Wpis powstał dzięki współpracy z:

Hans Zimmer stworzył swoją okładkę Dune Pink Floyd z chórem na FaceTime

Wersja Dune Eclipse nie została oficjalnie wydana, ale wersja Pink Floyd odnotowała znaczny wzrost sprzedaży po premierze zwiastuna.

Wersja Dune Eclipse nie została oficjalnie wydana, ale wersja Pink Floyd odnotowała znaczny wzrost sprzedaży po premierze zwiastuna.

Okładka Pink Floyd w zwiastunie Dune został opracowany przez FaceTime przez kompozytora Hansa Zimmera. Zwiastun wyczekiwanej przez Denisa Villeneuve’a kultowej książki Franka Herberta o tym samym tytule zawiera cover piosenki Eclipse z 1973 roku z Dark Side of the Moon. Podobnie jak przerobiona wersja Nirvany’s Something in the Way ze zwiastuna The Batman, Pink Floyd odnotował znaczny wzrost sprzedaży dzięki nowej współpracy Zimmer i Villeneuve.

Hans Zimmer spędził większość czasu podczas kryzys zdrowia publicznego z nagraniami Dune z oryginalną muzyką. Jednak zrobił sobie przerwę, aby poprowadzić chór nad FaceTime ze swojego domowego studia na okładkę Pink Floyd. W trakcie 8 sesji kompozytor współpracował zdalnie z 32-osobowym chórem, w którym uczestniczyło 4 śpiewaków. 12 wokalistów zapewniło główny wokal, a 20 chóralne wsparcie dla Eclipse. Wykonawca chóralny Edie Lehmann Boddicker miał to do powiedzenia na temat aranżacji.

Czterech wokalistów w każdej sesji było razem w tym samym studiu, chociaż wszyscy nosili maski podczas pracy. Podczas nagrywania „Eclipse” Dune, każdy wokalista siedział we własnej kabinie wokalnej z własnymi mikrofonami, z których każdy był potem odkażany. Chociaż jest to niekonwencjonalny sposób robienia rzeczy, wydaje się również, że był to najbezpieczniejszy sposób uzyskania wyników, jakie Hans Zimmer słyszał w swojej głowie.

Oprócz chóru Hans Zimmer zwerbował także pomoc programisty Stevena Doara, chińsko-amerykańskiej wiolonczelistki Tiny Guo, kolumbijskiego basisty Juana Garcia-Herrerosa i angielskiego gitarzysty Guthriego Govana podczas sesji Eclipse. Rezultaty drastycznie różnią się od oryginalnego podejścia Pink Floyd do piosenki i zawiera tylko 13 linijek. Biorąc to pod uwagę, sprzedaż cyfrowa wersji Dark Side of the Moon wzrosła o 1750% od czasu premiery zwiastuna Dune w zeszłym tygodniu.

Dune nie jest obcy Pink Floyd. Zespół został starannie wybrany przez Alejandro Jodorowsky’ego w połowie lat 70. XX wieku, aby stworzyć ścieżkę dźwiękową do jego filmu, który nigdy nie wyszedł poza etap tworzenia. Zespół zgodził się wówczas na niefortunny projekt. Więc to bardzo trafne, że Denis Villeneuve i Hans Zimmer ponownie wprowadzili Pink Floyd do miksu, co jest jednocześnie hołdem dla Jodorowsky’ego. Jeśli chodzi o podejście chilijsko-francuskiego reżysera do nowego zwiastuna, mówi, że wszystko jest bardzo dobrze zrobione, ale wygląda zbyt przewidywalnie. Niezależnie od tego Jodorowsky nie może się doczekać, kiedy zobaczy Dune, kiedy pojawi się w kinach. Variety jako pierwsza zgłosiło się na okładce Dune Pink Floyd.

Tytuł oryginalny: Hans Zimmer Created His Dune Pink Floyd Cover with a Choir Over FaceTime
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: