Wpis powstał dzięki współpracy z:

Recenzja The Devil All the Time: kręcony i makabryczny thriller Backwoods

Tom Holland i Robert Pattinson są nie do poznania w naprawdę niepokojącym filmie The Devil All the Time.

Tom Holland i Robert Pattinson są nie do poznania w naprawdę niepokojącym filmie The Devil All the Time.

The Devil All the Time to mroczny i pokręcony thriller z epoki z rewelacyjnym obsada zespołu. Film jest adaptacją powieści Donalda Raya Pollocka, który pełni podwójną funkcję narratora. Fabuła podąża za kilkoma różnymi postaciami w trzech okresach między dwoma miasteczkami wiejskimi, Knockemstiff w Ohio (rzeczywiste miejsce) i Coal Creek w Zachodniej Wirginii. Religia jest stałym tematem krwawych morderstw, samobójstw i drapieżnictwa seksualnego. Przemoc graficzna jest rozproszona, aby złagodzić długi czas trwania. Film przykuł moją uwagę aż do nieco przewidywalnego punktu kulminacyjnego.

The Devil All the Time otwiera się w 1957 roku w Knockemstiff, a Willard Russell (Bill Skarsgård) karci swojego dziewięcioletniego syna Alvina (Michael Banks Repeta) . Chłopiec stał się celem prześladowców. Willard zmusza Alvina do modlitwy przed prowizorycznym krzyżem w lesie. Historia przypomina makabryczne wydarzenie II wojny światowej, które głęboko zmartwiło Willarda. Spotyka matkę Alvina, Charlotte (Haley Bennett), w restauracji w drodze do domu do Coal Creek. W tym samym czasie Sandy (Riley Keough), barmanka, która jest prostytutką, spotyka Carla (Jason Clarke), fotografa ze złym fetyszem.

W 1965 roku nastoletni Alvin (Tom Holland) , mieszka ze swoją pobożną babcią i wujem w Coal Creek po serii tragedii sprzed lat. Alvin chroni i ceni Lenorę (Eliza Scanlen), pobożną dziewczynę wychowaną przez jego babcię. Jej rodzice zniknęli w tajemniczych okolicznościach, kiedy była niemowlęciem. Lenora zostaje oszołomiona przez przystojnego nowego kaznodzieję przydzielonego do ich kościoła. Wielebny Preston Teagardin (Robert Pattinson) używa pism świętych jako broni do pedofilii.

Tymczasem w Knockemstiff Lee Bodecker (Sebastian Stan), skorumpowany szeryf i starszy brat Sandy, martwi się o nadchodzące wybory. Miejscowi zaczynają marszczyć brwi na widok burdelu w mieście. Jego oporny właściciel (Douglas Hodge) zmniejszył swoje zyski. W lasach Ohio znaleziono innego martwego autostopowicza.

The Devil All the Time łączy bohaterów i miasta, kołysząc się od jednego brutalnego wydarzenia do drugiego. Są sceny, w których żołądek się skręca. Nie wszyscy są brutalni, samochód wielebnego jeździ z Lenorą, a dziewczyny z jego stada są trudne do oglądania. Robert Pattinson to spektakularna kanalia, ale nigdzie w pobliżu najbardziej zdeprawowanego. Fotograficzne eskapady Jasona Clarke’a i Riley Keough są poza sadystami. Ich morderczy szał jest najbardziej nikczemny w filmie pełnym odrażających, dewiacyjnych zachowań.

Reżyser Antonio Campos (Martha Marcy May Marlene) wykonuje świetną robotę, łącząc ze sobą różne historie. Odbywa się to poprzez sprytną edycję i zręczne wykorzystanie narracji głosowej. Alvin nieustannie powraca myślami do decydującego dnia z ojcem. Te kluczowe sceny wyjaśniają jego działania, gdy radzi sobie z nieoczekiwanymi konfliktami. Donald Ray Pollock ma tyle samo dialogów, co gracze. Ten poziom narracji jest zwykle podporą dla słabego scenariusza, ale nie tutaj. Komentarz Pollocka, czasami z obrzydzeniem, jest wnikliwy. Jest głosem rozsądku i normalności, które koncentrują się na filmie.

Tom Holland robi dramatyczny skok jako aktor. Swoją siłę udowadnia w naprawdę niepokojącym filmie. Fani Spider-Mana uznaliby Alvina Russella za nie do poznania. Diabeł cały czas jest przeznaczony wyłącznie dla dojrzałych odbiorców. Są sceny okrucieństwa wobec zwierząt, które będą traumatyzować dzieci. Producentem gry The Devil All the Time są Nine Stories Productions i Bronx Moving Company. Zostanie wydany 16 września na całym świecie w serwisie Netflix.

Tytuł oryginalny: The Devil All the Time Review: A Twisted and Gruesome Backwoods Thriller
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: