Wpis powstał dzięki współpracy z:

Wydaje się, że nie jesteśmy bliżej normalności, jeśli chodzi o możliwość beztroskiego pójścia do lokalnego kina. Ale nadchodzi straszny sezon, a to oznacza mnóstwo horrorów na cześć Halloween. Ale to nie wszystko, ponieważ w tym tygodniu jest mnóstwo opcji dla tych, którzy szukają czegoś do streamowania w ten weekend.

W ten weekend pojawi się kilka filmów grozy, w tym najnowszy od Darrena Lynna Bousmana oraz film o wampirach w serwisie Netflix. Mamy też nową, wyprodukowaną przez Ryana Murphy’ego adaptację broadwayowskiego klasyka, nowy film science-fiction z udziałem Kodi Smit-McPhee oraz biografię o Glorii Steinem. Oto wybrane transmisje z tego tygodnia.

Glorias to nowy film biograficzny o kultowej Glorii Steinem. Jest znana ze swojego aktywizmu kształtującego świat i kierowania ruchem kobiecym, a także ze swojego pisarstwa, które wywarło wpływ na pokolenia. Reżyserka Julie Taymor stoi za nietradycyjnym filmem biograficznym, przedstawiającym jedną z najbardziej inspirujących i legendarnych postaci współczesnej historii. Oparty jest na wspomnieniach Steinema My Life on the Road. W obsadzie znaleźli się Julianne Moore, Alicia Vikander, Lulu Wilson i Ryan Keira Armstrong. Jest teraz transmitowany na Amazin Prime Video.

Reżyser Darren Lyn Bousman powraca z nowym filmem Death of Me. Reżyser czterech filmów Piła, w tym przyszłorocznego Spiral, powrócił z thrillerem z Maggie Q, Lukiem Hemsworthem i Alexem Essoe w rolach głównych. Skupia się na parze, Neilu i Christine, którzy spędzają wakacje na wyspie u wybrzeży Tajlandii. Budzą się na kacu bez wspomnienia poprzedniej nocy. Ale odkrywają materiał filmowy, na którym wygląda na to, że Neil zamordował Christine. Mając dwadzieścia cztery godziny do następnego promu i tajfunu zagrażającego wyspie, muszą spróbować zrekonstruować nocne wydarzenia. Jest dostępny na platformach cyfrowych od 2 października.

Rok 2067 trafi do sprzedawców cyfrowych 2 października. Gwiazdy filmów science-fiction Kodi Smit-McPhee i Ryan Kwanten. Odbywa się w roku 2067, kiedy Ziemia została spustoszona przez zmiany klimatyczne. Ludzkość jest zmuszona żyć na sztucznym tlenie, który spowodował chorobę zabijającą populację świata. Jedyna nadzieja na wyleczenie pojawia się, gdy wiadomość z przyszłości mówi do Send Ethan Whyte. Ethan, pracownik podziemnego tunelu, zostaje nagle nieoczekiwanie wrzucony do przerażającego nowego świata, w którym odgrywa kluczową rolę w walce o ocalenie rasy ludzkiej. Seth Larney pisze i reżyseruje.

Let’s Scare Julie pojawia się cyfrowo 2 października, w sam raz na sezon Halloween. To nie tylko kolejny horror, ten ma w swoim centrum sztuczkę do jednego ujęcia. Widzi grupę nastolatek, które postanowiły przestraszyć swojego nowego sąsiada. Jednak żart idzie strasznie źle i niektórzy z nich nie wracają. Jud Cremata debiutuje jako reżyser, a zespół tworzą Troy Leigh-Anne Johnson, Isabel May, Odessa A’zion, Brooke Sorenson, Jessica Sarah Flaum i Dakota Baccelli.

Vampries vs. The Bronx przybywa 2 października w ramach halloweenowej oferty Netflix. Wyreżyserowany przez Oza Rodrigueza, widzi grupę młodych przyjaciół, którzy muszą walczyć, aby ocalić swoją okolicę przed grupą wampirów. Jaden Michael, Gerald W. Jones III, Gregory Diaz IV, Sarah Gadon, Cliff Method Man Smith, Shea Whigham, Coco Jones, Joel The Kid Mero Martinez, Chris Redd, Vladimir Caamaño, Jeremie Harris, Adam David Thompson, Judy Marte, Richard Bekins i Zoe Saldana występują w roli głównej.

The Boys in the Band to najnowsza produkcja Ryana Murphy’ego. To tylko jeden z wielu projektów, które Murphy przygotował dla Netflix od czasu, gdy firma zamknęła go w ramach ogromnej umowy o wartości 300 milionów dolarów. W tym przypadku Murphy produkuje adaptację klasycznej sztuki o tym samym tytule. Widzi gościa, który odwraca uroczystość do góry nogami, przerywając spotkanie gejów urządzających przyjęcie urodzinowe. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1968 roku. W rolach głównych występują Jim Parson, Matt Bomer, Charlie Carver, Zachary Quinto, Tuc Watkins, Michael Benjamin Washington i Brian Hutchison. Film jest teraz dostępny w serwisie Netflix.

Strach mnie jest teraz transmitowany na Shudder. W horrorze występują Aya Cash i Josh Ruben, którzy również zasiadają w fotelu reżyserskim przy tym filmie. Skupia się na sfrustrowanym copywriterze imieniem Fred, który udaje się do kabiny, aby rozpocząć swoją pierwszą powieść. Tam spotyka Fanny, odnoszącą sukcesy autorkę horrorów. Po przerwie w dostawie prądu Fanny rzuca Fredowi wyzwanie, by opowiedział przerażającą historię. Następnie obaj spędzają czas, opowiadając przerażające historie, napędzane napięciem między nimi. W grze występuje także Chris Redd z Saturday Night Live.

Welcome to Sudden Death, które jest teraz transmitowane na Netflix, jest kontynuacją Sudden Death z 1995 roku, w którym zagrał Jean-Clause Van Damme. Wyreżyserowany przez Steve’a Byrne’a, koncentruje się na Jesse Freemanie, byłym oficerze sił specjalnych i ekspertu od materiałów wybuchowych, obecnie pracującym na stałe jako ochroniarz na najnowocześniejszej arenie do koszykówki. Kłopoty wybuchają, gdy doświadczona technologicznie kadra terrorystów porywa właściciela zespołu i córkę Jessego podczas premiery. W obliczu tykającego zegara i niemożliwych szans, Jesse musi nie tylko ich uratować, ale także całą rzeszę fanów. Obsada prowadzi Michael Jai White,

Były gwiazda The Walking Dead, Chandler Riggs, występuje w Inherit the Viper. Film został wydany na początku roku, ale teraz trafił zarówno do Amazon Prime Video, jak i Hulu. Skupia się na parze rodzeństwa, które traktuje opioidy jako sposób na przeżycie. Kiedy transakcja się kończy, Kip decyduje, że chce wycofać się z rodzinnego biznesu. Ale jego próba ucieczki zapala prochową beczkę przemocy i zdrady. W obsadzie znaleźli się Josh Hartnett, Margarita Levieva, Owen Teague, Valorie Curry, Brad William Henke, Tara Buck, Dash Mihok i Bruce Dern. Anthony Jerjen reżyseruje.

Force of Nature, nowy dramat akcji / dramatu z Melem Gibsonem, jest teraz dostępny w serwisie Amazon Prime Video. Koncentruje się na gangu złodziei, którzy planują napad podczas huraganu. Napotykają kłopoty, gdy policjant próbuje zmusić wszystkich w budynku do ewakuacji. Film wyreżyserował Michael Polish, aw obsadzie znaleźli się Emile Hirsch, David Zayas, Kate Bosworth i Stephanie Cayo.

Serious Men reżysera Sudhira Mishry pojawia się na Netflix 2 października. Widzi on ojca dręczonego swoim „nieuprzywilejowany” status społeczny, który czerpie korzyści z nowej sławy swojego syna jako chłopca-geniusza. Nie zdaje sobie sprawy, że sekret, który skrywa, zniszczy to, co kocha najbardziej na tym świecie. Gwiazdy Nawazuddin Siddiqui, Shweta Basu Prasad i Sanjay Narvekar.

12 Hour Shift to zupełnie nowy horror / komedia napisana przez scenarzystę / reżysera Breę Granta. Z obsadą, na czele której stoją Angela Bettis i David Arquette, w fabule gromadzą się ciała, gdy pielęgniarka używająca narkotyków i jej kuzyn próbują znaleźć zastępczą nerkę dla handlarza narządami. W filmie występują także Chloe Farnworth i Mick Foley. Będzie dostępny w sklepach cyfrowych od 2 października.

The Great American Lie to nowy dokument polityczny, który będzie dostępny w wersji cyfrowej 2 października. Bada on przyczyny nierówności systemowych poprzez unikalny obiektyw dotyczący płci. Ameryka stoi w obliczu rosnących nierówności ekonomicznych i stagnacji mobilności społecznej, film zabiera widzów w podróż pełną empatii, która inspiruje drogę do przodu. Jennifer Siebel Newsom reżyseruje.

Dla tłumu horrorów mamy Do Not Reply. Ten pochodzi od filmowców Daniela Woltosza i Waltera Woltosza. Skupia się na nastolatce o imieniu Chelsea, która została uprowadzona przez Brada za pośrednictwem aplikacji społecznościowej. Jest przetrzymywana w niewoli z innymi dziewczynami, które mają stać się ofiarami jego serii morderstw nakręconych w wirtualnej rzeczywistości. Gwiazdy Jackson Rathbone i Amanda Arcuri. Film będzie dostępny w sklepach cyfrowych od 2 października.

Eternal Beauty to najnowszy film z nominowaną do Oscara Sally Hawkins. Skupia się na Jane, która zostaje porzucona przy ołtarzu. Następnie przechodzi załamanie i przechodzi w chaotyczny świat, w którym zderzają się miłość, zarówno ta rzeczywista, jak i wyimaginowana, oraz relacje rodzinne. David Thewlis, Billie Piper, Alice Lowe i Penelope Wilton grają. Został napisany i wyreżyserowany przez Craiga Robertsa. Film będzie dostępny na platformach cyfrowych 2 października.

Dick Johnson is Dead to wyjątkowy dokument, który trafi do Netflix 2 października. Hit z Sundance, najnowszy od twórcy filmowego Kirsten Johnson . Widzi, jak inscenizuje pomysłowe i fantastyczne sposoby na śmierć jej 86-letniego ojca psychiatry w nadziei, że kino pomoże jej nagiąć czas, śmiać się z bólu i utrzymać ojca przy życiu na zawsze. Ten mroczny, komediowy dokument jest opisywany jako list miłosny od córki do ojca, twórczo łączący fakty i fikcję, aby stworzyć uroczystą eksplorację tego, jak filmy dają nam narzędzia do zmagania się z głębią życia.

Uderzanie do cyfrowych sprzedawców detalicznych 2 października to wezwanie do szpiegowania. Akcja rozgrywa się u zarania II wojny światowej, kiedy zdesperowany Winston Churchill nakazuje swojej nowej agencji szpiegowskiej szkolenie kobiet do tajnych operacji. Te agentki współpracują, aby pomóc podważyć nazistowski reżim we Francji, pozostawiając po sobie niewątpliwe dziedzictwo. Lydia Dean Pilcher reżyseruje z obsadą, w skład której wchodzą Stana Katic, Radhika Apte, Sarah Megan Thomas, Mathilde Ollivier i Rob Heaps.

Tytuł oryginalny: Streaming This Weekend: The Glorias, Scare Me, Death of Me, Vampires Vs. the Bronx
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: