Wpis powstał dzięki współpracy z:

Thor: Love and Thunder użyje technologii Mandalorian VFX podczas filmowania

Lucasfilm rozszerza wykorzystanie swoich przełomowych wirtualnych usług produkcyjnych na MCU dla Thor: Love and Thunder.

Lucasfilm rozszerza wykorzystanie swoich przełomowych wirtualnych usług produkcyjnych na MCU dla Thor: Love and Thunder.

Przełomowa technologia efektów wizualnych, która pomogła ożywić The Mandalorian będzie następnie używany w Thor: Love and Thunder. Okazało się, że Industrial Light and Magic, oddział VFX firmy Lucasfilm, będzie wspierać nadchodzące produkcje, oferując wirtualne usługi produkcyjne. Reżyser Taika Waititi będzie wykorzystywał tę technologię w nadchodzącej kontynuacji Marvel Cinematic Universe, ale to może być dopiero początek dla ILM.

ILM ma już to, co nazywają StageCraft, ustawione w Manhattan Beach Studios. Nazywany Tomem, zestaw został stworzony dla Mandalorianina. Jest otoczony ekranami o wysokiej rozdzielczości, w tym nad głową. Pozwala to na wyświetlanie obrazów świata rzeczywistego na ekranach. Następnie można zbudować praktyczne zestawy i umieścić je na scenie. Wszystko to można uchwycić w aparacie, dzięki czemu można poczuć się jak w prawdziwym świecie. W wielu przypadkach neguje to potrzebę fotografowania na miejscu, co ma obecnie kluczowe znaczenie ze względu na obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Rob Bredow, szef ILM, miał to do powiedzenia.

Taika Waititi wcześniej wykorzystała tę technologię podczas kręcenia finału pierwszego sezonu Mandalorian. Waititi wraca do MCU po nakręceniu filmu Thor: Ragnarok z 2017 roku. ILM będzie budować drugi StageCraft w Manhattan Beach Studios w Kalifornii, który ma zostać uruchomiony w marcu. Firma buduje również kolejny w Pinewood Studios w Londynie, który ma być gotowy do lutego. Dodatkowo w Fox Studios Australia zostanie zainstalowana większa wersja niestandardowa, która będzie używana dla Thor: Love and Thunder.

Studia borykały się z tym, jak uruchomić i uruchomić nowe produkcje po wcześniejszym zamknięciu. rok. Korzystanie z tej technologii może być jednym ze sposobów na bezpieczniejsze tworzenie dużych hitów. Wcześniej zostało potwierdzone, że nadchodząca seria Obi-Wan Kenobi Star Wars, która jest przygotowywana dla Disney +, również NEllwi1MbkRzop || wykorzysta tę technologię}. Jak dotąd Disney utrzymuje to w rodzinie, ponieważ jest właścicielem Lucasfilm i Marvel. Ale wydaje się prawdopodobne, że inne studia będą chciały skorzystać z technologii, gdy stanie się dostępna.

Jeśli chodzi o kolejną filmową przygodę Thora, szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy. Chris Hemsworth powtórzy swoją rolę Boga Gromu, a Natalie Portman powróci jako Jane Foster. Tym razem Jane obejmie płaszcz Thora, jak ujawniono w zeszłym roku podczas San Diego Comic-Con. Dodatkowo Tessa Thompson wróci jako Valkyrie. Christian Bale został również ustawiony jako główny czarny charakter, którego tożsamość pozostaje tajemnicą. Z pewnością będziemy Cię informować o udostępnieniu dalszych szczegółów. Thor: Love and Thunder ma trafić do kin 11 lutego 2022 roku. Ta wiadomość dociera do nas za pośrednictwem The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Thor: Love and Thunder Will Use The Mandalorian VFX Technology During Filming
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: