Wpis powstał dzięki współpracy z:

Clive Barker mówi, że „przeżywamy” czas horroru

Clive Barker wrócił. Po okresie względnej ciszy uznany autor i twórca horrorów i fantasy wydaje się być wszędzie: w przyszłym tygodniu pojawi się nowy film oparty na jego przełomowych Książkach krwi, planowane jest ponowne uruchomienie Candymana (opartego na jego opowiadaniu „Zakazane”) w 2021 roku, a programy telewizyjne oparte na

Clive Barker, który przyniósł nam Books of Blood, Nightbreed i Hellraiser, mówi, że debata prezydencka w tym tygodniu była prawdziwym horrorem.

Clive Barker powrócił. Po okresie względnej ciszy uznany autor i twórca horrorów i fantasy wydaje się być wszędzie: w przyszłym tygodniu pojawi się nowy film oparty na jego przełomowych Książkach krwi, planowane jest ponowne uruchomienie Candymana (opartego na jego opowiadaniu „Zakazane”) w 2021 roku, a programy telewizyjne oparte na Hellraiser i Nightbreed są również w fazie rozwoju. Ma też w drodze trzy nowe książki, które, jak sygnalizuje, są powrotem do jego korzeni horroru.

Dla Barkera jego własny powrót do horroru – i ożywiony stan samego gatunku w dzisiejszych czasach – jest spowodowany do jednej rzeczy: „Żyjemy w czasach horroru, co sprawia, że ​​to, co robimy, jest bardziej trafne”.

Rozmawialiśmy z Barkerem dzień po pierwszej debacie na temat wyborów prezydenckich w 2020 r. Joe Biden, Donald Trump i Barker nie powstrzymywali się, mówiąc, że był tak samo przerażony, jak reszta z nas, a szczególnie jeden uczestnik.

„Oglądanie horroru zeszłej nocy w telewizji, oglądanie dwaj dorośli mężczyźni po siedemdziesiątce, którzy się biją – powinienem powiedzieć, że jeden bije się, a drugi robi wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić zdrowy rozsądek w tej sytuacji – powiedział. „Bardzo niepokojące. To jest horror. Pomysł, że ten człowiek z pomarańczowymi włosami i pomarańczową twarzą powinien odpowiadać za przycisk nuklearny, jest przerażający. Nie obchodzi mnie, kto to wie. To jest po prostu niepokojące. Jesteśmy w środku pandemii, ludzie giną prawie co godzinę… to jest ponura sprawa. ”,

Barker dodał:„ Myślę, że czasami horror ma znaczenie, o którym zapominamy, jeśli boisz się czegoś w fikcji, masz szansę na rozwiązanie. Masz szansę, że historia sama się zakończy. W naszej obecnej sytuacji nie będziemy dobrze wiedzieć do 4, 5 lub 6 listopada, który człowiek będzie kierował naszym losem. To niepokojące. Przynajmniej uważam to za niepokojące. ”,

Wszyscy przyzwoici ludzie powinni też, zwłaszcza po obejrzeniu 90 męczących minut wyrzucającej kał, bełkoczącej małpy w przebraniu prezydenta, która garbiła się na scenie we wtorek wieczorem. Dla wielu z nas może się wydawać, że przeżywamy mroczny, dystopijny horror w czasie rzeczywistym. Tutaj do akcji wkraczają ludzie tacy jak Clive Barker: biorą na siebie dzisiejsze przerażenia i zamieniają je w fikcję, dając nam ujście, by poradzić sobie z tym, co często wydaje się przytłaczające w prawdziwym życiu.

Jedyną rzeczą jest to, że Clive Barker historie często nie kończą się szczęśliwie. Możesz pomóc to zmienić, upewniając się, że jesteś gotowy do głosowania 3 listopada lub wcześniej.

Premiera Książki krwi w Hulu w następną środę (7 października).

Tytuł oryginalny: Clive Barker Says We’re ‘Living Through’ A Time Of Horror
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: