Wpis powstał dzięki współpracy z:

Kang the Conqueror: Co oznacza nowy czarny charakter dla kinowego uniwersum Marvela

Jonathan Majors podobno został obsadzony jako Kang the Conqueror i zadebiutuje w Ant-Man 3. Biorąc pod uwagę, że Kang jest podróżnikiem w czasie, prawdopodobnie po to, aby Paul Rudd wiedział, ile dziesięcioleci pozostało, zanim zacznie wykazywać oznaki starzenia. Poza faktem, że Peyton Reed wróci do

Jonathan Majors podobno został obsadzony jako Kang the Conqueror i zadebiutuje w Ant-Man 3. Biorąc pod uwagę, że Kang jest podróżnikiem w czasie, prawdopodobnie po to, aby Paul Rudd wiedział, ile dziesięcioleci pozostało, zanim on zaczyna wykazywać oznaki starzenia.

Poza faktem, że Peyton Reed powróci do reżyserii, nie ma jeszcze wielu oficjalnych szczegółów Ant-Mana 3 (nie ma nawet daty premiery w tej chwili), więc nie wiemy, jak duże Kang pojawi się w tym filmie. Czy jest pełnym złoczyńcą w filmie? Czy jest gloryfikowanym epizodem jak Thanos w pierwszych Guardians of the Galaxy czy Klaw w Avengers: Age of Ultron? Mimo to głośne ogłoszenie, że aktor robi zamieszanie w gorącej posiadłości (Majors występuje obecnie w filmie HBO Lovecraft Country) sprawia, że ​​wydaje się być kimś więcej niż tylko pożywieniem po napisach.

Jeśli zdecydują się pójść w ten sposób, Kang może być następnym Thanosem MCU, powracającym mega-złym, który stale podnosi poziom zagrożenia, dopóki nie nadejdzie czas, aby zebrać wszystkich razem, aby go pokonać. Kang pozostaje najbardziej znanym złoczyńcą Avengersów, który do tej pory nie pojawił się w filmie i może potencjalnie być w centrum uwagi, gdy czekamy, aż wersje MCU Dr.Doom, Magneto i Galactus ostatecznie ujawnią swoją obecność.

Więc co naprawdę oznacza pojawienie się Kang the Conqueror w MCU dla Marvel Cinematic Universe?

Avengers: Endgame otworzył Puszkę Pandory podczas skoku na czas. Jak na tak głośną, klimatyczną historię, wynalezienie podróży w czasie było dziwnie zwyczajne. Jasne, była tylko ograniczona ilość cząstek Pym, a to oznaczało, że mieli tylko jedną szansę na wykonanie planu, ale mieli nieskończony czas na przygotowania, a teraz, gdy wszystko jest dobrze współgrające z wszechświatem po Thanosie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć więcej podróży w czasie.

To prawda, zgodnie z zasadami filmu, nie mogą oni wprost zmienić przeszłości, ale nadal mogą tworzyć alternatywne ramy czasowe, aby radzić sobie w przyszłości. Podsumowując Endgame, Steve Rogers miał cały czas na świecie, aby odesłać Kamienie Nieskończoności, ponieważ Hank Pym powrócił, a to oznacza koniec niedoboru cząstek Pym.

Nadchodząca seria Loki na Disney + pokazuje, że dzięki Urzędowi Rozbieżności Czasu pojawi się pewien opór przed podróżami w czasie chcąc nie chcąc. Zgadza się, wkrótce zobaczymy policję czasową.

Kang antagonizujący Ant-Mana może uczciwie uderzyć w każdą skrajność, jeśli chodzi o użycie podróży w czasie. Z jednej strony Kang może być jakimś złowieszczym autorytetem, który sprzeciwi się człowiekowi, który ostatecznie pomógł wynaleźć podróże w czasie. Z drugiej strony Kang może być okropnym spojrzeniem na to, co jest możliwe teraz, gdy dżin wyskoczył z butelki, a pokonywanie epok jest łatwiejsze niż powinno.

Scott Lang ocalił wszechświat, ale jakim kosztem?

Poza połączeniem z podróżami w czasie, największym łącznikiem między Scottem Langiem a Kangiem jest stworzenie Młodych Mścicieli. W komiksach młodsza wersja Kanga umawiała się z córką Scotta Cassie. Kang już pokazuje, jak mylące są podróże w czasie, ale posiadanie dobrego Kanga kontra złego Kanga w bardzo różnym wieku? To trochę zezowaty, oszałamiający sposób opowiadania historii!

Czy może to doprowadzić do powstania MCU New Avengers lub nawet zespołu Young Avengers w przyszłości? W komiksach Młodzi Mściciele pojawili się również w następstwie zwykłego demontażu Avengersów, a także supermocnego krachu Wandy Maximoff. I podobnie jak pojawiła się współzałożycielka Young Avengers, Kate Bishop, ten rozwój jest na dobrej drodze dzięki różnym seriom Disney +.

Podobnie jak Quicksilver i Scarlet Witch uznano za równie dużo postaci z X-Men, jak z Avengersów, Kang the Conqueror jest w takim samym stopniu złoczyńcą Avengers, jak i złoczyńcą Fantastycznej Czwórki. Kang ma wiele alter ego ze względu na absolutnie szalone komplikacje, które pochodzą z podróży w czasie i alternatywnych linii czasu. Jest w tym wiele sprzeczności i wiele wydarzeń, które trudno jest śledzić.

Najważniejsze jest to, że prawdziwe imię Kanga to Nathaniel Richards. Pierwotny pomysł był taki, że Nathaniel jest prawdopodobnie potomkiem Reeda Richardsa, Dr. Podróżuje w czasie i zostaje starożytnym faraonem Rama-Tutem, zanim ostatecznie udaje się do 41 wieku i robi coś Kang.

Ale ojciec Reeda również nazywa się Nathaniel Richards i on też podróżuje w czasie. Jest nawet uważany za jednego z wielu odpowiedników Kanga. To ogromny ból głowy.

W każdym razie oznacza to, że umieszczenie Kanga w Marvel Cinematic Universe może również działać jako pierwszy krok w tworzeniu Fantastycznej Czwórki. Połączenia z Reedem i resztą mogą przyjść w dowolnym kierunku (w końcu jest to seria filmów, która zmieniła ojca Star-Lorda z szalonego króla kosmosu w dosłowną planetę). Mogą nawet wyciągnąć Captain Marvel i mieć je z innej dekady, jeśli chcą!

To może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Fantastyczna Czwórka to pierwsza rodzina wszechświata Marvela i zmiana ich w nowicjuszy może sprawiać wrażenie, jakby ich brakowało. Ale jeśli, tak jak Hank Pym Michaela Douglasa w filmach Ant-Mana, byli bohaterami wcześniejszej ery, którzy być może zniknęli w czasie dzięki wybrykom Kanga, może to otworzyć nowe możliwości opowiadania historii.

W każdym razie Ant-Man 3 zobaczymy co najmniej do 2023 roku w tym tempie. Marvel ma obecnie cztery daty zarezerwowane w 2023 r. Bez tytułów: 17 lutego, 5 maja, 28 lipca i 3 listopada. Każdy z nich byłby dobry dla Kanga, aby ujawnił swoją obecność.

Tytuł oryginalny: Kang the Conqueror: What the New Villain Means for the Marvel Cinematic Universe
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: