Wpis powstał dzięki współpracy z:

Showrunners Game of Thrones ujawniają, dlaczego Lady Stoneheart została wycięta

Ten artykuł zawiera spoilery do serii książek George'a R.R. Martina Pieśń lodu i ognia. Dla czytelników serii książek George'a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia” było to rozczarowanie słyszane w internecie. Podczas finału czwartego sezonu Game of Thrones Arya Stark podejmuje fatalną decyzję o odejściu

Ten artykuł zawiera spoilery do serii książek George’a R.R. Martina Pieśń lodu i ognia.

Dla czytelników serii książek George’a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia” było to ogromne rozczarowanie, które usłyszało w internecie. Podczas finału czwartego sezonu Game of Thrones Arya Stark podejmuje brzemienną w skutkach decyzję o pozostawieniu Westeros za sobą i kontynuowaniu potencjalnego nowego życia w Braavos, a muzyka Ramina Djawadi wzrosła, gdy jej statek zniknął w wielkim horyzoncie. Potem… kredyty. Dla tych, którzy nigdy nie przeczytali książki, była to gorzko-słodko-gorzka wzruszająca, ale dla czytelników natychmiastowym pytaniem jest, gdzie jest Lady Stoneheart?!,

Ponury pseudonim, który został nadany ożywionym zwłokom Catelyn Stark, pojawił się po raz pierwszy w druku podczas niesławnego epilogu Burza mieczy – książki, która posłużyła jako podstawa trzeciego i czwartego sezonu serialu telewizyjnego HBO. Kobieta, która była tylko cieniem byłej Pani Winterfell, Lady Stoneheart powstała z martwych dzięki magii krwi Bractwa Bez Sztandarów (ser Beric Dondarrion zmarł znacznie wcześniej, aby ją przywrócić). Jednak kilka dni po tym, jak jej ciało zostało wrzucone do rzeki jako zbezczeszczenie, a po rozcięciu jej gardła od ucha do ucha przez jednego z chorążych lorda Waldera Freya, okaleczone, kruche i uciszone ciało, które stało w miejscu Catelyn Stark, znowu ożyło … Nawet jeśli ledwo przypominała swoje dawne ja.

Lady Stoneheart, ponownie przedstawiona jako przywódczyni Bractwa, które teraz rozkoszowało się linczem ludzi Freyów, miała piekielne wejście, które z pewnością przyczyni się do czegoś… nawet jeśli nadal nie jesteśmy pewni co. Pomimo kilku książek opublikowanych od czasu Burzy mieczy, Stoneheart pojawił się oszczędnie, ostatnio prawie powieszając Brienne z Tarthu za podejrzenie zdrady z Królobójcą. Po tym, jak Brienne powtórzyła przysięgę kobiecie, która była Lady Catelyn, Brienne była wtedy widocznie widziana, jak zwabiająca Jaime Lannister do Lady Stoneheart. Jednak ten cliffhanger do ich historii z A Dance with Dragons nie zostanie odebrany aż do publikacji The Winds of Winter. Rzeczywiście, program Game of Thrones całkowicie usunął ten wątek. A teraz mamy wyraźne wyjaśnienie, dlaczego od showrunnerów Davida Benioffa i D.B. Weiss.

W rozmowie z Jamesem Hibberdem w jego książce Fire Cannot Kill a Dragon, para ta jest cytowana we fragmentach EW, wyjaśniając, dlaczego Stoneheart został pozostawiony jako postać w książkach.

„Nigdy tak naprawdę nie było debaty na temat [w tym Lady Stoneheart]” – powiedział Benioff. „Jest jedna wspaniała scena.”,

Weiss dodał: „To była jedyna debata. Scena, w której pojawia się po raz pierwszy, jest jednym z najlepszych momentów „świętych” w książkach. Myślę, że ta scena jest miejscem, z którego pochodzi publiczna reakcja. Ale potem… ”,

Hibberd rozszerza logikę showrunnerów, przytaczając trzy główne powody, dla których przeminęli Stoneheart. Najlepsze z nich jest to, że chcieli zachować jak najwięcej niespodzianki zmartwychwstaniem Jona Snowa w sezonie 6.

„Wiedzieliśmy, że zbliża się zmartwychwstanie Jona Snowa” – powiedział Benioff. „Zbyt wiele wskrzeszeń zaczyna zmniejszać wpływ umierania postaci. Chcieliśmy, aby nasz proszek był suchy ”. Jest to więcej niż sprawiedliwe, biorąc pod uwagę, że prawie każdy czytelnik Taniec ze smokami, piątej książki z serii Martina, zakładał, że Jon Snow zmartwychwstanie w taki sam sposób, jak Catelyn Stark. Rzeczywiście, wiele spekulatywnych fragmentów (w tym niektóre tutaj) wskazywało na to wydarzenie w książkach, gdy zapewniało fanów telewizyjnych, że Jon Snow nie był martwy po zakończeniu sezonu 5.

Innym ważnym powodem usunięcia Catelyn Stark jest to, że showrunnerzy chcieli zachować moc Czerwonego Wesela, który prawdopodobnie przejdzie do historii jako jeden z najwspanialszych momentów w historii telewizji. Siła tej sceny była w niemałym stopniu spowodowana występem Michelle Fairley jako Catelyn Stark, matki, która zdała sobie sprawę, że ona i jej syn zostaną wymordowani, zanim zrobi to jakikolwiek sojusznik.

„Ostatnia chwila Catelyn była tak fantastyczna, a Michelle jest tak wielką aktorką, że przywrócenie jej jako zombie, która nic nie mówi, wydawało się coraz mniejszymi korzyściami” – powiedział Benioff.

Ale najbardziej niejasnym wyjaśnieniem jest to, którego nie jesteśmy w pełni wtajemniczeni: showrunners wiedzieli, że odwracają się od niepublikowanych tekstów Martina i nie sądzili, że będą potrzebować Lady Stoneheart w „końcówce” sezonów 7 i 8… ,

„Jednym z powodów, dla których nie chcieliśmy tego umieszczać, były rzeczy pojawiające się w książkach George’a, których nie chcemy zepsuć [omawiając je]” – powiedział Benioff.

Te rewelacje to tylko kąsek mający na celu wzbudzenie oczekiwania na to, że ogień nie może zabić smoka. Podejrzewam jednak, że wzbudza to także apetyt u fanów, którzy desperacko chcą dowiedzieć się, co zamierza Martin, kiedy ukazuje się „Wiatry zimy”. Kiedyś.

Tytuł oryginalny: Game of Thrones Showrunners Reveal Why Lady Stoneheart was Cut
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: