Wpis powstał dzięki współpracy z:

Nadchodzące horrory w październiku 2020 r .: Teatry, transmisje strumieniowe i VOD

Nadszedł październik, co oznacza, że ​​to pora sezonu na strach. Halloween staje się stopniowo trwającym miesiąc świętem w ciągu ostatnich kilku lat, nawet jeśli koronawirus utrudnił wiele działań, takich jak cukierek albo psikus.Jedną rzeczą, na którą zawsze możemy czekać w ciągu tych 31 dni, jest

Nadszedł październik, co oznacza, że ​​to pora sezonu, aby się bać. Ponieważ Halloween stopniowo staje się miesięcznym świętem w ciągu ostatnich kilku lat – nawet jeśli koronawirus utrudnił wiele czynności, takich jak cukierek albo psikus – jedyną rzeczą, na którą zawsze możemy się spodziewać w ciągu tych 31 dni, jest zalew stare i nowe horrory, czy to za pośrednictwem transmisji strumieniowych, maratonów sieci kablowych, czy nawet ulotnych premier kinowych.

Horror to już niezawodny gatunek zarówno w kasie (w normalnych okolicznościach), jak iw przestrzeni cyfrowej, więc nic dziwnego, że nawet w tych trudnych czasach w październiku straszne filmy napływają do nas szybko. Poniżej znajduje się podsumowanie nowych horrorów, które pojawiają się w twoim lokalnym multipleksie (i zachęcamy, abyś pamiętał o ryzyku związanym z pójściem do teatru) lub bezpośrednio w swoim salonie. Jak na ironię, nawet w zdecydowanie niepokojących czasach, przerażające filmy wciąż mogą być piekielną zabawą.

Dostępne w Shudder 1 października

W tym oryginale Shudder rozpoczyna się październikowy atak na gatunek, który rozpoczyna się od dźwięku wystrzału startowego. Josh Ruben pisze, reżyseruje i gra rolę Freda, sfrustrowanego copywritera, który wycofuje się do odosobnionego domku, aby napisać powieść, i podczas joggingu spotyka odnoszącą sukcesy autorkę horrorów, Fanny (Aya Cash). Wyzywa go na przerażający konkurs na opowiadanie historii i zaczynają się straszne gry. Ruben debiutuje jako reżyser jako reżyser filmem, określanym jako „metafikcyjna komedia grozy” z podstawami społecznymi.

Na VOD i w kinach od 2 października (tylko w USA, UK TBA)

Recenzowaliśmy tę mroczną komedię na wrześniowym festiwalu Fantasia i niezmiernie cieszyliśmy się z jej makabrycznego humoru. Angela Bettis (.) May) występuje jako nocna pielęgniarka w teksańskim szpitalu, prowadząc poboczną działalność związaną z pobieraniem narządów ze swoim przełożonym i jej głupim kuzynem. Następuje makabryczny chaos i lepkie zwroty akcji, a Bettis wykonuje fantastyczny, śmiertelnie poważny występ w centrum tego. Pisarz / reżyser Brea Grant pozwala sobie na kilka chwil pobłażania sobie, ale ogólnie jest to świetna zabawa.

W kinach od 2 października (tylko w USA, Wielka Brytania)

Osiem lat po swoim debiucie, Antiviral z 2012 roku, Brandon Cronenberg ponownie udowadnia, dlaczego może być naturalnym spadkobiercą korony horroru ciała swojego ojca Davida. Andrea Riseborough (Mandy) wciela się w Tasyę Vos, zabójczynię, która jest zatrudniona do usuwania klientów korporacyjnych wysokiego szczebla poprzez wszczepianie jej umysłu do mózgu osoby bliskiej celu. Ale rosnąca niestabilność Tasyi może zagrozić jej ostatniej misji. Jennifer Jason Leigh i Christopher Abbott występują razem w tej makabrycznej opowieści o morderstwie, zemście i gwałcie, które nie pociągają za sobą żadnych ciosów.

W kinach, na VOD i cyfrowej 2 października (USA), VOD 23 listopada (Wielka Brytania),

Darren Lynn Bousman (.) Saw II – IV) reżyseruje Maggie Q (.) Fantasy Island) i Luke Hemsworth (.) Westworld) jako Christine i Neil, para, która budzi się na kacu podczas wakacji na wyspie, nie pamiętając Poprzednia noc. Ale sprawy przybierają dziwny obrót, gdy nagranie z kamery Neila najwyraźniej pokazuje, jak zamordował Christine. Bousman związany z serią Saw sprawia, że ​​idealnie nadaje się do kierowania tego rodzaju tajemnicą horroru – co bez wątpienia wymaga kilku zadziwiających zwrotów akcji, zanim się skończy.

W kinach od 2 października, na VOD i cyfrowo 6 października (USA), VOD 16 listopada (Wielka Brytania),

Folkowy horror to jeden z naszych ulubionych podgatunków, dlatego też Klątwa Audrey Earnshaw od razu przykuła naszą uwagę. Pisarz / reżyser Thomas Robert Lee najwyraźniej postanowił uchwycić ten słodki punkt religijnej paranoi, okultystycznego folkloru i nadprzyrodzonego terroru, gdy młoda kobieta i jej matka są podejrzani o czary, gdy nieznana zaraza spada na ich odległe protestanckie miasto. Światowa premiera filmu zebrała dobre recenzje na początku tego miesiąca na Fantasia Fest 2020.

Dostępne w Amazon Prime 6 i 13 października

Zostaw to Blumhouse fabryce terroru, aby dać ci więcej horroru, niż jesteś w stanie znieść. Mini studio opracowuje listę wpisów gatunkowych, które będą miały swoją premierę na Amazon Prime, a cztery z nich zadebiutują w tym miesiącu. Black Box i The Lie mają premierę 6 października, a Nocturne i Evil Eye 13 października. Cała czwórka wygląda obiecująco, więc zobaczymy, czy to początek zupełnie nowej serii antologii dla producenta Jasona Bluma i jego zespołu.

Dostępne w Hulu 7 października (tylko w USA, UK TBA),

Zainspirowany przełomową kolekcją opowiadań Clive’a Barkera z 1984 roku, antologia tego filmu autorstwa pisarza / reżysera Brannona Bragi (.) FlashForward) zawiera trzy w większości oryginalne historie (jedna jest luźno oparta na opowieści, która zapoczątkowała kolekcję Barkera, „Książka Z krwi”). Wszystkie trzy opowieści przeplatają się ze sobą, łącząc w sobie zarówno ludzką deprawację, jak i nadprzyrodzoną złośliwość, nawet jeśli nie wyszły od razu z tekstu Barkera. Britt Robertson (.) Tomorrowland) i Anna Friel (.) Pushing Daisies) prowadzą obsadę.

W kinach od 9 października (tylko Wielka Brytania, US TBA)

Ten pełnometrażowy debiut brytyjskiego reżysera Rose Glassa jest absolutnym tour de force, które odbyło się na festiwalu w 2019 roku i początkowo miało się ukazać wiosną. Morfydd Clark gra Maud, pobożną młodą pielęgniarkę, która wierzy, że rozmawia bezpośrednio z Bogiem i która uważa, że ​​jej misją jest ocalenie duszy umierającej byłej tancerki Amandy (Jennifer Elhe). Ciało, umysł i dusza są w konflikcie w tym nawiedzonym i przerażającym, podwyższonym horrorze, który szczyci się wspaniałymi występami i zebrał wiele pochwał na swojej długiej drodze do wydania. Widzieliśmy to i bardzo nam się podobało. Sprawdź naszą pięciogwiazdkową recenzję.

Na VOD i w kinach od 9 października (tylko w USA, UK TBA)

Podobnie jak Scare Me, jest to w większości inny rodzaj filmu dla jednego człowieka, tym razem autorstwa scenarzysty, reżysera i gwiazdy Jima Cummingsa (.) Thunder Road). Wciela się w Johna Marshalla, szeryfa z małego miasteczka i dochodzącego do zdrowia alkoholika, który mierzy się z serią makabrycznych morderstw, które zdarzają się podczas pełni księżyca i wydają się być dziełem wilkołaka. Ale wilkołaki nie istnieją – czy tak jest? Film jest również znany jako ostatni na ekranie nieżyjący już, legendarny Robert Forster (.) Jackie Brown).

W kinach 16 października, a na VOD od 19 października (tylko w Wielkiej Brytanii)

To nowe spojrzenie na klasyczną historię o wampirach Sheridan de Fanu jest opowieścią o dojrzewaniu, w której młoda dziewczyna (Hannah Rae) jest wychowywana w izolacji i zaczyna odkrywać swoją seksualność, która zostaje oczarowana przez tajemniczego nieznajomego (Devrim Lingnau), który wchodzi jej życie po wypadku powozu. Autorka i reżyserka Emily Harris ta adaptacja pozbawia nadprzyrodzone elementy i skupia się bardziej na zakazanej miłości, która stała się trudniejsza przez surową guwernantkę Lary (Jessica Raine).

W kinach i na MUBI 16 października (tylko Wielka Brytania)

W tym horrorze, w którym występuje Raffey Cassidy jako młoda kobieta wychowana od urodzenia w tej dziwnej sekcie, rozgrywa się cała kobieca sekta, na której czele stoi samotny przywódca. Wszystkie kobiety w grupie są „żonami” lub „córkami” Michiel Huisman’s Shepard, a Selah (Cassidy) ma zamiar przejść między nimi. Opowieść o dojrzewaniu osadzona na wiejskim tle, to anglojęzyczny debiut polskiej reżyserki Małgorzaty Szumowskiej – wydany wiosną w Ameryce, teraz trafia do Wielkiej Brytanii przez MUBI.

Dostępne w wersji cyfrowej i VOD od 16 października (tylko w USA, UK TBA),

Projekt ten, pierwotnie zatytułowany Monster Problems, był rozwijany od szalonego 2012 roku, a jego producentem był Shawn Levy (.) Stranger Things). Dylan O’Brien (.) The Maze Runner) wciela się w Joela, który mieszka pod ziemią wraz z resztą ludzkości od siedmiu lat po wydarzeniu zwanym Potworną Pokalipsą. Z gigantycznymi stworzeniami wędrującymi po ziemi, Joel rozpoczyna 80-milową wyprawę, aby połączyć się ze swoją dziewczyną z liceum (.) Jessicą Henwick z Iron Fist). Film odbijał się w kilku terminach w tym roku, zanim Paramount Pictures zdecydowało się na pojawienie się na VOD.

Dostępne w serwisie Netflix 21 października

Wersja klasycznej powieści Daphne du Maurier autorstwa Alfreda Hitchcocka z 1940 roku zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu. Czy nowa wizja materiału obrazoburczego brytyjskiego filmowca Bena Wheatleya może zrobić to samo? Um… może nie, ale brawo Wheatleyowi za to, że odcisnął swoje piętno na tej intensywnie gotyckiej opowieści o zazdrości i obsesji. W obsadzie też są asy, z Armie Hammerem jako Maximem de Winter, Lily James jako drugą panią De Winter i, co najważniejsze, Kristin Scott Thomas jako pani Danvers.

W kinach i na VOD 23 października (tylko w USA, UK TBA)

Niezależny twórca horrorów, reżyser i zespół aktorski Justina Bensona i Aarona Moorheada, twórców uderzających filmów Spring i The Endless, wymyślił chyba najbardziej ambitny film w Synchronic. Bardziej science fiction niż horror, film wciąż ma wiele niepokojących akcentów, ponieważ ujawnia historię nowego narkotyku, który powoduje, że jego użytkownicy znikają – a czasami wracają martwi lub okaleczeni. Anthony Mackie jest znakomity jako ratownik medyczny, który dosłownie ściga się z czasem, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się narkotyku i uratować kogoś bliskiego. Ten jest zdecydowanie zalecany.

Dostępne w Hulu 23 października (USA), w kinach 27 listopada 2020 (Wielka Brytania),

Drogi scenarzysta / reżyser White People, Justin Simien, wkracza w przestrzeń gatunkową swoim drugim filmem fabularnym, satyrą na horror, której akcja toczy się w 1989 roku. Elle Lorraine gra ambitną młodą kobietę, która dowiaduje się, że tkanie włosów może osiągnąć sukces Obsesyjny na punkcie obrazów świat telewizji muzycznej może mieć własny umysł. To wygląda na dziwaczną zabawę, z błyszczącą obsadą, w której znajdują się Vanessa Williams, Lena Waithe, Laverne Cox, Jay Pharoah, Kelly Rowland, Blair Underwood, James Van Der Beek i Usher.

Dostępne w premium VOD 28 października (USA) oraz w kinach 28 października (Wielka Brytania),

Tutaj możesz przeczytać więcej o tym długo oczekiwanym sequelu / remake’u filmu o nastoletnich czarownicach z 1996 roku, ale podstawą jest to, że dzieje się to we wszechświecie pierwszego filmu, a jednocześnie zasadniczo powtarza i rozwija pierwotne założenie. Cailee Spaeny, Gideon Adlon, Lovie Simone i Zoey Luna wcielają się w kwartet młodych kobiet, które znajdują księgę zaklęć i zaczynają władać jej mocą. Pierwotnie miał się ukazać w kinach, ale będzie dostępny jako PVOD w sam raz na Halloween.

Dostępne w serwisie Netflix od 30 października

Remi Weekes reżyseruje tę niepokojącą opowieść o dwóch uchodźcach z Sudanu Południowego (Wunmi Mosaku i Sope Dirisu), którzy uciekają z rozdartego wojną narodu, ale nieświadomie przynoszą ze sobą nadprzyrodzoną obecność, gdy próbują osiedlić się w Londynie. Matt Smith (.) Doctor Who) również występuje w filmie, który łączy prawdziwe i nierealne horrory, jednocześnie zajmując się geopolitycznymi i społecznymi losami ludzi nieświadomie wysiedlonych z domów.

W kinach od 30 października (tylko w USA, UK TBA)

Gillian Jacobs (.) Community) i John Gallagher Jr. (.) Westworld) wcielają się w rodziców samotnego chłopca (Azhy Robertson), którego tablet i smartfon są środkami, za pomocą których tajemnicza istota próbuje włamać się do naszego świata – chyba że rodzice chłopca mogą to powstrzymać. Czy scenarzysta / reżyser Jacob Chase postawi na proste emocje, czy użyje gatunku horroru jako sposobu na skomentowanie coraz większego uzależnienia młodych ludzi od ekranów? A tak przy okazji, to już koniec, więc zejdź z ekranu i zaczerpnij świeżego powietrza.

W kinach od 30 października (tylko w Wielkiej Brytanii)

Demencja jest sercem tego niesamowitego chillera, w którym trzy pokolenia kobiet spotykają się w starym domu rodzinnym, który wydaje się gnić od wewnątrz. Robyn Nevin, Emily Mortimer i Bella Heathcote grają w powolnym dramacie, który zagłębia się w horror utraty poczucia siebie, gdy matriarcha Nevin znika na kilka dni i nie może sobie przypomnieć, co się stało, gdy jej dom jest pełen dziwnych, czarnych nut pleśń i fragmenty życia wymykające się jej z uścisku. To debiut fabularny australijsko-japońskiej reżyserki Natalie Eriki James. Jest to stylowy, mrożący krew w żyłach i pewny siebie pierwszy film fabularny, którego ostatni akt zmienia się w pełnowymiarowy horror. Jest już w Stanach na VOD, ma brytyjską premierę kinową w Wielkiej Brytanii.

Tytuł oryginalny: Upcoming Horror Movies in October 2020: Theaters, Streaming, and VOD
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: