Wpis powstał dzięki współpracy z:

Co się dzieje z Marvel’s X-Men?

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące najnowszych historii Marvel X-Men. Dawno temu, na początku niekończącego się, niekończącego się miesiąca marca, w którym uwięziła nas pandemia, książki Marvels X-Men zmierzały w kierunku swojego pierwszego dużego crossovera po Dawn of X, X of Swords. A potem świat się zatrzymał, a plany się zmieniły

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące najnowszych historii Marvel X-Men.

Dawno temu, na początku niekończącego się, niekończącego się miesiąca marca, w którym uwięziła nas pandemia, książki Marvela X-Men toczyły się w kierunku swojego pierwszego dużego crossovera po Dawn of X, X of Swords. A potem świat się zatrzymał i plany X-Men zmieniły się, podczas gdy wszystko zostało wstrzymane.

Teraz, gdy wróciliśmy, plany się zmieniły, a książki pojawiają się szybko i wściekle. Co się dzieje z Marvel’s Merry Mutants? W której książce zachorował Storm? Jaką książkę powinieneś przeczytać, aby uzyskać dobry przepis na Laksę? Nowe mutanty, ale możemy odpowiedzieć na wszystkie inne pytania dotyczące tego, co dzieje się z X-Menami poniżej.

Chociaż nie powtórzymy wszystkiego, House of X / Powers of X

Ludzie z powrotem nienawidzą i boją się mutantów na szeroką skalę, ale tym razem dzieje się tak głównie dlatego, że mutanci są zaciekle antykapitalistyczni, zalewają rynki tanimi, przedłużającymi życie i poprawiającymi zdrowie lekami i przysięgając, że pokonają ludzi świat z własną bronią gospodarczą. To sprawia, że ​​ludzie inicjują dość intensywne programy Strażników, szczególnie wokół Słońca, gdzie Nimrod – adaptacyjny Strażnik, którego istnienie skazuje mutantyzm w jednej przyszłości Mocy X – został prawie stworzony.

A pośród tego wszystkiego, Moira MacTaggert, tajemniczy mózg-mutant z mocą Życia Świstaka (kiedy umiera, jej świadomość jest natychmiast przenoszona z powrotem do siebie w okresie prenatalnym, aby narodzić się ponownie ze wszystkimi jej dawnymi wspomnieniami. Żyje) dziesięć teraz), gorączkowo próbuje manipulować wydarzeniami, aby mutanty nadal istniały na dłuższą metę jako kolejna faza ewolucji człowieka, zapobiegając przyszłości, w której rozwijają się hybrydy człowiek-maszyna (takie jak Omega Strażnicy i Dzieci Krypty) podczas gdy ludzie i mutanci walczą między sobą. Nie pozwala też Charlesowi i Magneto na ożywienie jakichkolwiek mutantów z mocami prekognitywnymi, oczekując, że zobaczą jej plan i zrujnują cywilizację krakońską.

X-Men, autorstwa mistrza Jonathana Hickmana z grafiką głównie od Leinila Yu, to miejsce, w którym wielkie pomysły są rozsiewane do późniejszego wykorzystania.

W tym miejscu historia Krakoa i jej wyobcowanego, innego wymiarowego partnera Arakko została dalej rozwinięta (po jej wprowadzeniu w Powers of X i utworzeniu X of Swords, pierwszego zmutowanego crossovera z ery Dawn of X). X-Men wprowadzili Hordeculture (myślę, że Złote Dziewczyny były również ekoterrorystycznymi botanikami), ponownie wprowadzili Children of the Vault, pokazali, jak deportowani mutanci ustawiają się w kolejce, by odzyskać swoje moce, i zobaczyli, jak Magneto i Apokalipsa zagrażają ludzkości najstraszliwszą bronią ze wszystkich: kapitalizm finansowy.

Poza tym, tuż przed przerwą, X-Men przeżyli duchową krzyżówkę z New Mutants, początkowo podzieloną książką Hickmana i Roda Reisa na temat zagadnień kosmicznych oraz Eda Brissona, Flaviano i Marco Failla o Ziemi. . Historia Brissona, Flaviano i Failli podąża za grupą zmutowanych dzieciaków z Ziemi (w tym Glob Herman i Boom Boom), którzy tropią maruderów do Krakoa, takich jak Beak i Angel.

Hickman i Reis zabrali w kosmos oryginalnych New Mutants plus Chamber i Mondo, aby odebrać Cannonball (który mieszkał na Chandi’lar z żoną Smasher). Po drodze ukradli Starjammersowi Jajo Króla i przynieśli je z powrotem na Ziemię, gdzie okazuje się, że w X-Men odkrywamy, że Jajo Króla jest bronią biologiczną stworzoną przez Kree w celu kontrolowania Szczepu przed ewentualną wojną z Shi’ar. Broo, supersmart mutant Broodling z Wolverine and the X-Men, zjada jajko i zostaje Królem Szczepu.

Excalibur jest jak dotąd błyszczącą gwiazdą linii. Tini Howard i Marcus To rozwijają mity zmutowanej magii dzięki bardzo dziwnemu zespołowi, w skład którego wchodzą Betsy Braddock (teraz w swoim pierwotnym ciele i nowy Kapitan Brytanii), Łotrzyk i Gambit, Jubilee i jej tajemniczo smoczony syn Shogo, nowy mag ziemi Rictor i Apocalypse, który najwyraźniej coś knuje. Apocalypse rozpoczyna walkę z Otherworld i umieszcza na tronie magicznego królestwa świeżo wskrzeszonego, ale wciąż zakochanego Jamiego Braddocka.

Excalibur był jedną z pierwszych książek, które powróciły po przerwie i powróciły z być może najlepszym pojedynczym numerem z całego wznowienia numeru 10. Nie mogę go wystarczająco polecić.

Marauders rozpoczęło się jako opowieść o Hellfire Trading Company, korporacyjnym ramieniu Krakoa, które dystrybuuje cudowne narkotyki na całym świecie, a jednocześnie przemyca mutantów w tarapatach do domu w Kakao. Ale książka Gerry’ego Duggana i Matteo Lolli szybko zmieniła się w tajemnicę Kitty Pryde – dlaczego nie jest ona w stanie użyć krakoańskich bram, które pozwalają na natychmiastową podróż po galaktyce i czy może zostać wskrzeszona przez Piątkę. Ta historia właśnie doszła do sedna, ale warto zauważyć, że wciąż zawiera wiele intryg Hellfire Trading Company między Emmą Frost i Sebastianem Shawem, a także wiele pijackich pirackich wybryków. Wskrzeszony oryginalny Pyro w pewnym momencie otrzymuje tatuaż z czaszką Huncwotów na twarzy. To fajne.

X-Force, autorstwa Bena Percy’ego i Joshuy Cassary, natychmiast zabił profesora X. Został oczywiście wskrzeszony, ale służyło to zarówno jako wskazówka, że ​​wszyscy są uczciwymi grami, a wraz z Huncwotami zachowuje pewną tajemnicę przed śmiercią postaci żywy po wiecznym zmartwychwstaniu Piątki. Jest to także historia krakowskiej CIA, więc tworzy ona globalne zagrożenia stojące przed zmutowanym narodem, a następnie wysyła Wolverine’a, by został przecięty na pół walcząc z nim. Ponadto Forge tworzy kombinezon do ładowania bio-mecha i rozbija dwie połówki Logana z powrotem w jednym miejscu. Jeśli to jest coś, z czego się śmiejesz, ta książka przekroczy oczekiwania.

Fallen Angels skupiło się głównie na zresetowaniu obecnego status quo Psylocke. Kwannon została przywrócona do życia i umieszczona w jej starym ciele na krótko przed ponownym uruchomieniem (bardzo szybko: Spiral zamieniła ciała Psylocke i Kwannon, zanim mogły zostać przywrócone, Kwannon dostał wirusa Legacy i umarł, a potem, gdy Betsy użyła mocy złoczyńcy do odtwórz jej stare ciało i zamieszkuj je ponownie, Kwannon… uh… poprawiło się…). Tutaj połączyła siły z X-23 i Cable, z pomocą Mistera Sinistera, aby wyśledzić Apotha, technologiczną istotę sprzedającą ludziom cybernetyczne narkotyki.

Jest to głównie konfiguracja dla Psylocke, X-23 (teraz znowu Wolverine, myślę, że) i Sinister, dodając do tego kolejnego technologicznego wroga. Prowadzi prawie bezpośrednio do Zeb Wells and Steven Segovia’s Hellions, książki o zespole mutantów Sinistera, którzy są radośnie, bez skruchy schrzanieni i obecnie wykonują misję, aby oczyścić niektóre stare klony, które Sinister pozostawił dookoła.

Cable, Wolverine i Giant Size wciąż stanowią źródło przyszłych wątków. Cable, od Duggan i Phil Noto, miał do tej pory tylko kilka problemów, ale sprowadził Galadorian (Spaceknights minus ROM, który należy teraz do IDW) na zmutowaną orbitę i dał Nathanowi miecz do crossovera.

Wolverine, autorstwa Percy’ego, Adama Kuberta i Victora Bogdanove, zlecił Loganowi śledzenie nielegalnych krakowskich handlarzy kwiatami, a także Omega Red pracuje teraz dla Draculi. A kwestie Giant Size to tajemnice ułożone w tajemnice ułożone na niesamowitej sztuce. Hickman napisał scenariusze wszystkich trzech i do tej pory Storm złapał technowirusa z Children of the Vault w numerze Jean Grey / Emma Frost (sporządzonym przez Russella Dautermana), dowiadujemy się, co się dzieje z techno-organicznym ramieniem Cyphera w numerze Nightcrawler (od Alana Davisa), Magneto kupuje Emmie wyspę z Namor z grafiką od Ramona Pereza, a w numerze Fantomex otrzymujemy aktualną historię i niesamowitą grafikę Roda Reisa.

Niedawno zakończona scena otwierająca Empyre: X-Men jest jednocześnie jedną z najważniejszych dla metanarracji zmagań mutantów, która rozwijała się od czasu sceny „No More” profesora w House of X # 4 ORAZ najlepszej konfiguracji / punchline w dowolnym komiksie Dawn of X. Zaczyna również dostarczać niektóre z plotek, ale nigdy nie ogłoszonych pomysłów na X-Men, które pojawiły się wcześnie po ponownym uruchomieniu – Angel i M są dwoma liderami, odgrywając trochę dramatu w sali konferencyjnej, na który liczyliśmy po Krążyły plotki o książce X-Corporation.

X-Factor od Leah Williams i Davida Baldeona, mniej więcej właśnie wydany. Chodzi o zespół badający i weryfikujący śmierć mutantów, aby ustawić te istoty w kolejce do wskrzeszenia. Wydaje się, że książka została przygotowana, aby spełnić najdziwniejsze obietnice związane z ponownym wydaniem, a zespół kreatywny to pomysłowi, zabawni gawędziarze, więc miej oko na to. Williams ma bardzo bystre ucho do tupotu i dobrze zna swoje postacie – choć nie jest to X-book, Amazing Mary Jane jest niesamowitym osiągnięciem wspaniałej pracy z postaciami. Wczesny czynnik X jest bardziej podobny, z bardziej zmutowaną wysoką koncepcją.

A wszystko to prowadzi do X of Swords, nowej sali X-writers, która próbuje prześcignąć X-Cutioner’s Song: 22-częściowy crossover prowadzony przez Tini Howard, w którym wszyscy walczą na miecze z ponad połową Krakoa. W eterze wciąż wiszą, niezapowiedziane, ale długo dyskutowane, Vita Ayala i Children of the Atom Bernarda Changa, podążając za grupą zmutowanych nastolatków, którzy idolizują X-Men, oraz książka Moira X, która ma wypełnić niektóre luki w wielu, wielu liniach czasowych Moiry.

Tytuł oryginalny: What’s Happening With Marvel’s X-Men?
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: