Wpis powstał dzięki współpracy z:

Wojownik sezon 2: Czego można się spodziewać po powrocie dramatu sztuk walki

When Warrior premiered in April of last year, Cinemax knew they had a hit right away. Helmed by Fast & Furious director Justin Lin and Banshee co-creator Jonathan Tropper, Warrior was renewed for a second season after just three episodes. “Warrior comes from the pitch Bruce Lee brought to Warner Brothers,” Tropper says, the writer

Kiedy Warrior miał swoją premierę w kwietniu ubiegłego roku, Cinemax od razu wiedział, że jest hitem. Kierowany przez reżysera Fast & Furious Justina Lina i współtwórcę Banshee, Jonathana Troppera, Warrior został odnowiony na drugi sezon po zaledwie trzech odcinkach.

„Warrior pochodzi z boiska, które Bruce Lee przyniósł Warner Brothers” – mówi Tropper, autor serialu. „To było ośmiostronicowe opracowanie, które Bruce Lee napisał, a którego Shannon [Lee] trzymał się, i stamtąd wzięły się początkowe pomysły na ten serial.”

Program powstał głównie dzięki staraniom Shannon Lee (córki Bruce’a Lee i producentce wykonawczej serialu), aby urzeczywistnić jedną z wielu wizji jej ojca. To prawdziwy dowód na to, że Warrior kontynuuje dziedzictwo Bruce’a Lee prawie 50 lat od jego śmierci.

Odważny, pełen akcji dramat, którego akcja rozgrywa się podczas brutalnych wojen na Tong pod koniec XIX wieku w Chinatown w San Francisco i prezentuje głównie azjatycką obsadę. Luźno opierając się na wydarzeniach historycznych, Warrior bada burzliwy okres Dzikiego Zachodu prowadzący do Chińskiej Ustawy o wykluczeniu, jedynego prawa, które Stany Zjednoczone kiedykolwiek wprowadziły w celu zablokowania imigracji o określonym profilu rasowym.

„Mój ojciec miał głównego bohatera Ah Sahma (Andrew Koji), który przyjechał z Chin i został zindoktrynowany do szczypiec jako toporek, podczas gdy on naprawdę szukał swojej siostry. Miał Billa (Kieran Bew), policjanta, jako postać. Tłem dla serialu były wojny z Tong, a tło pokazu miało chińską ustawę o wykluczeniu i kwestie imigracji politycznej. ”,

Wobec popularnych problemów imigracyjnych w obecnym reżimie politycznym Warrior jest niesamowicie aktualny.

„To zawsze była historia imigrantów” – mówi Tropper, który zaczął pisać program pod rządami Obamy i nie przewidział, jak istotne stanie się to w 2020 roku. „Dla mnie nie chodzi o to, że mieliśmy na celu to temat. Po prostu tego tematu nigdy nie ma. Po prostu zdarza się, że ludzie są teraz o wiele bardziej świadomi z powodu tej administracji. Ale Ameryka jest krajem zbudowanym przez imigrantów, który nigdy nie rozwinął wygodnych relacji z imigrantami. Jest to więc problem pokoleniowy i cykliczny, którego nie rozwiązaliśmy. Wydaje mi się, że tematycznie ten program byłby istotny bez względu na to, kiedy miał wyjść. Teraz po prostu mówi naprawdę głośno o tym, co się dzieje ”,

Pomijając politykę, Warrior ma jednego z najgorętszych współczesnych aktorów w roli głównej, Andrew Koji. Beyond Warrior, Koji odgrywa kluczową rolę Storm Shadow w nadchodzącym Snake Eyes: GIJoe Origins obok Henry’ego Gouldinga (.) Crazy Rich Asians), Ursuli Corbero (.) Money Heist), Iko Uwais (.) The Raid) i Samara Weaving (.) Bill & Ted Face the Music). Film miał wejść na ekrany w październiku, ale został przesunięty do 2021 roku jako kolejna ofiara COVID-19.

„Jeśli to będzie najlepsze dla filmu, dla publiczności, dla ludzi” – mówi Koji – „Nie sądzę, żeby wielu ludzi chciało teraz iść do kina”.

Chociaż odroczenie jego pierwszego dużego filmu było rozczarowujące, zostało przyćmione ogłoszeniem, że Koji został obsadzony w Bullet Train z Bradem Pittem w roli głównej i wyreżyserowany przez Davida Leitcha.

„Widziałem artykuł niedawno” – wspomina z radością Koji. „Pomyślałem sobie:„ Co robi moja twarz obok twarzy Brada Pitta? Nie. Nie. Co się dzieje? ”,

Ah Sahm, postać Kojiego, to rola, którą Bruce Lee przewidział dla siebie. Jednak Ah Sahm jest swoim własnym człowiekiem, tylko naśladując Lee z Easter Egg, skinieniem głowy w stronę klasycznych filmowych scen walki, ale skinienia głową są trzymane w tonie.

„Kiedy pokonuje pierwszych dwóch facetów w burdelu w pilocie, to jest dosłownie choreografia z Way of the Dragon” – wyjaśnia Trooper. „A potem siada na piersi faceta, po prostu składamy tam hołd. A potem, robiwszy to, nie robimy prawie nic innego przez resztę sezonu, z wyjątkiem sporadycznych poprawek nosa lub gestów ręką. ”,

Brucesploitation to odrębny gatunek, kolejne surrealistyczne świadectwo spuścizny Bruce’a Lee. Gdyby Koji właśnie podszywał się pod Bruce’a, Ah Sahm zdegenerowałby się do kolejnego klona Bruce’a Lee. Pomimo pokusy i błogosławieństwa Bruce’a Lee Entertainment, Warrior nie odniósłby sukcesu, gdyby był tylko pochodną.

„Ze wszystkich ludzi, Shannon Lee bardzo nalegała, abyśmy nie przesadzali z rzeczami Bruce’a Lee” – kontynuuje Tropper. „Naprawdę to złagodziła. Byliśmy mile widziani, że mogliśmy go używać, ale ona naprawdę chciała, żeby wystawa była samodzielna. Miała podejście „mniej znaczy więcej”. I myślę, że to była mądra droga. ”,

Pomimo wschodzącej gwiazdy Koji, szybko przypisuje sukces Warrior swoim kolegom z obsady.

„Kiedy widzę 2 sezon Wojownika i widzę tych wspaniałych aktorów, Kierana, Toma [Weston-Jones], Hoon [Lee], Joe [Taslim] i tak dalej, jestem bardziej zaszczycony, że jestem wśród nich odlew. Kiedy widzę ich występy, myślę: „Ojej, ci faceci są dobrzy, bo w prawdziwym życiu nie są tacy”. Bardziej to zaszczyt móc pracować razem z tymi ludźmi, którzy są tak dobrzy w co robią. ”,

Kiedy Ah Sahm był ostatnio widziany w pierwszym sezonie, przegrał brutalny pojedynek z Li Yongiem (Taslim). W Hop Wei Tong traci łaski, by zostać kulisem. „Coolie” to chińskie słowo. „Ku” oznacza „gorzki”, a „li” oznacza „pracę”, a świat kulisów to beznadziejne, brudne miejsce. Przygotowuje scenę do wybuchu sezonu 2.

„Fajnie z każdego sezonu 2, a już na pewno w tym serialu, jest to, że w sezonie 1 musisz wykonać wszystkie ciężkie prace związane z budowaniem świata” – mówi Tropper. „Sezon 2, świat jest już zbudowany, a teraz możesz naprawdę zagłębić się we wszystkie postacie, ponieważ nie musisz poświęcać tyle czasu na ich umieszczanie”.

Sezon 1 ustanowił trzy odrębne światy Wojownika: wyższy świat polityki San Francisco, świat robotniczy gliniarzy oraz niższa klasa, irlandzkie getto i Chinatown.

„Te trzy siły zostały włożone do tego szybkowaru, gdzie coś się albo podsunie, albo wybuchnie”, kontynuuje Tropper, „Więc w sezonie 2 nadszedł czas, aby pozwolić temu szybkowarowi eksplodować”,

Lee uważa, że ​​jej ojciec byłby zadowolony z dotychczasowych wyników Warrior. Uważa za szalone, jak aktualny jest dzisiejszy serial, i jest podekscytowana, widząc, jak rozegrają kolejne odcinki.

„Fani mogą spodziewać się, że w drugim sezonie naprawdę podniosą stawkę i zaostrzą konflikt” – mówi. „Naprawdę zobaczymy, jak sytuacja w Chinatown osiągnie trochę gorączki… Jest to więc bardzo skomplikowane, a fabuła jest naprawdę genialna, a stawka jest naprawdę wysoka. I zobaczysz, co się stanie. ”,

Drugi sezon wojownika wprowadza kilka nowych postaci i historii. Kostiumy Ah Toy (Olivia Cheng) stają się bardziej wystawne i bogate. Walki eskalują, stają się coraz większe i bardziej krwawe wraz z postępem sezonu, a nawet obejmuje starcie Ah Sahma i Dolpha, grane przez mistrza UFC Michaela Bispinga.

„Nie sądzę, by wielu ludzi mogło powiedzieć, że kopnęli mistrza UFC w twarz i przeżyli” – żartuje Koji. Sezon 2 Warrior byłby z pewnością wygrany, gdyby nie cięcia programowe Cinemax i fakt, że jest rok 2020, rok pandemii.

Trwająca pandemia COVID-19 stanowi nieoczekiwane wyzwanie dla serialu o Chinatown. Rasistowskie ataki na Chińczyków narastają, do tego stopnia, że ​​Izba Reprezentantów przyjęła właśnie rezolucję potępiającą „wszelkie formy nastrojów antyazjatyckich związane z COVID-19”. Czy wpłynie to na odbiór Warriora?

„Kurcze, nie wiem” – mówi Lee. „Mam nadzieję, że nie. Ale biorąc pod uwagę zdolność ludzi do rozsądku w tej chwili, w której się znaleźliśmy, chciałbym móc powiedzieć: „ Och, to byłoby głupie ”, ale czuję się jak anty-chiński, anty-azjatycki sentyment w całym kraju koronawirus jest głupi. Wiele się dzieje, co w pewnym sensie wprawia mój umysł w ruch, więc chciałbym móc powiedzieć z całą pewnością, że tak się nie stanie. Ale mam nadzieję, że zdarza się, że ludzie włączają się do serialu … ponieważ jest zabawny i zakochują się w nim, a może to w jakiś sposób zmienia ich perspektywę. ”,

Dla Troppera znaczenie Warrior odzwierciedla wszechobecny rasizm.

„Myślę, że to tylko dowodzi, że niezależnie od tego, czy jest jawne, czy ukryte, nigdy nie zniknie” – mówi. „Istnieje wersja ksenofobii wobec Azjatów. Istnieje wersja rasizmu wobec czarnej populacji. Nasz kraj ma te linie uskoków, które istnieją zawsze, niezależnie od tego, czy się trzęsą, czy nie. Oczywiście są ogromne echa z naszego programu o tym, co się działo, kiedy zaczęli nazywać koronawirusa „ chińską grypą ”. Ale jeśli porozmawiasz z jakimkolwiek Chińczykiem, nie sądzę, by powiedzieli ci, że naprawdę zniknął . Po prostu przechodzi przez okresy ciszy i okresy hałasu. Więc myślę, że po prostu wyszliśmy w nieco głośniejszym czasie, co jest bardzo niefortunne. Uwierz mi, wolałbym, żebyśmy byli tylko zabawnym pokazem sztuk walki, który byłby dziś o wiele mniej istotny ”.

Niestety w styczniu ubiegłego roku Cinemax ogłosił, że nie będzie już zamawiał oryginalnych programów w ramach przygotowań do premiery HBO Max. „W tej chwili sezon 3 jest trochę niepewny” – mówi Lee. Warrior Season 2 to próba wyrównania serialu, aby udowodnić, że zasługuje na kolejną rundę.

„Jesteśmy w tych niepewnych czasach”, mówi Lee, „ale mam nadzieję, że kiedy serial, po zakończeniu drugiego sezonu w Cinemax, wydadzą go na platformy HBO i mam nadzieję, że program po prostu przyciągnie znacznie większą publiczność i że będzie zapotrzebowanie na trzeci sezon. ”,

Po co inwestować w drugi sezon, kiedy przyszłość jest niepewna? Zawsze jest szansa, że ​​fani mogą to uratować. Programy takie jak Star Wars: The Clone Wars, The Expanse, Money Heist i Cobra Kai znalazły nowe życie i więcej fanów w innych sieciach.

„Mam przeczucie, że ten program, a przynajmniej dziedzictwo tego programu, potrwa znacznie dłużej niż większość programów” – dodaje Koji. „Myślę, co to znaczy – energia, uczucie, historia i postacie – jest tak wiele elementów, które po prostu były magiczne. Pismo jest ostrzejsze, akcja jest wyraźniejsza i bardziej obejmuje jego styl. Myślę, że wszyscy aktorzy są na miejscu. Sezon 2 był jednym z najważniejszych momentów w mojej dotychczasowej karierze, strzelectwie i myślę, że był to dla wielu ludzi. Wszyscy czuliśmy tę magię, więc mamy nadzieję, że pojawi się na ekranie i wierzę, że tak. Myślę, że zobaczą coś specjalnego na wszystkich frontach. ”,

Koji ma wielką nadzieję, że 3 sezon Wojownika się wydarzy.

„Oczywiście przy obecnym klimacie jest to o wiele mniej pewne. Wiemy tylko, że jeśli fani robią wystarczająco dużo hałasu i pomagają nam, robiąc ten hałas, w wielu naszych intencjach jest zakończenie tego występu tak, jak myślę, że powinno. Nie tylko ze względu na serial, historię, dla fanów, ale także dla legendy Bruce’a Lee. Myślę, że zasługuje na ostateczne zakończenie. ”,

Niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość Wojownikowi, warto obejrzeć sezon 2.

Warrior rozpoczyna swój dziesięcioodcinkowy drugi sezon 2 października, wyłącznie w CINEMAX.

Tytuł oryginalny: Warrior Season 2: What to Expect From the Return of the Martial Arts Drama
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: