Wpis powstał dzięki współpracy z:

Powstanie Mrocznego Rycerza wycina „ obrzydliwą ” scenę śmierci, aby uniknąć uzyskania oceny NC-17

Christopher Nolan musiał wyciąć graficzną scenę z The Dark Knight Rises, aby uspokoić cenzorów.

Christopher Nolan musiał wyciąć graficzną scenę z The Dark Knight Rises, aby uspokoić cenzorów.

Autorski hitowy filmowiec Christopher Nolan jest często wymieniany jako zaledwie garstka hollywoodzkich reżyserów, którzy może dostać czek in blanco, żeby nakręcić dowolny film, jaki tylko zechce. Wygląda jednak na to, że istnieją siły branżowe, którym nawet Nolan jest czasami zmuszony pokłonić się przed cenzorami. Matthew Modine, który grał rolę Petera Foleya w filmie Nolana The Dark Knight Rises, niedawno ujawnił podczas występu w podcastie CinemaBlend ReelBlend, jak jego krwawa scena śmierci z filmu musiała zostać usunięta, aby zapobiec przyznaniu oceny NC-17.

Scena, o której mowa, rozgrywa się pod koniec filmu, kiedy Batman wraca do Gotham City, aby powstrzymać panowanie terroru Bane’a, tylko po to, by odkryć, że jego była przyjaciółka Miranda była przez cały czas mistrzem Bane’a Talia Al Ghul. Po tym, jak Talia robi sobie przerwę w czołgu, Peter Foley próbuje ją zatrzymać, tylko po to, by zostać przejechanym przez jej czołg, zabijając go natychmiast. Jak opisuje Modine, do wykonania swojej sceny śmierci wykorzystano kaskadera, a doświadczenie to nie było przyjemne.

Uchwycenie tak wpływowej sceny musiało być rozczarowujące dla Nolana, Modine i kaskadera , ale nie mogę go umieścić w filmie ze strachu przed zdenerwowaniem cenzorów. Mimo to, mimo że moment śmierci Foleya nie był częścią ostatecznego cięcia, The Dark Knight Rises stał się filmem wartym miliardy dolarów i ugruntował status Nolana jako jednego z najbardziej utytułowanych reżyserów pracujących w Hollywood, podczas gdy The Dark Knight uzurpuje serię Sama Raimiego Spider-Mana za największą trylogię filmową o superbohaterach wszechczasów. Ta wiadomość pochodzi z Cinemablend.

Tytuł oryginalny: The Dark Knight Rises Cut a ‚Sickening’ Death Scene to Avoid Getting an NC-17 Rating
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: