Wpis powstał dzięki współpracy z:

Obsada serialu Marvel’s She-Hulk Disney + Tatiana Maslany

Według Deadline, osierocona czarna gwiazda Tatiana Maslany otrzymała tytułową rolę w nadchodzącym serialu Marvela She-Hulk. Wiadomość pojawia się dzień po ogłoszeniu, że studio zatrudniło Kat Coiro (Dead to Me) do reżyserowania pilota i kilku odcinków serialu Disney +. Maslany zagra Jennifer Walters, kuzynkę

Osierocona czarna gwiazda Tatiana Maslany otrzymała tytułową rolę w nadchodzącym serialu Marvela She-Hulk, według Deadline. Wiadomość nadeszła dzień po ogłoszeniu, że studio zatrudniło Kat Coiro (.) Dead to Me) do reżyserowania pilota i kilku odcinków serialu Disney +.

Maslany zagra Jennifer Walters, kuzynkę doktora Bruce’a Bannera, znanego również jako Hulk, który po raz pierwszy pojawił się w uniwersum Marvel Comics w The Savage She-Hulk # 1 (luty 1980). Prawnik, Walters zostaje postrzelony i poważnie zraniony przez gangsterów tego samego dnia, w którym odwiedza ją jej kuzyn, aby ujawnić, że jest także dużym zielonym facetem.

Ponieważ nie ma nikogo innego, kto pasowałby do jej grupy krwi, Banner wykonuje transfuzję w nagłych wypadkach – ale jego napromieniowana promieniami gamma krew i jej własny gniew sprawiają, że Walters po raz pierwszy staje się tytułowym stworzeniem, gdy gangsterzy wracają, by dokończyć robotę. W przeciwieństwie do swojej kuzynki, Walters uczy się kontrolować swoją przemianę i decyduje się spędzać większość czasu na zielonym – w tym podczas wykonywania zawodu prawnika.

She-Hulk była ostatnią ważną postacią stworzoną przez Stana Lee podczas jego kadencji w Marvelu i napisał tylko pierwszy numer The Savage She-Hulk, który ukazał się w 25 numerach. Walters – którego wygląd był mniej potworny niż Bannera – dołączył później do Avengers, Defenders i Fantastycznej Czwórki, jednocześnie otrzymując kolejną samodzielną serię, The Sensational She-Hulk, dla której wiele numerów zostało napisanych i narysowanych przez Johna Byrne’a .

Jej ostatnie występy dotyczyły kobiecej wersji A-Force Avengers, a także samodzielnej książki Hulk, która zakończyła się w 2018 roku. Pojawia się również w wielu animowanych przygodach telewizyjnych Marvela.

Wraz z Maslany Marvel zyskuje aktorkę o znaczącej randze, której gra prawie tuzina różnych klonów w ciągu pięciu sezonów Orphan Black przyniosła kanadyjskiemu wykonawcy nagrodę Primetime Emmy oraz nominacje do Złotego Globu i Screen Actors Guild.

Maslany zagrała ostatnio w filmie HBO Perry Mason, a jej filmy to Destroyer z Nicole Kidman, Stronger with Jake Gyllenhaal i inni.

She-Hulk to jeden z kilku programów telewizyjnych, które Marvel tworzy lub produkuje dla Disney +. Premiera WandaVision jest wstępnie przewidziana przed końcem 2020 roku, a produkcja The Falcon and The Winter Soldier została wznowiona po tym, jak została zatrzymana przez pandemię Covid-19. Inne pokazy Marvela, w których powstają, to Loki, Ms. Marvel i Moon Knight.

Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja She-Hulk, ale pisarka Rick i Morty Jessica Gao już prowadzi pokój scenarzystów. Jest również możliwe, że Hulk z Marvel Cinematic Universe, Mark Ruffalo, może pojawić się w serialu, chociaż nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Tytuł oryginalny: Marvel’s She-Hulk Disney+ Series Casts Tatiana Maslany
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: