Wpis powstał dzięki współpracy z:

Cineworld potwierdza zamknięcie lokalizacji w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii po bezzwłocznym opóźnieniu

Opierając się na plotkach krążących przez cały weekend, Cineworld potwierdził w poniedziałek rano, że największa sieć filmowa w Wielkiej Brytanii i druga co do wielkości w Stanach Zjednoczonych zamknie swoje podwoje na czas nieokreślony zamiast wiadomości w piątek, że No Time to Die opuszczał listopad na rzecz kwietnia przyszłego.

Opierając się na plotkach krążących przez cały weekend, Cineworld potwierdził w poniedziałek rano, że największa sieć filmowa w Wielkiej Brytanii i druga co do wielkości w USA zamknie swoje podwoje na czas nieokreślony zamiast wiadomości w piątek że No Time to Die odchodziło od listopada na rzecz kwietnia przyszłego. Cineworld ogłosił, że od czwartku zamknie wszystkie 127 lokalizacji w Wielkiej Brytanii i 536 Regal Cinemas.

Ponadto firma opublikowała aktualizację, zgodnie z którą 45 000 pracowników zostanie dotkniętych tym „tymczasowym zawieszeniem” usług związanych z wystawami teatralnymi.

Wiadomość nie jest całkowicie zaskakująca, chociaż całkowicie przygnębiająca. Pomimo tego, że kina są stosunkowo otwarte z dystansem społecznym w niektórych częściach Wielkiej Brytanii, największe rynki kinowe w USA, w tym w Los Angeles i Nowym Jorku, pozostają zamknięte. I pomimo wysiłków jednego konkretnego studia, aby ponownie rozpocząć filmowanie od małego filmu o nazwie Tenet, emocje związane z pójściem do kina nie zmaterializowały się dla milionów ludzi podczas pandemii.

W swoim oświadczeniu Cineworld podał, że studia nie „wypuszczają swoich nowych filmów” jako główny powód, dla którego wystawa filmowa stała się nie do utrzymania na obecnym rynku. I rzeczywiście, opóźnienie No Time to Die oznacza prawie ostatni hit w 2020 roku, który porzucił rok, z F9, A Quiet Place Part II i Black Widow, które opuściły rok kalendarzowy, podczas gdy Mulan Disneya stał się pierwszym dużym atutem studia. wydany na PVOD (płatne wideo na żądanie).

Jednak Warner Bros. zaryzykował, że zainteresowanie chodzeniem do kina w masce i z dystansem społecznym może się odnowić. Stąd wypuszczenie „Tenet” Christophera Nolana w kinach europejskich, azjatyckich i australijskich pod koniec sierpnia, a w wybranych kinach w Stanach Zjednoczonych na początku września. Ale podczas gdy ten film zarobił na całym świecie 300 milionów dolarów w dziewięciu milionach, tylko 42 miliony z tego pochodzi z USA.

A kiedy dwa ostatnie filmy Nolana przed Tenetem zarobiły na całym świecie ponad 500 milionów dolarów, a jego najnowszy film science fiction, Interstellar, zarobił około 700 milionów dolarów, nie można uznać przytłumionego odbioru Teneta za nic innego jak rozczarowanie. Jednak jest to dość różowe w porównaniu z wyrzuceniem przez Disneya The New Mutants w otchłań hańby podczas pandemii, ostatni film o superbohaterach wyprodukowany przez Foxa otworzył się za zaledwie 7 milionów dolarów w USA i zarobił tylko 41 milionów dolarów na całym świecie.

WB był wyraźnie zaniepokojony liczbami, ponieważ natychmiast przeniósł Wonder Woman 1984 z 2 października na premierę w Boże Narodzenie, chociaż nie jest jasne, czy grudzień będzie lepszym czasem dla kinomanów niż październik, biorąc pod uwagę obecne rosnące wskaźniki Infekcje COVID-19. To także stawia Wonder Woman 1984 w bezpośredniej konkurencji z jedynym innym dużym hitem na żywo, jaki pozostał w kalendarzu 2020, własnym Dune WB. Wielu spekulowało w ten sposób, że jedna lub obie daty premiery są w najlepszym razie niepewne. Tymczasem ostatnim ważnym atutem studia w 2020 roku jest najnowszy film Disneya Pixar, Soul. Współreżyserowany przez Pete Docter z Up i Inside Out Fame, jest to jeden z najbardziej intrygujących projektów Pixara w ciągu ostatnich kilku lat i zachował datę premiery wyznaczoną na Święto Dziękczynienia, nawet gdy Disney przeniósł Black Widow i Steven Spielberg’s West Side Story z remake’u. W związku z tym wiele osób spekuluje, że film trafi do Disney + jako oferta PVOD, podobnie jak Mulan.

Tak czy inaczej, właściciele kin, którzy są częścią parasola Regal i Cineworld, prawdopodobnie będą zimnym komfortem, będą zamknięci na czas nieokreślony i nie jest jasne, czy będą otwarte na kolejny duży hit, czy to Wonder Woman at Christmas lub Sony’s Ghostbusters: Afterlife and Morbius w marcu. Ale potem, w środku pandemii Tenet, wystawcy filmowi otworzyli się ponownie wcześnie raz w środku pandemii…

Tytuł oryginalny: Cineworld Confirms Closure of U.S., UK Locations After No Time to Die Delay
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: