Wpis powstał dzięki współpracy z:

Remake Firestartera ląduje Zac Efron w roli głównej

Firestarter, powieść Stephena Kinga, która zmieniła się w film, jest już ugruntowana w historii popkultury dzięki kultowemu obrazowi z plakatu z 1984 roku, przedstawiający gwiazdę dziecięcą Drew Barrymore, który widział złowieszczo pozbawiony emocji w obliczu płomienia wywołanego przez jej niepohamowane moce pirokinetyczne; obraz, który był wyraźną inspiracją dla Stranger Things ’Eleven. Jednak obecny zbiór King dostosowuje się

Zac Efron został obsadzony główną rolą w remake’u Firestartera, którego współproducentem jest Blumhouse, powracającym do klasycznej historii Stephena Kinga.

Firestarter, powieść Stephena Kinga, która zmieniła się w film, jest już ugruntowana w historii popkultury dzięki kultowemu obrazowi z plakatu z 1984 roku przedstawiającym gwiazdę dziecięcą Drew Barrymore, która widziała złowieszczo obraz, który był wyraźną inspiracją dla Stranger Things ‚Eleven. Jednak obecne filmy i programy telewizyjne dostosowujące się do Kinga doczeka się remake’u Firestartera, którego głównym bohaterem jest Zac Efron.

Studios Universal, Blumhouse i Weed Road posuwają się naprzód, pracując nad remake’em Firestartera i ogłosili, że jego pierwszym członkiem obsady będzie Zac Efron, który będzie jedną z głównych gwiazd, chociaż jego postać nie została ujawniona. Będzie przed kamerą wyznaczonego reżysera Keitha Thomasa (.) The Vigil), który pracuje nad scenariuszem Scotta Teemsa (.) Halloween Kills), do którego dołączą producenci Jason Blum i Akiva Goldsman (który był dyrektor). Projekt będzie oczywiście przeróbką filmu Marka L. Lestera z 1984 roku, do którego Stanley Mann napisał scenariusz będący adaptacją powieści Kinga z 1980 roku.

Chociaż ogłoszenie dotyczyło szczegółów dotyczących postaci Efrona, można wywnioskować – gdyby przeróbka była zgodna z atrybutami postaci z tradycyjnej historii Firestartera – że Efron, który odgrywa główną rolę, prawdopodobnie zagra Andy’ego McGee, ojciec tytułowego młodego Firestartera Charliego. W kluczowym wydarzeniu fabularnym on i przyszła żona Vicky wzięli kiedyś udział w eksperymencie, który dał im moc telepatyczną, a lata później zaowocował niszczycielskimi, ognistymi mocami córki Charlie. Rzeczywiście, rola Andy’ego była wybitna w filmie z 1984 roku, granym przez Davida Keitha, i wydaje się być odpowiednia dla wieku Efrona, który w październiku tego roku kończy 33 lata. Efron, była nastoletnia gwiazda serii filmów High School Musical, miała małą przerwę od ról ekranowych, ostatnio widziano ją w filmie Matthew McConaughey The Beach Bum z 2019 r. Wicked, Shockingly Evil and Vile, rola, która pojawiła się po dwuletniej przerwie na ekranie od współdziałania w filmie muzycznym The Greatest Showman z 2017 roku z Hugh Jackmanem i Zendayą. Aktualne ekranowe dokumenty aktora składają się z dramatu reżyserów Glenna Ficarry i Johna Requa, King of the Jungle oraz innego remake’u z lat 80., Three Men and a Baby, do którego jest obecnie jedynym członkiem tytułowego trio. p>

Oczywiście kluczowy składnik remake’u Firestartera, Charlie McGee, nie został jeszcze obsadzony. Występowanie w filmie z 1984 roku z pewnością pomogło Drew Barrymore na mapie po E.T. ale w tym momencie nie wiemy nawet, czy remake ma na celu podążanie za oryginalną historią z Charliem jako 9-letnim dzieckiem, a może być ukierunkowany na starszą wersję postaci. Taka koncepcja nie byłaby nawet bez precedensu, ponieważ mogliśmy zobaczyć dorosłą wersję Charliego graną przez Marguerite Moreau w kontynuacji miniserialu telewizyjnego z 2002 roku, Firestarter: Rekindled, który był emitowany na kanale Sci-Fi.

Remake Firestartera nie ma ujawnionego okna produkcji ani wydania, ale będziemy Cię informować o nadchodzących nowościach.

Tytuł oryginalny: Firestarter Remake Lands Zac Efron for Lead Role
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: