Wpis powstał dzięki współpracy z:

Zespół Dune dzieli się swoimi pierwszymi doświadczeniami z kultową książką Franka Herberta

Zespół filmowy Dune ujawnia swoje pierwsze doświadczenia z powieścią

Dune Movie Team ujawnia swoje pierwsze doświadczenia z powieścią,

Nadszedł pierwszy zwiastun Diuny długo oczekiwanej adaptacji Denisa Villeneuve’a. Film jest adaptacją powieści science-fiction Franka Herberta z 1965 roku pod tym samym tytułem, powszechnie uważanej za ojca swojego gatunku. Podczas wywiadu ze Stephenem Colbertem Villeneuve ujawnił, że jego związek z książką Herberta rozpoczął się dziesiątki lat temu, kiedy był w tym samym wieku, co Paul, główny bohater Dune.

Timothée Chalamet gra rolę Paula Atreidesa w Dune Villeneuve. 24-letni aktor przyznał, że nie znał powieści Herberta, dopóki nie dowiedział się, że jeden z jego ulubionych reżyserów Villeneuve chciał nakręcić adaptację Diuny.

Podczas gdy Chalamet nie wszedł na pokład projektu Villeneuve już od dawna był fanem powieści, od samego początku wiedział, że aktor jest właściwą osobą do zagrania roli Paula, jak wyjaśnił.

Oficjalne streszczenie fabuły Warner Bros. dla Dune opisuje film jako: Mityczna i naładowana emocjonalnie podróż bohatera, Dune opowiada historię Paula Atryda, genialnego i utalentowanego młodzieńca, którego przeznaczenie jest poza jego zrozumieniem, który musi udać się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, aby zapewnić sobie przyszłość. rodzina i jego ludzie. Gdy złowrogie siły wybuchają konfliktem o wyłączne zasoby planety w najcenniejszy zasób, który istnieje – towar zdolny do uwolnienia największego potencjału ludzkości – przetrwają tylko ci, którzy potrafią pokonać ich strach.

Reżyseria: Denis Villeneuve z scenariusz, który napisał wspólnie z Ericiem Rothem i Jonem Spaihtsem, Legendary Pictures ‚Dune zawiera eklektyczną obsadę, w skład której wchodzą Timothée Chalamet w roli głównej jako Paul Atreides, Zendaya jako Chani, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Oscar Isaac jako Duke Leto Atreides, Stellan Skarsgård jako Baron Vladimir Harkonnen, Javier Bardem jako Stilgar, Chang Chen jako Dr. Wellington Yueh, Sharon Duncan-Brewster jako Dr Liet Kynes, Charlotte Rampling jako Wielebna Matka Gaius Helen Mohiam, Dave Bautista Glossu Rabban, David Dastmalchian jako Piter De V , Jason Momoa jako Duncan Idaho, Stephen Henderson jako Thufir Hawat i Josh Brolin jako Gurney Halleck. Film ma pojawić się w kinach 18 grudnia.

Tytuł oryginalny: Dune Team Shares Their First Experiences with Frank Herbert’s Iconic Book
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: