Wpis powstał dzięki współpracy z:

Pani Marvel Disney + Series obsadza debiutanta Imana Vellaniego jako Kamalę Khan

Wraz z zapowiedzianym serialem telewizyjnym Ms. Marvel dla Disney +, Disney szuka nowej generacji superpotężnych strażników przestępczych, aby utrzymać dobre czasy Marvela. A wybierając, kto zagra tytułową rolę, Disney patrzy również na następne pokolenie aktorów. Według Deadline, Marvel zdobył nowicjusza

Marvel wybiera się z młodą aktorką Iman Vellani, aby zagrać panią Marvel w serialu Disney + o tym samym tytule.

Wraz z zapowiedzianym serialem Ms. Marvel dla Disney +, Disney szuka nowej generacji superpotężnych strażników przestępczych, aby utrzymać dobre czasy Marvela. A wybierając, kto zagra tytułową rolę, Disney patrzy również na następne pokolenie aktorów.

Według Deadline, Marvel namówił nowicjusza Imana Vellaniego, by zagrał Kamalę Khan aka Ms. nadchodząca seria Ms. Marvel. Jak bardzo nowicjuszem jest Vellani? W chwili prasowej nie ma nawet strony IMDb. Deadline zauważa jednak, że Vellnai była członkiem Next Wave Committee na festiwalu filmowym w Toronto w 2019 r., Gdzie miała za zadanie zidentyfikować filmy, które będą rezonować z jej rówieśnikami. Wybór Vellaniego następuje po podobno długich i wyczerpujących poszukiwaniach młodych aktorek, które najlepiej pasowałyby do tej roli.

Dzięki tej wiadomości Vellani wciela się w rolę postaci, której Marvel nadał priorytet w ostatnich latach. W 2018 r.Car Marvela Kevin Feige ogłosił, że szuka sposobu, aby wprowadzić Kamalę Khan, a.k.a., panią Marvel do MCU. To było po ogłoszeniu serialu Ms. Marvel TV. W zeszłym miesiącu Kamala Khan została uwzględniona jako główna grywalna postać w grze wideo Avengers Square Enix, obok Bruce’a Banner’a, Tony’ego Starka, Natashę Romanoff i innych znanych postaci. Sandra Saad dała Saadowi głos w tej grze.

Kamala Khan została stworzona przez Sana Amanat G. Willow Wilson i Adrian Alphona w 2013 roku. Jest 16-letnią mieszkanką New Jersey, która uwielbia Carol Danvers i odkrywa, że ​​ma zdolności zmiany kształtu z powodu nieludzkich genów w jej DNA. Kamala zagrała we własnej solowej serii komiksów w 2014 roku i jest pierwszym muzułmańskim superbohaterem, który to zrobił w kanonie Marvela. Pani Marvel została w dużej mierze dobrze przyjęta, wygrywając nagrodę Hugo w 2015 roku i nominowaną do kilku Eisnerów.

Serial telewizyjny Ms. Marvel jest jednym z kilku programów telewizyjnych Marvela ogłoszonych dla Disney +. Pozostali jak dotąd to Loki, WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Hawkeye i She-Hulk oraz Moon Knight.

Bisha K. Ali (z Hulu’s Four Weddings and a Funeral) będzie pisać i służyć jako showrunner w serialu na żywo. Marvel niedawno ogłosił, że Adil El Arbi, Bilall Fallah, Sharmeen Obaid-Chinoy i Meera Menon będą pełnić funkcję dyrektorów projektu. Nie ma jeszcze ogłoszonej daty wydania Pani Marvel.

Tytuł oryginalny: Ms. Marvel Disney+ Series Casts Newcomer Iman Vellani As Kamala Khan
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: