Wpis powstał dzięki współpracy z:

Film o grze wideo Yakuza pochodzi od firmy Sega po sukcesie Sonic

Sega nawiązała współpracę z 1212 Entertainment i Wild Sheep, aby zamienić gry wideo Yakuza w film.

Sega zamienia kolejną serię gier wideo w film. Okazało się, że firma kręci film Yakuza na podstawie serii gier wideo o tej samej nazwie. To nadchodzi po piętach Sonic the Hedgehog, który został wydany na początku tego roku i stał się wielkim hitem. Wygląda na to, że zachęciło to Segę do przyjrzenia się swojej bibliotece i sprawdzenia, jakie inne tytuły mogą uzasadniać kinowe adaptacje.

Według nowego raportu Sega nawiązała współpracę z 1212 Entertainment and Wild Sheep Content dla Yakuzy film. Erik Barmack, Roberto Grande i Joshua Long przygotują adaptację. Obecnie trwają poszukiwania kogoś, kto napisałby scenariusz. Nie ma jeszcze informacji na temat tego, kogo można by skierować. 1212 miał to do powiedzenia w oświadczeniu.

Yakuza to jedna z najbardziej udanych serii gier wideo firmy Sega. Pierwotnie została wydana w 2005 roku jako tytuł na PlayStation 2. W pierwszej grze gracze poznają Smoka Dojimy, Kazumę Kiryu. Wschodząca yakuza upada za zabójstwo szefa przestępczości i dziesięć lat później wychodzi z więzienia do zmienionego świata. Musi rozwikłać skomplikowaną sieć prawdy i kłamstw, gdy on i młoda dziewczyna o imieniu Haruka zostają uwięzieni w walce o władzę organizacji przestępczej. Erik Barmack miał to do powiedzenia.

Sukces gry dał początek serii sequeli i spin-offów. W sumie jest osiem głównych gier Yakuza i osiem spin-offów. To da firmom i wszystkim filmowcom, którzy ostatecznie wejdą do projektu, mnóstwo materiałów źródłowych do czerpania. Dzieje się tak w czasie, gdy Hollywood w końcu udało się wyprodukować adaptacje gier wideo, które mogą przejść do mainstreamowych hitów. Oprócz serii Resident Evil, jest to coś, co przez lata w dużej mierze wymykało się studiom. Ale sukces filmów takich jak Detective Pikachu, Rampage i, co najważniejsze w tym przypadku, Sonic the Hedgehog, zmienił sytuację.

Wydany w kinach przed zamknięciem na początku tego roku Sonic the Hedgehog zdobył solidną odpowiedź krytyków i widzów w drodze do ponad 300 milionów dolarów w kasie na całym świecie. I prawdopodobnie zarobiłby więcej, gdyby kina na całym świecie nie były zmuszane do zamykania swoich drzwi. Kontynuacja jest już w fazie rozwoju, a oryginalna obsada i zespół filmowy powracają. Z pewnością będziemy Cię informować o dalszych szczegółach projektu. Ta wiadomość dociera do nas za pośrednictwem Variety.

Tytuł oryginalny: Yakuza Video Game Movie Is Coming from Sega Following the Success of Sonic
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: