Wpis powstał dzięki współpracy z:

Wskazówki i porady dotyczące eskadr Gwiezdnych Wojen: najlepsze wyposażenie, bitwy flotowe, jak driftować i nie tylko

Star Wars: Squadrons w końcu wydano w zeszłym tygodniu na PS4 i Xbox One, pozwalając graczom wejść do kokpitu kilku kultowych myśliwców i wziąć udział w szalonych bitwach kosmicznych z perspektywy pierwszej osoby. Kampania dla jednego gracza całkiem nieźle pokazuje podstawy latania i walki powietrznej, ale dla graczy, którzy chcą to zrobić

Star Wars: Squadrons w końcu wydano w zeszłym tygodniu na PS4 i Xbox One, pozwalając graczom wejść do kokpitu kilku kultowych myśliwców i wziąć udział w szalonych bitwach kosmicznych z perspektywy pierwszej osoby. Kampania dla jednego gracza całkiem nieźle radzi sobie z pokazaniem podstaw latania i walki powietrznej, ale dla graczy, którzy chcą zrobić znacznie więcej niż tylko szczury wampirzyca z T-16, istnieje wiele innych ważnych wskazówek i sztuczek warto wiedzieć, by dominować w odległej galaktyce.

Mamy szereg najważniejszych wskazówek, które mogą poprawić Twoje umiejętności pilotażu, od najlepszych manewrów i strategii dla trybu wieloosobowego Dywizjonów po najlepsze zestawy wyposażenia, które możesz zabrać ze sobą. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim wskoczysz do gry, a także kilka wskazówek, które sprawdziły się dla nas do tej pory:

Doskonałość w Star Wars: Squadrons jest bardzo podobna do Force, ponieważ chodzi o równowagę. Rozgrywka koncentruje się w dużej mierze na kierowaniu energii do jednego z trzech systemów: silników, laserów i tarcz. To absolutnie kluczowe, że nauczysz się, gdzie kierować władzę w każdej sytuacji.

Każda bitwa zaczyna się domyślnie, gdy moc jest równomiernie rozłożona na wszystkie trzy systemy, ale przekierowanie jej wyłącznie na silniki pozwala latać szybciej, a skupienie się na tarczach pozwoli ci lepiej odpierać ostrzał wroga (zwłaszcza podczas atakowania dużych okrętów ), jednocześnie maksymalizując działanie laserów na statku, zwiększa obrażenia broni i czas odnowienia. Na szczęście możesz to wszystko kontrolować za pomocą jednego dotknięcia pada kierunkowego na kontrolerze.

Innym ważnym aspektem lotu, który musisz opanować, jest przepustnica. Zarządzane całkowicie za pomocą lewego drążka na kontrolerze, pociągnięcie drążka do tyłu pozwala zwolnić, a popchnięcie go do przodu zwiększy prędkość. Kluczem jest tutaj ciągłe poruszanie się, zwiększanie przepustnicy, gdy chcesz ścigać wrogów, i cofanie, jeśli chcesz uzyskać skuteczną blokadę. Ważne jest również, aby zwolnić przed wykonaniem bardzo ciasnych zakrętów, w przeciwnym razie prawdopodobnie zderzysz się z czymś.

Na początku obracanie będzie prawdopodobnie trudne, ponieważ jest też kontrolowane przez lewy drążek, podczas gdy prawy drążek jest przywiązany do aparatu. Przesunięcie lewego drążka w lewo sprawi, że twój wojownik potoczy się w lewo, podczas gdy przełączenie w prawo przetoczy statek w prawo. Na początku manewry mogą przyprawiać o zawrót głowy, ale dobrą zasadą jest trzymanie się celu za pomocą L2 podczas lotu, niezależnie od tego, czy oznacza to podążanie za swoim dowódcą, myśliwcem wroga czy namierzanie celu.

Co najważniejsze, unikaj zbyt długiego pozostawania w bezruchu, bo inaczej będziesz siedzącą kaczką. Na szczęście twój towarzysz-droid może naprawić uszkodzenia twojego statku, uzupełniając twoje zdrowie o określoną kwotę. Jeśli grasz kontrolerem, naciśnij L1, aby naprawić swój statek. Ta mechanika również działa z czasem odnowienia, więc będziesz musiał dokonać napraw w odpowiednim czasie, gdy jesteś w środku bitwy.

Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane manewry…,

Drifting nie jest techniką, której często będziesz używać w Star Wars: Squadrons, ponieważ wymaga dużego wysiłku, ale jest to manewr przydatny dla zaawansowanych graczy, którzy chcą lepiej strząsnąć wrogów z ogonów. Najpierw uczysz się dryfowania w kampanii dla jednego gracza, ale niestety, chociaż musisz raz poprawnie wykonać tę technikę, aby przejść po samouczku, nie jest to dobrze wyjaśnione przez kohorty Vanguard Squadron.

Oto, jak wykonać drift w grze: zasadniczo sprowadza się do osiągnięcia maksymalnej prędkości doładowania twojego wojownika, szybkiego odcięcia mocy, a następnie ponownego zwiększenia doładowania, jednocześnie obracając w tym samym czasie. Na standardowym kontrolerze PS4 lub Xbox One oznacza to przekierowanie całej mocy do silników poprzez uderzenie w lewo na padzie kierunkowym, pozwolenie na napełnienie się miernika doładowania, a następnie kliknięcie lewym drążkiem, aby włączyć doładowanie. Tylko pamiętaj, aby nie przytrzymywać lewego drążka, jakbyś biegał sprintem w FPS.

Stamtąd poczekaj, aż osiągniesz wysokość doładowania, zanim klikniesz lewym drążkiem, aby wyłączyć moc silnika, a następnie skręcisz w wybranym kierunku i ponownie zwiększysz moc. Gratulacje, udało Ci się udać.

Znajomość najlepszego wyposażenia dla Twojego stylu gry w Star Wars: Squadrons sprowadza się do zrozumienia, jak działają myśliwce w grze. Każdy jest zarezerwowany dla jednej z czterech klas – myśliwców, bombowców, myśliwców i statków wsparcia – z własnymi mocnymi i słabymi stronami. Tutaj możesz zapoznać się z pomocnym przewodnikiem po każdym wojowniku w grze.

To powiedziawszy, wszystkie statki można dodatkowo dostosować do własnych upodobań, odblokowując i wyposażając różne bronie podstawowe, elementy pomocnicze, środki przeciwdziałania, kadłuby, osłony i silniki. To może wydawać się dużo do śledzenia, ale idealnym sposobem na znalezienie najlepszego wyposażenia jest wybranie klasy, która Ci odpowiada, a następnie dostosowanie jej stamtąd.

X-wing i myśliwiec TIE to statki klasy Fighter, które służą jako przyzwoite i wszechstronne jednostki, więc dla tych dwóch podamy kilka sugestii. Istnieją niewielkie różnice w sposobie postępowania obu stron, ale oto nasza podstawowa sugestia:

Jeśli chodzi o lewe urządzenie pomocnicze, zawsze miej podłączonego droida naprawczego, ponieważ jest to bezpłatna apteczka. Następnie, korzystając z prawej strony pomocniczej, wyposaż torpedy jonowe, jeśli chcesz tymczasowo zamrozić systemy wroga, aby zdobyć kilka sekund na łatwe trafienia. Alternatywnie, rakiety zaporowe są najlepszą opcją, jeśli chcesz zadawać obrażenia masowe. Kadłub, tarcze i silnik będą zależały od preferowanej prędkości, zdrowia lub uszkodzeń – i zawsze wybieramy głowice poszukiwawcze w celu przeciwdziałania, ponieważ jest to prawie gwarantowane uniknięcie pocisku, gdy wróg namierzy cię.

EA zapewniło kilka sugerowanych zestawów wyposażenia dla każdej klasy, jeśli chcesz zagłębić się w szczegóły. Po prostu kliknij zajęcia, o których chcesz dowiedzieć się więcej, aby sprawdzić zestawy wyposażenia:

Wojownik

Bombowiec

Przechwytywacz

Wsparcie

Bitwy floty to główny tryb rywalizacji online w grze Star Wars: Squadrons, w którym dwie drużyny po pięć osób walczą ze sobą w epickim zacięciu liny. Celem jest zniszczenie okrętu flagowego wroga, ale aby to zrobić, musisz zmniejszyć jego mniejsze jednostki, aby podnieść morale swojej drużyny.

Tryb składa się z trzech faz: 1) Walka powietrzna z myśliwcami wroga, 2) Zniszczenie dużych statków, 3) Zniszczenie okrętu flagowego. Pierwsza faza jest prosta, w której musisz wykorzystać wszystkie taktyki i techniki poznane do tej pory, aby zlikwidować jak najwięcej myśliwców TIE (jeśli jesteś Awangardą) lub Nowej Republiki (jeśli jesteś Tytanem). Najlepszym sposobem, aby przejść do następnej fazy, jest celowanie w statki kontrolowane przez gracza, ponieważ zapewniają one większą ilość morale niż statki AI.

Po zdziesiątkowaniu wystarczającej liczby myśliwców przejdziesz do następnej fazy, która wymaga zniszczenia dwóch okrętów głównych. Pamiętaj, aby jak najszybciej wyczerpać ich osłony, używając broni jonowej, wyładowując uszkodzenia sekcji kadłuba za pomocą okrętu klasy bombowca, gdy kadłub jest całkowicie odsłonięty. Pamiętaj: w bitwach flot możesz zmienić klasę statku w dowolnym momencie, więc nie krępuj się zmieniać myśliwców w zależności od aktualnego celu / strategii.

Wreszcie, po zniszczeniu dwóch okrętów stołecznych, możesz skupić się na okręcie flagowym. Kluczem jest tutaj zlokalizowanie i namierzenie określonych mechanizmów obronnych i podsystemów. EA sugeruje używanie Interceptorów do niszczenia wieżyczek, bombowców do wyłączania osłon i myśliwców do niszczenia generatorów tarcz. Obalenie okrętu flagowego jest zawsze wyzwaniem, ale można je pokonać dzięki dobrej komunikacji.

IGN opublikował przydatne wideo pokazujące, jak przebiega każda faza bitew flot, jeśli potrzebujesz trochę grafiki:

Na szczęście eskadry nie zawierają żadnych mikrotransakcji, ale istnieją dwie unikalne waluty w grze, które musisz zarobić, aby odblokować przedmioty dla swoich statków. Pierwsza, znana jako Chwała, ściśle odnosi się do przedmiotów kosmetycznych, które można odblokować zarówno dla statków Nowej Republiki, jak i Imperium, które nigdy nie mają bezpośredniego wpływu na rozgrywkę. Chwałę można łatwo zdobyć, awansując na kolejne poziomy, ale możesz zdobyć znacznie więcej, wykonując codzienne wyzwania (w menu głównym) lub awansując w rankingu bitew floty podczas operacji w stylu przepustki bojowej, która ma się odświeżać co osiem tygodni . Zarabianie chwały jest tego warte, choćby ze względu na możliwość spersonalizowania wszystkich swoich statków od wewnątrz i na zewnątrz.

Zapotrzebowanie to druga waluta w grze, którą zarabiasz. Ta waluta bezpośrednio wpływa na możliwości twojego statku. Za pomocą Zapotrzebowania kupujesz dodatkową broń, umiejętności i ulepszenia, które mogą szybko zmienić bieg bitwy, jeśli zostaną prawidłowo użyte. Zdobywanie zapotrzebowań jest jednak również dość łatwe. Po prostu awansuj przez ogólną grę online, aż w końcu osiągniesz maksymalny 40 poziom, który pozwala ci kupić wszystko, co jest dostępne. Oczywiście radzimy najpierw kupić ulepszenia, które najlepiej pasują do Twojego stylu gry, ponieważ Zapotrzebowanie staje się o wiele bardziej nieuchwytne, gdy osiągasz wyższe poziomy.

W tej chwili to są klucze do sukcesu w Star Wars: Squadrons, ale będziemy Cię na bieżąco informować, gdy będziemy odkrywać nowe wskazówki, sztuczki i tajemnice dotyczące gry!

Tytuł oryginalny: Star Wars Squadrons Tips and Tricks: Best Loadout, Fleet Battles, How to Drift, and More
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: