Wpis powstał dzięki współpracy z:

Producent Batmana próbował uruchomić kinowe uniwersum Marvela z Lukiem Cage’em

Producent Batmana, Michael E. Uslan, pomyślał, że mógłby stworzyć Marvel Cinematic Universe wraz z filmem Luke Cage.

Producent Batmana Michael E. Uslan pomyślał, że mógłby stworzyć Marvel Cinematic Universe wraz z filmem Luke Cage.

Fani filmów komiksowych zwykle postrzegają MCU i DCEU jako rywalizujące byty, ale dla Hollywood jedna odnosząca sukcesy postać z komiksu jest taka sama jak inna i obie równie dojrzałe do filmowej adaptacji, bez względu na to, do której firmy należy. W wywiadzie przeprowadzonym podczas wirtualnego panelu Wizard World z Wuhl, producent filmu Batman z 1989 roku, Michael E. Uslan, ujawnił, że wkrótce potem prawie nakręcił film Luke’a Cage’a.

Może to być trudne dla Można sobie wyobrazić młodszych widzów, ale filmy Marvela przez dziesięciolecia uważane były za nie do obejrzenia. Podczas gdy DC miał ogromne hity na swoich rękach filmami Christophera Reevesa o Supermanie i filmach o Batmanie z Michaelem Keatonem i Valem Kilmerem w rolach głównych, Marvel starał się dostosować swoje postacie na duży ekran w sposób, który nie był tandetny i pełen kiepskich efektów specjalnych. < / p>

Film Luke’a Cage’a byłby idealnym antidotum na nieszczęścia Marvela w tamtym czasie. Postać, znana jako Powerman, była jednym z oryginalnych czarnych superbohaterów, a jego supermoc w postaci niewrażliwej skóry i super siły można było łatwo przedstawić na ekranie w przekonujący sposób. Michael E. Uslan przedstawił Motown Productions pomysł nakręcenia filmu o superbohaterach w Nowym Jorku.

Wraz z zamknięciem Motown, marzenia Uslana o dodaniu filmu Marvela do swojego repertuaru legły w gruzach. Dopiero w 1998 roku inny czarny superbohater, pół-wampir o imieniu Blade, strzelił pierwszego gola dla Marvela, tworząc udaną serię filmów o superbohaterach.

Od tego momentu szczęście Marvela wciąż się obracało. Rok 2000 przyniósł pierwszy film Bryana Singera X-Men na duży ekran. Wkrótce pojawiły się filmy o Spider-Manie Sama Raimiego z Tobeyem Maguirem na czele. Potem nadszedł rok 2008 i pierwszy film Iron Mana został wydany pod czujnym okiem Kevina Feige, dając początek Marvel Cinematic Universe, który fani znają i kochają dzisiaj.

Marzenie Uslana o zrobieniu czarnego superbohatera, który wszystko zmieniło zostało przeprowadzone przez Blade, a do jeszcze większego sukcesu przez Black Panther. W międzyczasie postać Luke’a Cage’a w końcu zadebiutował na żywo w dobrze przyjętym programie Netflix nazwanym jego imieniem, a także pojawił się w The Defenders.

Tytuł oryginalny: Batman Producer Tried to Kickstart the Marvel Cinematic Universe with Luke Cage
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: