Wpis powstał dzięki współpracy z:

Hocus Pocus wyczarowuje weekendową magię box Office ponad 2 dekady po oryginalnym wydaniu

Halloweenowy klasyk, Hocus Pocus, reżysera Micka Garrisa oczarował przerażającą publiczność przez cały weekend, przywracając filmowi pierwsze miejsce 27 lat po debiucie.

Halloweenowy klasyk, Hocus Pocus, w reżyserii Micka Garrisa, oczarował upiorną publiczność przez cały weekend, przywracając filmowi pierwsze miejsce 27 lat po debiucie.

Ponowne wydanie Hocus Pocus przez Disneya prawie pokonał Tenet Christophera Nolana w kasie w ten weekend. Kultowy klasyk przyniósł w weekend 1,9 miliona dolarów, co zaszokowało analityków. Tenet nadal był w stanie zapewnić sobie pierwsze miejsce w ten weekend po tym, jak zarobił dodatkowe 4,6 miliona dolarów na rynku krajowym. W chwili pisania tego artykułu najnowszy projekt Nolana na dużym ekranie zarobił nieco ponad 307 milionów dolarów i jest na dobrej drodze do osiągnięcia zysku po fatalnym wdrożeniu. Tenet podobno zostanie wydany na Blu-ray w grudniu.

Ostatnio było dużo szumu na temat Hocus Pocus, a Bette Midler drażniła się, że ona, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimy wracają do Hocus Pocus 2. Ostatnie wydanie zarobiło w miniony weekend więcej niż wtedy, gdy trafiło do kin (650 000 $). Midler niedawno wzięła udział w sesji tweetowania filmu na żywo i drażniła się, że nie może się doczekać lotu! w nowym wywiadzie, więc wygląda na to, że sequel będzie dokładnie tym, na co fani czekali dekady.

Disney i Lucasfilm niedawno ponownie wypuścili The Empire Strikes Back w kinach, ale nie był w stanie do kwoty, jaką zarobił Hocus Pocus, chociaż przyniósł prawie milion dolarów. Hocus Pocus przyniósł 1,9 miliona dolarów do nieco ponad 2500 kin, choć w tym tygodniu liczba ta zmniejszy się o około 500, ponieważ Regal Theatres ogłosiły, że zostaną zamknięte w najbliższej przyszłości.

Fox’s The New Mutants był w stanie zająć trzecią pozycję w ten weekend po zebraniu 1 miliona dolarów. Długo oczekiwany film nie był w stanie zagrać tak, jak początkowo liczyło studio, ale w tym klimacie należało się tego spodziewać. Na całym świecie film był w stanie przynieść 41,9 miliona dolarów, co wciąż jest imponujące, ponieważ ludzie zastanawiają się nad ponownym pójściem do kina. Unhinged zajął czwarte miejsce w kasie z 870 000 $.

Piąte miejsce w ten weekend przypadło Infidelowi, który był w stanie zarobić 455 000 $. Ponowne wydanie Empire Strikes Back zajęło szóste miejsce w ten weekend po zarobieniu 335 000 $. Wielu spodziewało się, że ponowne wydanie będzie pretendentem, ale tak się nie stało. Hocus Pocus był w stanie rzucić czar na kasę w weekend, co dobrze wróży długo oczekiwanej kontynuacji. Fani kultowego klasyka są gotowi zobaczyć, jak na ekranie ponownie spotykają się Bette Midler, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimy. Możesz sprawdzić pozostałe numery weekendowe poniżej, dzięki Box Office Mojo.

Tytuł oryginalny: Hocus Pocus Conjures Weekend Box Office Magic Over 2 Decades After Original Release
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: