Wpis powstał dzięki współpracy z:

Zendaya jest piosenkarką Ronettes Ronnie Spector w Be My Baby Biopic

Piosenkarka Ronettes Ronnie Spector wybrała Zendayę do zagrania jej w nadchodzącej biografii opartej na jej biografii Be My Baby.

Aktorka i piosenkarka Zendaya zagra Ronnie Spector w nadchodzącej biografii po tym, jak została osobiście wybrana przez samą piosenkarkę. Ogłoszenie następuje po zawarciu umowy mającej na celu zabezpieczenie praw do życia i katalogu muzycznego Spectora, a biografia Be My Baby Spectora służy jako inspiracja. Laureat nagrody Pulitzera, scenarzysta Jackie Sibblies Drury, podobno prowadzi rozmowy, aby napisać scenariusz.

Producent remake’u Little Mermaid, Marc Platt, jest producentem projektu, a Zendaya Coleman ma również produkować dodatkowo zagrać w filmie. Spector i Jonathan Greenfield będą producentami wykonawczymi. A24 rozwija projekt we współpracy z New Regency, po poprzednim partnerstwie przy pracy nad hitem The Lighthouse.

Ronnie Spector osobiście wybrał Zendayę do zagrania jej w filmie biograficznym i nietrudno zrozumieć dlaczego. Niedawno Zendaya została najmłodszą kobietą, która kiedykolwiek zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki w dramacie dzięki uznanej roli w Euphoria. Znalazła również wielką sławę dzięki roli MJ u boku Petera Parkera Toma Hollanda w filmach MCU Spider-Man. Istnieje nawet popularna kampania fanów, w której Zendaya wystąpi w sequelu Kill Billa u boku Umy Thurman.

Zendaya odniosła również wielki sukces jako piosenkarka, dzięki czemu jest o wiele doskonalsza do grania jednej z Ronettes. Jej debiutancki singiel Replay wylądował na 40 miejscu listy Billboard Hot 100, a jej album zatytułowany zadebiutował na 51 miejscu listy Billboard 200. Ze ścieżki dźwiękowej The Greatest Showman jej singiel Rewrite the Stars również zdobył platynę w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a podwójną platynę w Australii.

Pochodząca z hiszpańskiego Harlemu Spector słynie ze śpiewania jako część z grupy dziewcząt Ronettes wraz z siostrą i kuzynką. Kilka z ich piosenek stało się hitami w latach 60., w tym Be My Baby, Baby, I Love You i Walking in the Rain. The Ronettes stały się jedyną dziewczętą grupą, która koncertowała z The Beatles, a później zostały wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame.

Jak wyszczególniono w jej wspomnieniach z 1990 roku, małżeństwo było burzliwe, ponieważ Ronnie rzekła więzienie i lata nadużycia. Zrezygnowała z opieki nad adoptowanymi dziećmi, gdy para rozwiodła się w 1974 roku, a Ronnie twierdzi, że dzieje się tak, ponieważ Phil zagroził jej życiu. Od tego czasu Phil został skazany i uwięziony za zabójstwo Lany Clarkson, 40-letniej aktorki, która została znaleziona martwa w jego posiadłości w 2003 roku. Będzie się kwalifikował do zwolnienia warunkowego w 2025 roku.

Szybko zostanie nim spośród najpopularniejszych gwiazd Hollywood, będzie mnóstwo projektów, na które można się spodziewać z Zendays. Ma pojawić się w nadchodzącym filmie Malcolm & Marie u boku gwiazdy Tenet, Johna Davida Washingtona. Napisany i wyreżyserowany przez Sama Levinsona, film jest obecnie w trakcie prac w serwisie Netflix. O ile nie nastąpi opóźnienie, Zendayę zobaczymy również w filmie Denisa Villeneuve’a Dune, który ma się ukazać w grudniu. W międzyczasie można ją również zobaczyć w przebojowym serialu Euphoria, który zdobył nagrodę Emmy na antenie HBO. Ta wiadomość przychodzi do nas z Deadline.

Tytuł oryginalny: Zendaya Is Ronettes Singer Ronnie Spector in Be My Baby Biopic
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: