Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ta jedna rzecz w Back to Future sprawia, że ​​współtwórca Bob Gale naprawdę się kuli

Współscenarzysta Back To The Future, Bob Gale, ujawnia, która scena z klasycznej komedii science fiction wciąż go kuli.

Współscenarzysta Back To The Future, Bob Gale, ujawnia, która scena z klasycznej komedii science fiction wciąż go przyprawia o dreszcze.

Pomimo ukazania się w 1985 roku, specjalny Efekty w Back to the Future wypadły zadziwiająco dobrze, a film jest często uważany za przykład praktycznych efektów filmowych wykonanych tuż przed rozpowszechnieniem CGI w Hollywood. W wywiadzie współautor filmu, Bob Gale, wyjaśnił, że jeden szczególny efekt specjalny z Powrotu do przyszłości wciąż go kuli w scenie, w której Marty McFly powoli zanika z istnienia po tym, jak nie udało mu się przekonać rodziców razem.

Mimo dziwacznego efektu specjalnego w tej scenie Back to the Future jest uwielbiane przez kilka pokoleń fanów. Od tego czasu inne filmy próbowały skopiować formułę trylogii Powrót do przyszłości, ale żaden z nich nie zbliżył się do cieszenia się taką popularnością. Według Gale’a powodem tego jest to, że naśladowcy mają tendencję do wyciągania niewłaściwych wniosków z sukcesu jego filmów.

Bob Gale wyjaśnia, że ​​film tworzy serdeczną dramatyzację chwili, która najbardziej ludzie doświadczają, kiedy patrzą na swoich rodziców i zdają sobie sprawę, że kiedyś byli dziećmi. Dla Marty’ego ten moment nadchodzi, kiedy przenosi się w przeszłość i faktycznie widzi swojego ojca i matkę jako uczniów szkół średnich należących do jego grupy wiekowej.

Pomimo ogromnej popularności serii Powrót do przyszłości, Twórcy oparli się wszelkim próbom zrobienia dalszych sequeli lub ponownego uruchomienia filmów dla nowej generacji, twierdząc, że oryginalne filmy były doskonałą reprezentacją określonego czasu i miejsca w amerykańskiej popkulturze. Mimo to seria doczekała się już jednej, niezwykle udanej reinterpretacji w czasach współczesnych, w postaci Ricka i Morty’ego, która rozpoczęła się jako parodia Doc i Marty. Jeśli Powrót do przyszłości był doskonałą reprezentacją swoich czasów, a Rick i Morty jest doskonałą reprezentacją naszych czasów … zrób z tego to, co chcesz. ComicBook.com zajął pierwsze miejsce z tym cytatem.

Tytuł oryginalny: This One Thing in Back to Future Makes Co-Creator Bob Gale Really Cringe
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: