Wpis powstał dzięki współpracy z:

Spiderhead z Netflixa dostaje Chris Hemsworth, Miles Teller i Jurnee Smollett

Netflix przygotowuje obsadę do nadchodzącej adaptacji opowiadania George'a Saundersa Spiderhead.

Chris Hemsworth, Miles Teller i Jurnee Smollett wystąpią w nadchodzącym Spiderheadu od Netflix. Film jest oparty na opowiadaniu z 2010 roku zatytułowanym Escape from Spiderhead autorstwa George’a Saundersa, które zostało pierwotnie opublikowane przez New Yorker. Historia ta została później włączona do bestsellerowej książki autora „The New York Times” „Dziesiąty grudnia”. Na początku 2019 roku po raz pierwszy ogłoszono ekranową adaptację z Top Gun: reżyserem Maverick Joseph Kosinski na czele.

Joseph Kosinski reżyseruje Spiderhead na podstawie scenariusza napisanego przez pisarzy Deadpool Rhetta Reese i Paul Wernick. Oryginalna dystopijna historia Grega Saundersa rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdy dwóch skazańców próbuje uciec z obiektu prowadzonego przez wizjonera. Ten konkretny wizjoner wykorzystuje skazanych jako obiekty testowe, dając im leki, które zmieniają ich stany umysłu i emocje. Celem jest, aby więźniowie spojrzeli wstecz na swoją przeszłość i w zamian za poddanie się eksperymentom otrzymują niższe wyroki. Miles Teller pracował z Josephem Kosińskim przy Top Gun: Maverick, który został opóźniony do 2 lipca 2021 roku. Teller zagrał także w chwalonym przez krytyków Whiplash. Jeśli chodzi o Jurnee Smollett, zagrała u boku Margot Robbie w filmie Birds of Prey na początku tego roku, a obecnie można ją zobaczyć w HBO Lovecraft Country, który zbiera pochwały zarówno krytyków, jak i widzów. Oprócz Top Gun: Maverick Joseph Kosinski wyreżyserował także Kosinski, który wyreżyserował Oblivion i TRON: Legacy. Uważa się, że wszystkie materiały z sequela Top Gun zostały nakręcone, ale proces postprodukcji prawdopodobnie będzie kontynuowany aż do premiery filmu w przyszłym roku.

Chris Hemsworth jest najbardziej znany z grania Thora w Marvel Cinematic Universe. Niedawno był widziany w Netflix’s Extraction i przygotowuje się do powrotu do MCU wraz z Tessą Thompson i Natalie Portman w filmie Thor: Love and Thunder. Długo oczekiwana kontynuacja ma wkrótce wejść do produkcji, a reżyseruje i pisze Taika Waititi. Będzie to druga współpraca Waititi i Hemswortha przy samodzielnym filmie dla The God of Thunder po Thor: Ragnarok. Jeśli chodzi o jego przyszłość z MCU, Hemsworth nie wierzy, że kolejna rata Thora będzie jego ostatnią i jest więcej niż chętna do powrotu później.

Spiderhead zostanie wyprodukowany przez Erica Newmana dla Screen Arcade jako pierwszy producent. – spójrz na umowę z Netflix, razem z Chrisem Hemsworthem. Oren Katzeff i Geneva Wasserman z The New Yorker Studios będą również produkować, wraz z Rhettem Reese i Paulem Wernickiem, Tommy’m Harperem i Jeremym Stecklerem. Nie ma jeszcze daty premiery filmu i nie jest jasne, kiedy Netflix planuje rozpoczęcie produkcji, chociaż początek przyszłego roku wydaje się bezpiecznym zakładem, w zależności od tego, co dzieje się z produkcją Thor: Love and Thunder. Wiadomości o Spiderhead po raz pierwszy ogłosił The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Netflix’s Spiderhead Gets Chris Hemsworth, Miles Teller and Jurnee Smollett
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: