Wpis powstał dzięki współpracy z:

Star Trek: Lower Decks Episode 8 Easter Eggs & References

Ten artykuł na temat Star Trek: Lower Decks zawiera spoilery. Jeśli ktoś zastanawiał się, czy Lower Deckers w Star Trek: Lower Decks były również gigantycznymi fanami Star Treka we wszechświecie, najnowszy odcinek „Veritas” ujawni prawdę. Mariner, Rutherford, Tendi i Boimler znają swoją historię Trek lepiej niż inni

Ten artykuł w Star Trek: Lower Decks zawiera spoilery.

Jeśli ktoś zastanawiał się, czy Lower Deckers w Star Trek: Lower Decks były również gigantycznymi fanami Star Treka we wszechświecie, najnowszy odcinek „Veritas” ujawni prawdę. Mariner, Rutherford, Tendi i Boimler znają swoją historię Trekków lepiej niż większość prawdziwych Trekkiesów. Aby to udowodnić, ten odcinek ma więcej jajek wielkanocnych i głębokich cięć niż (mabye) wszystkie inne odcinki razem wzięte. Od dyskusji na temat fryzur nieznanych postaci z TNG, po kilka bardzo wielkich hołdów dla wielkiej postaci w Star Trek VI, ten odcinek był pełen odniesień, a następnie zdecydował się na wesele Gorn.

Oto wszystkie pisanki i odniesienia, które złapaliśmy w Star Trek: Lower Decks, odcinek 8, „Veritas”.

W dalszej części odcinka Rutherford opisuje ustawienie tego odcinka jako „Proces 101. Obcego”. On się nie myli. Od podnoszonej platformy po wysokie wnęki pełne krzyczących kosmitów – wszystko w tym otoczeniu – w tym walenie przerażającego młotka – ma nam przypominać proces Kirka i McCoya na klingońskim świecie w Star Trek VI: The Undiscovered Country. To prawda, młotek w The Undiscovered Country

Kurtwood Smith gra obcego Klarra w tym odcinku. Smith jest znany fanom RoboCop jako zły facet w RoboCop i znany fanom Star Trek jako facet, który grał Prezydenta Zjednoczonej Federacji Planet w Star Trek VI: The Undiscovered Country. Jako prezydent Kurtwood Smith jest facetem, który powiedział, że Kirk i McCoy musieli stanąć przed sądem za zabójstwo kanclerza Gorkona.

Debata Marinera i Boimlera na temat „największych badassów” jest przezabawna, ponieważ każdy słyszał o Khan, a tylko zagorzali fanatycy TNG słyszeli o Roga Danar. Dla większości ludzi Roga Danar (grany przez Jeffa McCarthy’ego) jest, jak mówi Mariner, „jakimś kolesiem, o którym nikt nie słyszał”. Pojawił się w odcinku 3 sezonu TNG „The Hunted” i krótko „przechytrzył” Picarda, tak jak mówi Boimler.

Obrona Khana przez Marinera odzwierciedla to, co ogólnie myślą Trekkies, że jest najlepszym złoczyńcą Trek w historii, choć oczywiście nikt nie stawiałby czoła Khanowi przeciwko Roga Danar! Mariner opisuje Khana jako „superzłoczyńcę po inżynierii genetycznej. Koleś był kosmicznym nasieniem! ” Naturalnie „Space Seed” to odcinek TOS, w którym Khan pojawia się po raz pierwszy. Odniesienie Tendi do „grubej, grubej klatki piersiowej” Khana jest prawdopodobnie aluzją do miejskiego mitu, że Ricardo Montalbán nosił protezę piersi podczas kręcenia filmu „Gniew Khana”. Jednak wiele źródeł (w tym reżyser Nicholas Meyer) wielokrotnie powtarzało, że „gruba, gruba klatka piersiowa” składała się w 100% z Ricardo Montalbána.

Mariner jest bardzo zaniepokojony tym, że zostanie wyrzucony ze statku i zmuszony do życia na Ziemi „Gdzie nie pozostaje nic innego do roboty, jak tylko pić wino i spędzać czas w winiarniach i restauracjach z jedzeniem dusz”. Jest to odniesienie zarówno do kapitana Picarda, jak i kapitana Sisko. Jednak w 2380 roku Jean-Luc Picard nie wrócił do swojej rodzinnej winnicy na pełny etat. „Jedzenie duszy” nawiązuje do Sisko’s Creole Kitchen, restauracji prowadzonej przez rodzinę Bena Sisko i prowadzonej specjalnie przez ojca Bena, Josepha Sisko. Restauracja pojawiła się po raz pierwszy w odcinkach DS9 „Homefront” i „Paradise Lost”.

Rodzinna winnica Picarda, rozsławiona w „All Good Things…” i serialu Star Trek: Picard, po raz pierwszy pojawiła się w odcinku TNG „Family”.

Star Trek: Discovery aktor Kenneth Mitchell – który grał Klingonów Kol, Kol’sha i Tenavik – gra głosem owadopodobnego Kapitana Seartave’a. W tym samym odcinku Mitchell gra także strażnika Federacji i strażnika romulańskiego.

Kiedy kapitan Freeman każe Marinerowi „wysłać im wiadomość” na statek obcych, Mariner natychmiast wystrzeliwuje fazery. Może to odnosić się do Gniewu Khana, kiedy Khan mówi „wyjaśnij im to”, co oznacza, że ​​chce, aby jego lokaje wystrzelili torpedę fotonową.

Jax wspomina o „Denobulańskiej bakterii jedzącej mięso”, co odnosi się do Denobulan, rasy przyjaznych kosmitów rozsławionych przez prequel serii Enterprise, a konkretnie Dr. Co ciekawe, Phlox przeprowadził kilka niekonwencjonalnych zabiegów na NX-01 Enterprise, które mogły obejmować dziwne produkty mięsożerne.

Rutherford zwraca uwagę, że nie wie, jak zrobić wulkaniczne uszczypnięcie nerwu, ale i tak udało mu się to zrobić. Nie-Wulkanie kilkakrotnie uciskali nerwy Wulkanowi. Picard zrobił to w odcinku TNG „Starship Mine”, Data zrobił to „Unification”, a Michael Burnham zrobił to w „The Vulcan Hello”. Co najbardziej zabawne, McCoy próbował uszczypnąć nerwy wulkanu w The Search For Spock, podczas gdy Katra (dusza) Spocka była w jego ciele.

Podczas swojej tajnej misji na planetę Vulcan (prawdopodobnie) Jax, Rutherford i Philips latają klasycznym wahadłowcem Vulcan. To ten sam projekt wahadłowca, który Spock wziął do połączenia z Enterprise w Star Trek: The Motion Picture.

Muzeum, w którym Jax, Rutherford i Philips kradną Romulański Bird-of-Prey, jest wypełnione tonami słynnych statków Star Trek, w tym:

Okręt, który został skradziony, a później użyty przez Ransom i Tendi, to klasyczny TOS-a-romulański Bird-of-Prey. Przed tym odcinkiem Lower Decks ten styl romulańskiego statku był widziany w kanonie tylko trzy razy: w odcinkach TOS „Balance of Terror” i „The Enterprise Incident” oraz w odcinku Picarda „Absolute Candor”. To powiedziawszy, Bird-of-Prey w „The Enterprise Incident” został cyfrowo wstawiony do zremasterowanego „Enterprise Incident” w 2008 roku. Tak naprawdę ten statek pojawił się w kanonie dopiero w 1968, 2008 i dwa razy w 2020 roku. < / p>

Jax każe Rutherfordowi „tańczyć wachlarza”, aby odwrócić uwagę strażnika. To odnosi się do Uhury wykonującej taniec z pierzastymi fanami na Nimbus III w Star Trek V: The Final Frontier. W takim razie taniec wachlarza dał Kirkowi i Spockowi tylko kilka koni.

Główny inżynier Cerritos, Philips, dwa razy wspomina epizody TNG, kiedy kończy mu się tlen. Mówi: „Mark Twain ma broń!” i „Tasza nie! Worek na śmieci jest za tobą! ” Rzecz z Twainem odnosi się do Marka Twaina wyciągającego broń na załogę TNG w „Time’s Arrow”. A komentarz Tashy wydaje się odnosić do „Skin of Evil”, kiedy to stworzenie, które można nazwać „workiem na śmieci”, zabiło Tashę Yar.

Czy wesele Gorn liczy się jako jajko wielkanocne? Biorąc pod uwagę, że nigdy nie widzieliśmy tylu Gornów (Gornów?) W jednym miejscu, kiedykolwiek, wydaje się, że tak, to liczy się jako jajko wielkanocne. Ponadto, jeśli wahadłowiec rozbił się podczas wesela Gorna, czy to oznacza, że ​​rozbił się na Cestus III, planecie, którą Gorn przejął w odcinku TOS „Arena?”,

Wszystko we wnętrzu romulańskiego statku pasuje do statku TNG -era Romulan, który zdaje się odnosić głównie do odcinka TNG „Face of the Enemy”, w którym Troi zostaje porwana przez agentów romulańskich, ale także pracować dla nich.

To już drugi odcinek Lower Decks z rzędu, który nawiązuje do całkowicie czarnych strojów bodystocking z odcinka TNG „Chain of Command”. A ponieważ Ransom nosił taki w „Wiele hałasu o Boimlerze”, jest to drugi odcinek z rzędu, w którym uczestniczy w tajnej misji.

Romulańscy strażnicy mówią o tym, jak nienawidzą „Remanów” i że Remanowie są „najgorsi”. Remanowie to obcy gatunek, który żyje w tym samym systemie planetarnym, co Romulanie na planecie Remus. Nigdy nie spotkaliśmy Remanów aż do filmu z 2002 roku Star Trek: Nemesis. Chociaż był człowiekiem, klon Picarda o imieniu Shinzon (Tom Hardy) uważał się za Remana. Wydarzenia Nemezis i próba przejęcia Imperium Romulańskiego przez Remanów miały miejsce zaledwie rok przed Dolnymi Pokładami, w roku 2379.

John de Lancie wypowiada „Q” w retrospekcji, w której zmusza załogę Cerritos do rozegrania jakiejś absurdalnej partii szachowej przy użyciu kart do gry i piłki nożnej. Q jest ubrany w szaty sędziego z odcinka „Move Along Home” TNG DS9, w którym załoga musi wykonać pewne ruchy przypominające grę planszową.

Kiedy Mariner mówi Ransomowi, że jego randka jest „solnym wampirem”, mówi, że „solne wampiry wymarły ponad sto lat temu”. Odnosi się to do pierwszych wyemitowanych niższych pokładów TOS. To już druga wzmianka o stworzeniu M-113 „Solny wampir” na Dolnych Pokładach, ale pierwszy raz widzieliśmy to na własne oczy – przyssawki i tak dalej.

Kiedy dr T’Ana mówi, że nikt na statku jej nie pamięta, może to odnosić się do odcinka TNG „Remember Me”, w którym dr Crusher wkracza do małego równoległego wszechświata bańki, w którym ludzie, których zna, zaczynają znikać z istnienie.

Aby udowodnić, że oficerowie Gwiezdnej Floty to dobrzy ludzie, ale czasami zupełnie nieświadomi tego, co dzieje się w galaktyce, Boimlter przytacza kilka przykładów oficerów Gwiezdnej Floty, którzy nie wiedzą czegoś, co było kompletnie szalone.

Kiedy Q pojawia się na końcu odcinka, mówi „Wyzywam cię na pojedynek” do Lower Deckers. Odnosi się to do postaci Trelane z odcinka TOS „Giermek Gothos”. Trelane był istotą z mocami, które były w zasadzie dokładnie takie jak Q, a późniejsze powieści Treka, takie jak Q-Squared, jasno pokazały, że Trelane był członkiem Q-Continuum, który został odrzucony na bok. Kiedy Gene Roddenberry po raz pierwszy stworzył postać Q, scenarzyści TNG martwili się, że będzie on zbyt podobny do Trelane, a fani nie zaakceptują tego. Obecnie Q jest znacznie bardziej znany niż Trelane. I tak, Trelane wyzwał Kirka na pojedynek w „Giermku z Gothos” i Kirk się zgodził.

Kiedy Mariner mówi: zna Marinera całkiem dobrze, co jest przezabawne, ale ona mówi mu, że nie jest Francuzką i powinien zawracać sobie głowę Picardem. Q mówi: „Picard nie jest zabawny! Zawsze cytuje Szekspira, zawsze robi wino”. Picard zacytował Szekspira do Q, szczególnie Hamleta w odcinku TNG „Hide and Q”. Warto wspomnieć, że Picard robi wino w tym momencie. Wiemy, że do 2385 Picard opuści Gwiezdną Flotę i zamieszka w swojej winnicy we Francji. Ale w 2380 Picard nadal jest w Gwiezdnej Flocie. Czy robi wino na Enterprise?

Star Trek: Lower Decks ma jeszcze dwa odcinki w sezonie 1, które są emitowane w CBS All Access w czwartki.

Tytuł oryginalny: Star Trek: Lower Decks Episode 8 Easter Eggs & References
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: