Wpis powstał dzięki współpracy z:

Disney zwolni 28 tys. Pracowników, ponieważ działalność parków rozrywki nadal cierpi

Wraz z ciężkimi stratami finansowymi Disneya w 2020 roku firma zwalnia tysiące pracowników.

Wraz z ciężkimi stratami finansowymi Disneya w 2020 roku firma zwalnia tysiące pracowników.

Disney ogłosił, że zwolni 28 000 pracowników. Chociaż firma utrzymuje jedno z największych imperiów medialnych na świecie, szczególnie mocno ucierpiało w 2020 r., Gdy jej działalność w zakresie parków rozrywki zaczęła się nachylać. Disneyland i Disney World, między innymi, były zamknięte przez większą część roku z powodu obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. W najlepszym przypadku działa na ograniczonej wydajności.

W oświadczeniu Josha D’Amaro, szefa parków w Disney, firma powiedziała, że ​​będzie dokonywać cięć w świetle niepewności związanej z sytuacją na dłoń. D’Amaro mówi, że sytuacja w Kalifornii została zaostrzona przez niechęć stanu do zniesienia ograniczeń, które pozwoliłyby na ponowne otwarcie Disneylandu. Około 28 000 pracowników domowych zostanie dotkniętych. Większość z nich, około 67 procent, pracuje w niepełnym wymiarze godzin. D’Amaro miał to do powiedzenia.

Disney, ze swoją ogromną stajnią posiadłości, takimi jak Marvel, Pixar, Star Wars i nie tylko, zarabia ogromne pieniądze na filmach i produktach. Ale w tym roku kasa prawie wymarła. Pomijając to, Disney Parks odpowiadało za 37 procent całkowitych przychodów firmy w wysokości 69,6 miliardów dolarów z 2019 roku. W obliczu problemów z parkami oznacza to ogromną stratę pieniędzy.

List od Josha D’Amaro wysłano również do pracowników. Zwolnienia są określane jako trudne i bolesne. Ale mówiono również, że jest to jedyna realna opcja, jaką firma ma obecnie. List brzmi częściowo następująco.

Wcześniej w tym roku informowano, że Disney tracił miliony dziennie z powodu zamykania Disneylandu i innych parków. To także ostatnia runda zwolnień. W zeszłym roku, po fuzji z Fox, tysiące pracowników zostało zwolnionych częściowo w celu ograniczenia zwolnień w nowej strukturze korporacyjnej.

Niedawno poinformowano, że Disney aktywnie współpracuje z urzędnikami Kalifornii, aby pomóc w zdobyciu Disneylandu. Otwórz ponownie. Jednak w oparciu o te zwolnienia krótkoterminowe perspektywy nie są dobre. Zawarliśmy całość oświadczenia Josha D’Amaro. Ta wiadomość przychodzi do nas bezpośrednio z Disney.com.

Tytuł oryginalny: Disney to Lay Off 28K Employees as Theme Park Business Continues to Suffer
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: