Wpis powstał dzięki współpracy z:

The Boys Season 2: Who Is Stormfront?

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące pierwszych trzech odcinków 2 sezonu The Boys Aya Cash jest znaną twarzą wielu ćpunów telewizyjnych, ale bez względu na to, czy znasz ją jako Gretchen Cutler z Youre the Worst, Sherri in Easy czy Joan Simon in Fosse / Verdon, nic może przygotować cię do jej niepokojącej roli jako Stormfront

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące pierwszych trzech odcinków sezonu 2 The Boys

Aya Cash jest znaną twarzą wielu telewizyjnych ćpunów, ale bez względu na to, czy znasz ją jako Gretchen Cutler z You’re the Worst, Sherri in Easy czy Joan Simon in Fosse / Verdon, nic nie jest w stanie przygotować cię do jej niepokojącej roli jako Stormfront w drugim sezonie niezwykle brutalnej adaptacji komiksowej Amazona, The Boys.

Stormfront, który został szybko dodany do The Seven jako zamiennik późnego Translucent, został zmieniony pod względem płci w serialu, pierwotnie pojawiając się w komiksach Gartha Ennisa i Daricka Robertsona jako męski czarny charakter, który prowadzi pokręconą super-drużynę przypominającą Avengersów o nazwie Zemsta. Chociaż jest wychowanym w Hitlerjugend neonazistą z mocami na poziomie Supermana, Stormfront twierdzi, że jest wskrzeszonym Wikingiem. Prawda jest jednak taka, że ​​jest absolutnie wynikiem eksperymentu z superżołnierzem przeprowadzonym przez Trzecią Rzeszę – pod wieloma względami złej wersji Kapitana Ameryki.

„Wiedziałem w komiksach, że [Stormfront] był mężczyzną, był częścią nazistowskiej młodzieży i to była duża część tej postaci, i że zamierzam grać złego faceta przez duże B, – powiedział Cash do EW. „Moi agenci właściwie mówili:„ Musisz dowiedzieć się, czy to jest coś, co chcesz zrobić ””,

Po długiej rozmowie z showrunnerem Erikiem Kripke Cash poczuł się pewnie, że The Boys poradzą sobie ze Stormfront w inteligentny sposób. „Możemy prowadzić dialog o ekstremizmie i rasizmie i będzie on prowadzony w taki sposób, aby zarówno szanować to, co jest w tym prawdziwe, jak i dobrze się z tym bawić, ponieważ jest to satyra”.

W The Boys, Cash’s Stormfront rzeczywiście został ukształtowany jako atrakcyjna, przekonująca twarz skrajnej prawicy, a jeśli więcej niż jedna podobnie niepokojąca i popularna osoba z prawdziwego świata pojawi się w twoim umyśle, gdy to absorbujesz, Kripke i co. dobrze wykonali swoją pracę, odzwierciedlając problem faszyzmu przyjaznego mediom społecznościowym w serialu, aczkolwiek na większą skalę.

Do tej pory w sezonie 2 widzieliśmy, jak Stormfront używał rasistowskich obelg i celowo zabijał kolorowych ludzi, w tym niewinnych przechodniów. To było bardziej szokujące po tym, jak została przedstawiona jako być może pozytywna pretendentka do wyższości Homelandera w The Seven, gotowa pociągnąć go do odpowiedzialności za jego słowa i czyny podczas transmisji na żywo dla swoich fanów i dalej udzielać pomocnych rad Starlight, które wykorzystała zręcznie manipulując pociągiem A nad jej kradzieżą w zespole V. Nie mamy jednak wątpliwości, że pomimo jej początkowego uroku Stormfront jest przerażającym złoczyńcą.

„Chciałem porozmawiać o białym nacjonalizmie i ksenofobii, a także o niektórych rzeczach, które ostatnio wydarzyły się w naszym świecie, a postać Stormfront była na to sposobem” – wyjaśnia Kripke.

Kripke, który wcześniej w 2005 roku tworzył serial fantasy Supernatural dla The WB, zauważa, że ​​kiedy zmienili płeć Stormfront dla The Boys, nie tylko dostarczyli Homelanderowi „jego najgorszy koszmar” – silną kobietę, która „nie jest” boję się go i kradnie jego światło reflektorów ”- ale uczynił też postać mniej dwuwymiarową.

„W komiksach widzisz coś w rodzaju tego, co widzisz od pierwszej chwili, gdy go spotykasz” – mówi Kripke. „A w dzisiejszych czasach tak naprawdę nie działa nienawiść. Myślę, że wiele osób opowiada się za dość nienawistnymi ideologiami, ukrytymi w dość sprytnym, a czasem nawet atrakcyjnym opakowaniu mediów społecznościowych. Mówią, że odbijają się jak burzyciele lub wolni myśliciele, i często są przystojnymi młodymi mężczyznami i kobietami, by przyciągać młodsze pokolenie. A potem zagłębiasz się w to trochę i zdajesz sobie sprawę, że sprzedają te same stare bzdury, które ludzie sprzedają od tysiąca lat. Chcieliśmy to w pewnym sensie pokazać. Chcieliśmy przedstawić w pewnym sensie nienawiść i nietolerancję taką, jaką widzimy dzisiaj, co moim zdaniem jest o wiele bardziej podstępne. I to było doświadczenie, które chcieliśmy stworzyć ze Stormfront, kogoś, kogo lubiłeś i wydawałeś się lekceważący, ale im głębiej się w nią zagrzebałeś, tym była ciemniejsza. ”,

Kripke mówi, że gdy The Boys zaczynają odkrywać prawdę o ideologii Stormfront, staje się coraz bardziej groźna. „Kiedy już trafisz do króliczej nory, spojrzysz na biały nacjonalizm online i jak często pakują go z ładnymi dziewczynami i ładnymi facetami, a rekrutacja nowego pokolenia jest tak celowym posunięciem. To naprawdę straszne gówno. ”,

„Wnosi do serialu naprawdę nowy, przerażający poziom zła” – dodaje gwiazda Karl Urban, który w serialu gra Billy’ego Butchera. „Jest potężna, a jej obecność wywołuje efekt falowania, który wpływa na wszystkich, wszystkich w The Seven i wszystkich w The Boys, zmienia zasady gry.”,

Jest jasne, że w pierwszych trzech odcinkach sezonu 2 widzieliśmy dopiero wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o zły wpływ Stormfront na świat The Boys.

Tytuł oryginalny: The Boys Season 2: Who Is Stormfront?
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: