Wpis powstał dzięki współpracy z:

Power Rangers Beast Morphers Season 2, Episode 10 Recenzja: The Evox Snare

This POWER RANGERS BEAST MORPHERS review contains spoilers. Beast Morphers has been in real danger of being one of several Power Rangers seasons that might only be remembered for having a team-up. It’s happened before with Wild Force, Operation Overdrive, Super Megaforce, and Super Ninja Steel. These were all seasons that were heavily critcized by fans so the

Ta recenzja POWER RANGERS BEAST MORPHERS zawiera spoilery.

Beast Morphers było w realnym niebezpieczeństwie, że stanie się jednym z kilku sezonów Power Rangers, który można zapamiętać tylko z powodu posiadania drużyny. Tak było już wcześniej w przypadku Wild Force, Operation Overdrive, Super Megaforce i Super Ninja Steel. To były wszystkie sezony, które były mocno krytykowane przez fanów, więc zespoły, niezależnie od ich jakości, z łatwością przykuły uwagę. Do dziś te sezony są zwykle przedmiotem dyskusji tylko ze względu na ich zespoły.

Biorąc pod uwagę wszystkie wiadomości o powracających członkach obsady Beast Morphers, zwłaszcza oryginalnego Red Ranger, może być bardzo łatwo znaleźć się w tej kategorii w tym sezonie. Jednak w przeciwieństwie do innych sezonów, o których wspomniałem, Beast Morphers ma ogólnie wyższą jakość. Jasne, ma pewne problemy, ale jest wiele jasnych punktów, więc jest bardzo możliwe, że nie zostanie zaćmiony, a ten odcinek daje mi dużo nadziei.

Na początek nie ograniczamy zespołu do jednego odcinka. Powoli przygotowujemy się do ostatecznego, wielkiego zjazdu Dino Rangers, ale jest to wplecione w historię Beast Morphers. Nie porzucamy wszystkiego po to, żeby Jason mógł pokazać, że jest fajny przez dwadzieścia minut. W rzeczywistości kontynuujemy kulminację przed zerwaniem Rangersów, kiedy odkrywamy, że tata Devona został przejęty przez Evox.

Devon jest zły, że nikt nie może mu pomóc i dochodzi do prawdziwego konfliktu między zespołem. Power Rangers jako całość cierpiał z powodu braku konfliktów w ostatnich sezonach, więc zawsze wspaniale jest widzieć sceny takie jak Devon, który wścieka się na Nate’a za to, że nie dał mu natychmiastowej szansy na uratowanie ojca.

Gniew i bezradność Devona wpływają na wszystkie najlepsze sceny tego odcinka. Jest to fabuła, która choć mogła być bardziej rozwinięta, nadal działa, ponieważ relacje między Devonem i jego tatą zostały odpowiednio nawiązane. Odczuwamy ból Devona, więc kiedy aktywnie szuka pomocy z innych wymiarów, nie wydaje się to tanim chwytem, ​​aby uzyskać obsługę fanów. To jest autentyczne i uczciwe.

Subtelnie robi też wiele z połączeniem Beast Morphers z szerszym wszechświatem Power Rangers. Fani uwielbiają mówić o ciągłości i próbować łączyć każdy sezon. W większości przypadków oznacza to powrót postaci lub bezpośrednie śledzenie punktów fabuły. Oczywiście chciałbym zobaczyć, jak dobrze się to robi, ale scena między Devonem i doktorem K. Gdybyśmy mieli więcej takich drobiazgów, dużo by uczynić ten wszechświat bogatszym.

Jestem pewien, że niektórzy ludzie już debatują, w jaki sposób Grid Battleforce uzyskał wszystkie te informacje od dr K lub dlaczego w ogóle ich potrzebują, ale nie potrzebuję, aby to wszystko zostało określone. Po pierwsze, możemy to zrobić w nadchodzącym odcinku, ale miło jest, że są domniemanym związkiem, który fani mogą samodzielnie wypracować.

Twórcy tego odcinka bardzo mądrze wiedzieli, że tego rodzaju lista kontrolna bełkotu / ciągłości techno nie pasuje do sceny. Liczyło się to, że Devon znalazł sposób na uratowanie swojego taty.

Uwielbiam, jak patrzy na wydarzenia RPM, aby spróbować to osiągnąć. Jest bardzo aktywny w tym programie i pomimo odrzucenia przez dr K. swojego planu, nadal wydawał się logicznym pomysłem. Jej sugestia dotycząca wykorzystania Split Emitterów z Dino Charge była kolejnym wielkim ukłonem w stronę przeszłych wydarzeń, które aktywnie wiązały się z kłopotliwą sytuacją Devona. To nie jest jednorazowa referencja, jest doskonale powiązana z działką, w którą zainwestowaliśmy.

Chociaż dr K nie miała zbyt wiele czasu, aby zabłysnąć, a jej dialogi były prawie wyłącznie wykładem, jestem z niego głównie zadowolony. Cieszę się, że odcinek nie przestał być martwy, aby dać jej mnóstwo uwagi, która nie była istotna. Utrzymywali to krótko i na temat, jak zwykle by to robił dr K. Tak, byłoby miło dowiedzieć się więcej o tym, czym się zajmowała lub jak się rozwijała, ale jej sporadyczny kontakt z Grid Battleforce przynajmniej daje nam zgrubne wyobrażenie, że w jakiś sposób pracuje z innymi wymiarami. Miejmy nadzieję, że w miarę trwania tych odcinków zobaczymy trochę więcej.

Następnie otrzymujemy skarbiec. Po pierwsze, miło jest zobaczyć te wszystkie stare rekwizyty. Wygląda na to, że Hasbro właśnie przesłał wszystko, co mieli na wystawie na ostatnim Power Morphiconie! Myślę, że to trwało zbyt długo, ale jeśli masz zamiar spędzić chwilę w służbie fanów, nie było to złe miejsce, aby to umieścić. Na szczęście scena jest nadal w dużej mierze napędzana przez Devona, by ocalić ojca, więc to działa.

Zastanawiam się, dlaczego Grid Battleforce ma całą tę technologię. Dlaczego jest tutaj przechowywany? Czy podłączenie się do siatki morfina w Morph-X oznacza, że ​​Grid Battleforce stało się swego rodzaju miejscem archiwalnym dla dawnych broni i sprzętu Rangerów? Nie mam pojęcia, ale bardzo się cieszę, że możemy zadać te pytania i mam prawdziwą nadzieję, że można na nie odpowiedzieć. Nie umieszczając tego wszystkiego w jednym odcinku, pozwólmy oddychać tym pomysłom.

Ponadto oznacza to, że widzimy, że Rangers są naprawdę sprytni i sprytni! Sposób, w jaki oszukali Scrozzle’a, był naprawdę zaskakujący, a sposób, w jaki Devon aktywował Split Emitery, był najlepszym jak dotąd wykorzystaniem technologii transportowej w Beast Morphers. Z drugiej strony, Evox jest uzasadnionym zagrożeniem! Kiedy złapał strzałę i powiedział: „Myślisz, że ten mały KIJ mnie powstrzyma?” Dreszcze! ​​

Chociaż skupiam się na wszystkich odniesieniach do przeszłości, powodem, dla którego trafiają one tak dobrze, jest to, że poszerzają historię Devona. Czują się naturalnie i sprawiają, że walka z Evoxem wydaje się większa, ponieważ musi wrócić do historii Rangera, aby znaleźć rozwiązanie. Żałuję, że uwolnienie Danielsa zajęłoby co najmniej jeden odcinek więcej, ponieważ po całej nagromadzeniu w pierwszej połowie sezonu wydało się to niezgodne z klimatem, ale przynajmniej oznacza to, że nie będziemy go przeciągać. A kto wie, może Evox znajdzie sposób z powrotem w niego!

Na razie jednak możemy przejść do kolejnego dużego wątku i zacząć tworzyć więcej nasion dla zespołu. Mam nadzieję, że inne odcinki tej historii są tak solidne jak ten, ponieważ od jakiegoś czasu nie byłem tak podekscytowany Beast Morphers. Nie dzieje się tak z powodu powracających członków obsady lub referencji, tak ekscytujących, jak mogłyby być. To więcej, ponieważ ten odcinek udowadnia, że ​​potrafi dobrze wykonać te wywołania zwrotne i nie zapomina o fabule Beast Morphers. Dzięki temu Beast Morphers ma prawdziwą szansę na to, by zostać zapamiętanym nie tylko z powodu posiadania drużyny, ale także samych wspaniałych postaci i historii.

Tytuł oryginalny: Power Rangers Beast Morphers Season 2 Episode 10 Review: The Evox Snare
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: