Wpis powstał dzięki współpracy z:

Nightbreed TV Show Lands Godzilla Reżyser, Clive Barker Returns

Odrodzenie Clive'a Barkera oficjalnie trwa. Najnowsza wiadomość jest taka, że ​​długo rozwijający się serial telewizyjny oparty na horrorze / mrocznej fantazji z filmu Nightbreed z 1990 roku wylądował jako reżyser, a to Michael Dougherty, który nakręcił zeszłoroczny niedoceniany epos kaiju, Godzilla King of the Monsters. Pierwotnie ogłoszone w 2018 roku

Odrodzenie Clive’a Barkera oficjalnie trwa. Najnowsze wiadomości są takie, że długo rozwijający się serial telewizyjny oparty na horrorze / mrocznej fantazji i filmie Nightbreed z 1990 roku wylądował reżyserem – a to Michael Dougherty, który nakręcił zeszłoroczną niedocenianą epicką kaiju, Godzilla King of the Monsters.

Pierwotnie zapowiedziany w 2018 roku dla Syfy, serial prawdopodobnie skupi się, podobnie jak film, na Midian, podziemnym świecie, w którym wyrzutki i hybrydy ludzi / potworów próbują żyć w pokoju poza zasięgiem wzroku świata powyżej. Oryginalny film był kasowym i krytycznym rozczarowaniem, ale z biegiem lat zyskał kult.

Nightbreed powstał na podstawie powieści Barkera Cabal z 1988 roku i był drugim reżyserskim wysiłkiem autora po nakręceniu Hellraiser w 1987 roku. Ale film miał kłopotliwą produkcję, a studio 20th Century Fox poprosiło Barkera o usunięcie prawie godziny materiału filmowego od jego początkowego cięcia. Około 40 minut tego materiału zostało przywrócone na Blu-ray „reżyserskim” z 2014 roku wydanym przez Scream Factory, z jeszcze dłuższym „Cabal Cut” wydanym w 2017 roku w sklepie internetowym Barkera.

Barker powiedział Coming Soon, że obecnie pracuje nad serią biblijną dla Nightbreed z Dougherty, który jest również producentem wykonawczym nowego serialu opartego na serii Hellraiser, nad którym pracuje David Gordon Green dla HBO.

Nowe programy oparte na Nightbreed and Hellraiser, nowym filmie Candyman wyreżyserowanym przez Nię DeCostę i wyprodukowanym przez Jordana Peele oraz filmie opartym na jego legendarnych Książkach Krwi, które zadebiutują w przyszłym tygodniu w Hulu… wszystkie nagle prace zaadaptowane z opowiadań Barkera wydaje się być wszędzie.

Ale to nie wszystko: pięć lat po opublikowaniu swojej ostatniej powieści, The Scarlet Gospels, Barker wydaje nową, zatytułowaną Deep Hill, wraz z kolekcją wyczerpanych i nowych opowiadań o nazwie Fear Eternal, który będzie zawierał świeżą nowelę zatytułowaną Mercy and the Jackal. W drodze jest też książka z 250 wierszami.

Zapytany zarówno o własne odrodzenie twórczości, jak i o nową obecność w filmach i telewizji, Barker mówi Den of Geek: „Rzeczy mają charakter cykliczny. Przez jakiś czas robiłem dużo fantazji i oczywiście (powieść fantasy) The Thief of Always i takie tam. Mam jeszcze kilka historii (jak „Złodziej zawsze”), które już wkrótce. Ale poczułem też potrzebę powrotu do moich korzeni horroru i zrobienia tego bez przeprosin. ”,

Chociaż lubi brać udział w filmach i serialach telewizyjnych, które są tworzone na podstawie jego materiału, Barker dodał, że na stronie czuje się jak w domu.

„Pomysł zrobienia Deep Hill, która jest powieścią, a następnie podążania za nią – niezależnie od kolejności – Fear Eternal, czyli zbiór opowiadań… jest wiele opowiadań” – mówi . „Zawsze byłem wielkim fanem The Mist (Stephena Kinga). Chciałem zrobić coś tak długiego. Zrobiłem więc coś, co nazywa się Mercy and the Jackal, czyli nowelę o takiej długości ”,

Autor, którego sam King nazwał kiedyś „przyszłością horroru”, kontynuuje:

„Dla mnie dreszcz tego wszystkiego budzi się na nowo… Najwyższy czas, abyśmy wrócili do naszych korzeni. Nadszedł czas, abyśmy naprawdę mieli coś do powiedzenia, coś do poczucia. Coś, co naprawdę nas podnieci. Myślę, że zawsze będę czuł, że wybrana przeze mnie forma będzie słowem pisanym, ponieważ od tego zacząłem. ”,

Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się nowych książek Barkera, ale w międzyczasie wygląda na to, że na ekranie pojawi się również wiele rzeczy od legendarnego gawędziarza. Zaglądajcie do Den of Geek, by dowiedzieć się więcej z Barkerem i reżyserem Brannonem Bragą o książkach krwi, których premiera odbędzie się w Hulu w następną środę (7 października).

Tytuł oryginalny: Nightbreed TV Show Lands Godzilla Director, Clive Barker Returns
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: