Wpis powstał dzięki współpracy z:

Mówi się, że Dune zostanie opóźniona o prawie rok

Kina wciąż walczą o utrzymanie się na powierzchni, ponieważ coraz więcej filmów przesuwa daty premiery do 2021 roku.

Warner Bros. podobno zdecydował się przesunąć Dune Denisa Villeneuve’a do października 2021 roku. Film miał wejść do kin pod koniec tego roku, ale nie wygląda na to, żeby tak się stało, ponieważ kryzys zdrowia publicznego. Warner Bros. już zaryzykował, wydając Tenet Christophera Nolana, który nie okazał się wielkim sukcesem, na który wszyscy liczyli. AMC Theatres podobno ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby utrzymać się na powierzchni przez kolejne 6 miesięcy, a Regal Theatres właśnie ogłosił, że w najbliższy czwartek zostanie zamknięty.

Dune podobno trafi do kin 1 października 2021 r. Warner Bros. niedawno opóźnił Wonder Woman 1984 do Bożego Narodzenia i mógł być w konflikcie z Dune, który miał zostać otwarty 18 grudnia. Wraz z nadejściem nowych informacji o dacie premiery, to tylko kwestia czasu, zanim długo oczekiwana kontynuacja Wonder Woman zostanie cofnięta. Wiadomość nadeszła zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez MGM, że No Time to Die pojawi się w kinach wiosną 2021 r., A także popycha Fast and Furious 9 do Weekendu Dnia Pamięci 2021.

Denis Villeneuve wcześniej ogłosił, że się wybiera spieszyć się, by ukończyć Dune przed datą premiery, więc to powinno dać mu i jego kreatywnemu zespołowi trochę miejsca do oddychania. Jednak ta wiadomość nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Warner Bros. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy do końca dzisiaj wydadzą oficjalne oświadczenie dotyczące nowej październikowej daty premiery.

W tej chwili wokół Dune jest dużo szumu. Kultowy materiał źródłowy Franka Herberta był już próbowany i przenoszony na duży ekran, z różnymi rezultatami. Decyzja Denisa Villeneuve’a o nakręceniu dwóch filmów spowodowała, że ​​wiele osób spodziewało się jak dotąd najlepszej adaptacji, a zwiastun tylko podniósł te oczekiwania. Wydaje się, że zwiastun przyjmuje słowa Herberta i ożywia je w sposób, który czytelnicy wyobrażali sobie czytając książkę po raz pierwszy. Jednak wciąż są fani Herberta, którzy sceptycznie podchodzą do filmu.

Uważa się, że Warner Bros. oparł swoją decyzję o usunięciu Dune z wiadomości o Regal Theatres. Denis Villeneuve podobno wspiera decyzję o cofnięciu filmu, ponieważ stara się stworzyć wrażenia wizualne dostosowane do dużego ekranu. Studio nie podejmie projektu i nie umieści go na VOD ani w najbliższej przyszłości, podobnie jak Marvel Studios i MGM, które liczą na otwarcie kin w przyszłym roku. Będzie to cios dla fanów Franka Herberta, którzy nie mogli się doczekać obejrzenia filmu w tym roku, ale wygląda na to, że opóźnienie pomoże tylko zespołowi kreatywnemu, co przyniesie korzyści wszystkim, gdy nadejdzie październik. Collider był pierwszym, który poinformował o nowościach dotyczących daty premiery Dune.

Tytuł oryginalny: Dune Rumored to Be Delayed by Almost a Year
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: