Wpis powstał dzięki współpracy z:

Klip z kolekcji 4K Alejandro Jodorowsky’ego przedstawiający film o północy [ekskluzywny]

Kolekcja 4K Restoration Alejandro Jodorowsky'ego ukaże się w piątek 18 września 2020 roku w Abkco.

Firma Abkco przekazała nam ekskluzywny klip z ich nadchodzącej kolekcji Alejandro Jodorowsky: 4K Restoration Collection. Luksusowy zestaw pudełkowy zawiera surrealistyczne filmy The Holy Mountain, El topo i Fando Y Lis. Dodatkowo zestaw 4K zawiera najnowszy projekt Jodorowsky’ego, Psychomagic, A Healing Art. Ten zestaw to pozycja obowiązkowa dla fanów Jodorowsky’ego, a Abkco wyda go w piątek 18 września.

Nasz ekskluzywny klip Alejandro Jodorowsky’ego: 4K Restoration Collection przedstawia 91-latka reżyser zastanawia się nad wydaniem El Topo. Najwyraźniej po nakręceniu filmu nie mogli znaleźć nikogo, kto by go kupił z powodu niepokojących obrazów. Nakręcenie filmu kosztowało 500 000 dolarów, a Jodorowsky nie miał takich pieniędzy, zauważając, że albo musiał go wymyślić, albo iść do więzienia. Na szczęście John Lennon i Yoko Ono wkroczyli i zagrali film o północy, co wywołało szum wokół El Topo, jednocześnie rozpoczynając film o północy.

Zawarte w Alejandro Jodorowsky: 4K Restoration Collection to mnóstwo dodatków i efemeryd. Zestaw zawiera 78-stronicową książkę ze zdjęciami i esejami, zestaw kart graficznych wraz z czterema płytami Blu-ray oraz dwie płyty CD umieszczone w wysokiej jakości etui. Płyty zawierają ścieżki dźwiękowe do The Holy Mountain i Psychomagic, A Healing. Nowa zawartość zawiera ostatnio nakręcone instrukcje z Jodorowskim i jego synem Brontisem, który zadebiutował jako młody chłopak w El Topo. Rozmawiał także z jego wieloletnim osobistym asystentem Pablo Lederem. Ponadto uzupełnienia 4K obejmują nowe wprowadzenie profesora Uniwersytetu Columbia, Richarda Peña, oraz film dokumentalny od A do Z z The Holy Mountain, którego narratorem jest biograf Jodorowsky’ego, Ben Cobb.

Fando Y Lis chwali się swoimi najbardziej niepokojące obrazy, a jednocześnie pierwszy film fabularny Alejandro Jodorowsky’ego. Film jest niezwykle ambitną i przesadną adaptacją kontrowersyjnej sztuki Fernando Arrabala, opowiadającej o podróży młodego Fando i jego paraplegicznej ukochanej Lis przez serię surrealistycznych scenariuszy odnalezienia zaczarowanego miasta Tar. El Topo jest pełen żywych obrazów i znany jako najbardziej brutalny i notoryczny film reżysera. Widzi Jodorowsky’ego w sztuce The Mole of the Mole: mistrz-rewolwerowiec podróżuje po pustynnym krajobrazie ze swoim młodym synem (Brontis Jodorowsky), by pojedynkować się z czterema ostrymi przeciwnikami.

W Świętej Górze, Alejandro Sam Jodorowsky gra Alchemika, guru, który prowadzi grupę pielgrzymów, z których każdy reprezentuje planety Układu Słonecznego, podczas magicznej wyprawy na Wyspę Lotosu, gdzie muszą wspiąć się na Świętą Górę w poszukiwaniu duchowego oświecenia. Psychomagia, sztuka uzdrawiania to najnowszy projekt Jodorowsky’ego, który eksploruje terapeutyczną pracę reżysera, pokazując rzeczywistymi aktami, czym jest Psychomagia: jej zasadą, sposobem uprawiania i stosowaniem w życiu. W filmie Jodorowsky pracuje bezpośrednio z prawdziwymi, cierpiącymi ludźmi, którzy chcą rozwiązać swoje problemy za pomocą tej radykalnej i transformującej metody terapii.

W wieku 91 lat Alejandro Jodorowsky jest równie ważny jak kiedykolwiek był. Oprócz ukończenia Psychomagic, A Healing Art, nadzorował korektę kolorów uzupełnień 4K swoich podstawowych filmów przy użyciu oryginalnych elementów 35 mm, z żywymi wynikami. Wydanie TVOD, również zaplanowane na 18 września, zawiera Fando Y Lis, El Topo i The Holy Mountain w 4K z nowymi cyfrowymi dodatkami dostępnymi wyłącznie na iTunes. Możesz obejrzeć nasz ekskluzywny klip do kolekcji 4K Restoration Collection Alejandro Jodorowsky’ego powyżej.

Tytuł oryginalny: Alejandro Jodorowsky’s 4K Restoration Collection Clip Explores the Midnight Movie [Exclusive]
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: