Wpis powstał dzięki współpracy z:

Cineworld tymczasowo zamyka All Regal Theatre w USA

Cineworld ogłosił, że wszystkie ich kina w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii zostaną zamknięte w ten czwartek.

Cineworld ogłosił, że wszystkie ich kina w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii zostaną zamknięte w ten czwartek.

Cineworld Cinemas ogłosiło, że wszystkie ich kina Regal w Ameryka Północna jest tymczasowo zamknięta. Firma zamyka również wszystkie swoje kina w Wielkiej Brytanii od tego czwartku. Duże sieci kin zostały w dużej mierze zamknięte od marca z powodu kryzysu zdrowia publicznego. Jednak w ostatnich miesiącach niektóre obszary otrzymały zgodę na otwarcie kin. Frekwencja była niewielka, ponieważ coraz więcej studiów podejmuje swoje duże projekty i opóźnia je do przyszłego roku. Możesz przeczytać fragment oświadczenia Cineworld o ich decyzji o zamknięciu poniżej.

Nie jest jasne, jak długo Regal Theatre będą zamknięte, ale łatwo można zobaczyć, że potrwa to do przyszłego roku. Tenet Christophera Nolana jest obecnie w kinach i nie robi interesu, którego spodziewało się studio. Do tej pory film zarobił zaledwie 307,1 miliona dolarów, z czego tylko 45 milionów pochodziło z kin w Ameryce Północnej. Warner Bros. i Nolan byli nieugięci co do premiery filmu w kinach i nie mieli wcześniejszej premiery w usługach przesyłania strumieniowego, chociaż inne najnowsze filmy odniosły sukces dzięki zastosowaniu modelu strumieniowego i kinowego. Dyrektor generalny Cineworld, Mooky Greidinger, powiedział to o ponownym zamknięciu kin Regal.

Wiadomość o Regal Theatres pojawiła się po tym, jak MGM ogłosiło, że biorą długo oczekiwany No Time to Die, który miał być w filmie kin w listopadzie i przeniesienie go na wiosnę 2021 roku. Nawet Fast and Furious 9 został ponownie opóźniony do Weekendu Dnia Pamięci. Ponieważ większe filmy wciąż się opóźniają, kina nie mają wystarczającej ilości nowego materiału, aby ich mała publiczność wracała.

Kina AMC podobno mają tylko tyle pieniędzy, aby umożliwić im przetrwanie kolejnych 6 miesięcy, więc warto zobaczyć, czy zdecydują się pójść w ślady Regala i po prostu zamknąć się ponownie, czekając, aż kryzys zdrowia publicznego się poprawi. Obecnie liczba przypadków wciąż rośnie w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, co utrudnia wszelkiego rodzaju firmom utrzymanie otwartych drzwi. Christopher Nolan i Warner Bros. myśleli, że Tenet będzie w stanie uratować letni sezon filmowy, ale niestety tak się nie stało.

Marvel Studios miało wydać Black Widow w listopadzie, ale oni zdecydowali się również wydać w przyszłym roku bardzo oczekiwany film. Adaptacja Dune Denisa Villeneuve’a i Wonder Woman 1984 wciąż mają zostać otwarte przed końcem roku, ale można łatwo zobaczyć, jak oba te filmy zostaną przesunięte do 2021 roku w nadchodzących dniach. Na razie musimy tylko poczekać i zobaczyć, jak to będzie. The Wall Street Journal jako pierwszy ogłosił wiadomości dotyczące Regal.

Tytuł oryginalny: Cineworld Temporarily Closes All Regal Theater in the U.S.
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: