Wpis powstał dzięki współpracy z:

Podział i analiza zwiastuna WandaVision – wszystkie komiksy Marvela i pisanki MCU

Marvel Cinematic Universe to długi, suchy okres. Po Spider-Man: Far From Home mieliśmy tylko finał Agents of SHIELD, a to już prawie się nie liczy, jeśli chodzi o większy MCU. Mieliśmy mieć Czarną Wdowę w maju, ale zostało to opóźnione przynajmniej do czasu

To był długi, suchy okres dla Marvel Cinematic Universe. Po Spider-Man: Far From Home mieliśmy tylko finał Agents of SHIELD, a to już prawie się nie liczy, jeśli chodzi o większy MCU.

W maju mieliśmy mieć Czarną Wdowę, ale dzięki COVID zostało to opóźnione przynajmniej do listopada. Podobnie czekamy, aż materiały Marvela zaczną się pakować do Disney +. Na szczęście, gdy ze złością walimy się w podłogę i zastanawiamy się, kiedy dotrzemy do fabryki fajerwerków, Marvel wypuścił zupełnie nowy zwiastun WandaVision.

Tutaj jest w całej swojej strefie mroku dobroci superbohaterów.

No to teraz. Przyjrzyjmy się bliżej temu koszmarowi w strojach.

Kiedy słuchamy „Twilight Time” zespołu The Platters, widzimy Wandę Maximoff i Vision w czarno-białej scenerii w czymś, co wydaje się być jakimkolwiek sitcomem z lat 50. Obaj są nowożeńcami, co – jak się wkrótce okaże – trochę przyprawia o łeb, odkąd Vision ostatnio widziano, jak w Avengers: Infinity War wyrywa się Kamień Umysłu z czaszki.

Nie jestem pewien, czy to bardziej przerażające i bardziej alarmujące, że ta Wizja ma coś, co wygląda jak Kamień Umysłu na jego czole, niż gdyby pokazał się dobrze bez niego.

Ponieważ Wanda ma metahumaniczne moce, a Vision jest androidem, ta dwójka musi ukryć swoją prawdziwą naturę, aby się dopasować. Dotyczy to klasycznych koncepcji sitcomowych, takich jak Bewitched, I Dream of Genie, Small Wonder, a nawet parodie, takie jak The Coneheads .

Więcej o odniesieniach do sitcomów w WandaVision pisaliśmy tutaj.

Około 13 sekund później Vision trzyma gazetę. To Westview Herald, a nagłówek wydaje się brzmieć: „MAŁE DZIECKO JUNE’S PIERWSZE SŁOWO TICKLES MATKA…”. To prawdopodobnie jednorazowy obraz, ale jak już wiemy z pierwszego zwiastuna i historii naszych bohaterów, dzieci w wielkim stylu odgrywają rolę w ich historii.

Podczas kolacji Wanda używa swoich mocy, by nalewać wino bez ręcznego trzymania butelki. Wino nazywa się „Maison Du Mepris”, co oznacza „Dom pogardy”. Co ciekawsze, jeśli po prostu zaczniesz od „House of” i pozostawisz ostatnie słowo nieprzetłumaczone, otrzymasz „House of M.”. Na szyjce butelki znajduje się nawet duże M, które nadaje jej subtelny akcent.

House of M to wielka fabuła Marvela, w której Wanda straciła rozum i kontrolę nad swoimi mocami, zmieniając w ten sposób cały świat w rzeczywistość, w której ona i jej rodzina rządzili, a mutanty były gatunkiem dominującym. Wygląda na to, że istnieją elementy tej historii w grze WandaVision.

To idzie w parze z ujęciem w późniejszej części zwiastuna, w którym Wanda od razu zmienia salon z powodu zestresowanej kaprysu. W przeciwieństwie do sekcji czarno-białej wygląda na to, że w ogóle nie ma do czynienia ze sprawami.

Debra Jo Rupp (.) To przedstawienie z lat 70.) gra sąsiada, który odwiedza ją na kolacji z mężem. Ponieważ w szczególności wspomina o ich rodzeniu dzieci, najważniejsze jest to, że zadaje ogólne pytania na temat ich pochodzenia i żadne z nich nie ma odpowiedzi.

Mąż odwiedzający wydaje się brutalnie odrzucać samą rzeczywistość z powodu braku odpowiedzi. Nawet rzucanie nieczystego „cholera!” do lat 50-tych.

Ponieważ wydaje się, że rzeczy nie mają już sensu, rzeczywistość zaczyna się rozpadać.

Wanda zastanawia się: „Czy to się naprawdę dzieje?” To wtedy obrazy zaczynają szybko migać.

Teraz znajdujemy się gdzieś pomiędzy Brady Bunch a Family Ties. Po 45 sekundach widzimy, jak bawią się ze swoimi dziećmi. W komiksach Wanda urodziła dzieci Visiona, wyjaśniając, że Vision był tak zaawansowany jak android, że miał nawet działające plemniki.

Z biegiem czasu zostało to obalone i okazało się, że te dzieci nie w pełni istniały. Zostały stworzone przez moce Wandy zmieszane z mocami demonów. To odkrycie ostatecznie złamało Wandę i naszym przeznaczeniem jest zobaczenie tego rodzaju uszkodzeń w MCU. Więcej o tej możliwości pisaliśmy tutaj.

Kathryn Hahn pojawia się bardzo krótko po 45 sekundach, ubrana w kilka poważnych ćwiczeń z lat 80. Spójrz na nią siedzącą na blacie! Co za wolny duch!

Ostatecznie kinematografia powraca do zwykłego stylu house’owego Marvel Cinematic Universe. Wizja wygląda jak jego MCU (to znaczy do czasu, gdy pojawia się w komiksowej dokładnej wersji swojego kostiumu). Są ludzie wokół trick lub leczenia, ale nikt nie wydaje się być zbyt aktywny. Leci dookoła, żeby bliżej przyjrzeć się tej okolicy i prawdopodobnie wtedy testuje granice tego, co dzieje się z rzeczywistością.

Obecność odpowiedniego kostiumu komiksowego może również wskazywać na inne możliwości fabularne.

Świetnie pasuje też do komiksowego kostiumu Szkarłatnej Czarownicy Wandy na Halloween (coś, czego z pewnością nigdy nie nosiła w filmach).

Kathryn Hahn pojawia się kilka razy w zwiastunie. Na początku wydaje się być zabawną sąsiadką podczas seriali komediowych z lat 50. Później jest zwariowaną sąsiadką w sprzęcie do ćwiczeń z lat 80.

Ale podczas segmentu „MCU” pojawia się w Halloween, kiedy Vision klepie ją w głowę. Jest odpowiednio ubrana jak Wicked Witch of the West z Wizard of Oz. Zdezorientowana, zwraca uwagę na to, co wiemy, a Vision nie: przypuszczalnie nie żyje.

Skocz do niej nie tylko śmiejąc się, ale i śmiejąc się jak Zła Czarownica z Zachodu. Nie tylko połączenie wiedźmy jest fajne, ale to kolejna historia, która z czasem przechodzi od czarno-białej do kolorowej.

Czy mogłaby być wersją MCU Agathy Harkness, wiedźmy z Salem, która czasami pomagała bohaterom Marvela?

Ciało przelatuje przez niebo w ciągu dnia, by w nocy wylądować przed agentami rządowymi. To Monica Rambeau z Captain Marvel, teraz dorastająca i grana przez Teyonah Parris. Rambeau ma znaczącą historię Marvela (i roszczenia do imienia Captain Marvel), więc jeśli tu jest, spodziewaj się również potencjalnych powiązań z Captain Marvel 2.

Obecność agentów rządowych (agentów SHIELD?) pokazuje, jak poważna jest sytuacja. Wanda nie tylko przywróciła Visiona do życia swoimi mocami. Przejęła całe miasto, by dopasować się do własnej rzeczywistości. Oczywiście świat zewnętrzny to zauważy.

Pytanie brzmi: co mogą z tym zrobić? Czy mogą ją powstrzymać? Czy Vision może ją powstrzymać? Czy Wanda może się nawet powstrzymać, gdyby chciała?

Odpowiedzi otrzymamy, gdy WandaVision pojawi się w Disney + w grudniu.

Tytuł oryginalny: WandaVision Trailer Breakdown and Analysis – All the Marvel Comics and MCU Easter Eggs
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: