Wpis powstał dzięki współpracy z:

Historia Ameryki X Nowy film reżysera Historia Afryki Y Lands Djimon Hounsou

Nominowany do Oscara aktor Djimon Hounsou zagra w African History Y, kolejnym filmie reżysera American History X Tony'ego Kaye.

Filmowiec i reżyser American History X Tony Kaye znalazł główną gwiazdę swojego następnego projektu, ponieważ Djimon Hounsou zgłosił się do udziału w nadchodzącym filmie Kaye African History Y. Niewiele wiadomo o tej historii w tym czasie ponieważ szczegóły fabuły są wciąż w tajemnicy, ale film został opisany jako historia tragedii i odkupienia. Kaye pisze scenariusz wraz z Charlesem Chanchorim i Jasonem Corderem, a Kaye będzie także produkować z DeForrestem Taylorem, Markiem Le Chatem i Raymondem J. Markovichem.

Djimon i ja poznaliśmy się zaraz po tym, jak to zrobiłem Historia Ameryki X, powiedział Tony Kaye w oświadczeniu. To było oczyszczające spotkanie i od razu wiedziałem, że jest aktorem, z którym muszę pracować. Materiał musiał być poprawny i dzięki Bogu, teraz mamy projekt do wspólnej pracy. Kolorowe kamery w mojej głowie są gotowe do pracy w Afryce.

Djimon Hounsou mówił także o swoim obsadzie w historii Afryki Y.

Historia Afryki Y nie mogła przyjść na lepszy czas, gdy odkrywam, dostarczając światu więcej niezwykłych afrykańskich historii. Jestem podekscytowany współpracą z Tonym i jest to nieco z góry ustalone, że on i ja zatoczyliśmy pełne koło, aby ze sobą współpracować, powiedział nominowany do Oscara aktor.

Chociaż historia Afryki Y ma Tytuł jest bardzo podobny do American History X, dwie historie nie wydają się być ze sobą powiązane, ale możliwe, że będą miały podobne tematy. Wydany w 1998 roku American History X został napisany przez Davida McKennę. Występuje w roli Edwarda Nortona jako białego suprematysty, który kwestionuje swoje poglądy na temat rasizmu po trzyletnim pobycie w więzieniu, mając nadzieję, że jego młodszy brat (Edward Furlong) nie pójdzie tą samą drogą. W uznanym filmie występują także Fairuza Balk, Stacy Keach, Ethan Suplee i Beverly D’Angelo.

Kaye zaczynała jako reżyser teledysków, znana ze współpracy z takimi artystami jak Roger Waters, Red Hot Chili Peppers i Johnny Cash. Jego teledysk do Runaway Train zespołu Soul Asylum zdobył nawet nagrodę Grammy. Jako reżyser zadebiutował jako reżyser w American History X, ale jego problemy ze studiem New Line Cinema i gwiazdą Edwardem Nortonem są dobrze udokumentowane. Opad ten miał negatywny wpływ na karierę Kaye i dopiero w 2006 roku wyreżyserował kolejny film. Hounsou jest mistrzem swojego rzemiosła, był nominowany do Oscarów dla najlepszego aktora drugoplanowego za filmy In America i Blood Diamond. Pojawił się także w filmach takich jak Amistad, Gladiator i Furious 7. Aktor zyskał sławę zarówno w MCU, jak i DCEU. W tym pierwszym zagrał Korath the Pursuer w Guardians of the Galaxy i Captain Marvel. W DCEU grał zarówno Króla Rybaka w Aquamanie, jak i czarodzieja Shazama w Shazam! .

Nie jest jeszcze jasne, kiedy rozpocznie się kręcenie historii Afryki Y ani kiedy możemy spodziewać się premiery projektu. Wkrótce przed rozpoczęciem produkcji filmu prawdopodobnie pojawi się więcej aktualizacji. Ta wiadomość przychodzi do nas z Deadline.

Tytuł oryginalny: American History X Director’s New Movie African History Y Lands Djimon Hounsou
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: