Wpis powstał dzięki współpracy z:

Aktualizacja jaskiń Minecrafta: Wielkie zmiany w grze wraz z wersją 1.17.0

Minecraft był już idealnym zajęciem do kwarantanny, a kiedy wersja 1.16 przyniosła aktualizację do Netheru w czerwcu, wielu fanów zaczęło ponownie uderzać w drzewa, aby zobaczyć zmiany. Ale tak duże jak nowe biomy w dolinie, są to małe ziemniaki w porównaniu z tym, co Mojang ogłosił w Minecraft Live na

Minecraft był już idealnym zajęciem do kwarantanny, a kiedy wersja 1.16 przyniosła aktualizację do Netheru w czerwcu, wielu fanów zaczęło ponownie uderzać w drzewa, aby zobaczyć zmiany. Ale tak duże jak nowe biomy w Netherze, są to małe ziemniaki w porównaniu z tym, co Mojang ogłosił na Minecraft Live 3 października: kolejna duża aktualizacja, o którą fani prosili od lat. Zgadza się – Minecraft 1.17 wreszcie wprowadzi zmiany w jaskiniach!

W rzeczywistości aktualizacja „Jaskinie i klify”, jak się nazywa, wykorzystuje aliterację, aby uwzględnić modyfikacje biomów górskich, na które uczestnicy gry Minecraft Live głosowali również w 2019 roku, co czyni ją jedną z największych aktualizacji w historii gry. Wielu fanów prawdopodobnie spodziewało się usłyszeć o nowych kozłach górskich, „bardziej śnieżnym śniegu” i niewiele więcej. Ale nadchodząca wersja będzie o wiele, dużo więcej.

Aktualizacja Minecraft 1.17 ma zostać wydana w 2021 roku, ale migawki powinny pojawić się wkrótce.

Oto, co zmienia się w dużej aktualizacji Minecrafta:

Zacznijmy od kóz, ponieważ podobnie jak lisy, które zostały wprowadzone do tajgi, mają swoją własną mechanikę i nie są po to, by być urocze. Ponieważ żyją w górach, kozy będą miały niesamowitą zdolność wskakiwania na półki, które byłyby niedostępne dla innych zwierząt hodowlanych w grze Minecraft, ale są też bardziej niebezpieczne. Podejdź zbyt blisko, a kozy będą taranować ciebie (lub inne zwierzęta) odrzuceniem, potencjalnie powodując śmiertelny upadek.

Góry będą również miały większą skalę i będą miały mniej drzew na określonej wysokości, dzięki czemu biom będzie nieco bardziej realistyczny. Do gry zostanie również dodany dodatkowy blok zwany „puchowym śniegiem”, który doda zarówno element zagrożenia dla środowiska, jak i nową mechanikę pułapek, z których gracze będą mogli skorzystać. Puszysty śnieg wygląda jak zwykły śnieg, ale gracze mogą przejść przez niego prosto do podziemnej jaskini lub łatwej drogi ucieczki.

Góry nie otrzymają jednak nowego moba „lodologów” jako importu z Minecraft Dungeons, ani też aktualizacja nie będzie zawierała wprowadzenia krowy jaskra „moobloom” z Minecraft Earth. Zamiast tego aktualizacja wprowadzi świecącą kałamarnicę, wariant obecnego stworzenia morskiego, którego zastosowania nie są jeszcze znane.

Nie wszystkie nowe biomy jaskiniowe otrzymały konkretne nazwy, ale wszystkie są równie imponujące pod względem skali, dodając nowe piękno i wielkość do czasami żmudnego procesu wydobywania, a jednocześnie wprowadzając nowe bloki i nowe moby. Na przykład jaskinie naciekowe dodadzą stalaktyty i stalagmity, z których pierwszy może wypełnić kocioł, podczas gdy drugi może okazać się śmiertelny, jeśli upadnie.

Bujne jaskinie były jednak gwiazdą tej części aktualizacji, a ich winorośle i jarzące się jagody stanowiły źródło światła zarezerwowane wcześniej tylko dla lawy pod ziemią. Drzewa azalii nad ziemią dadzą graczom sygnał, że poniżej znajdują się bujne jaskinie, a efekty cząsteczkowe z kwiatów zarodników dodadzą element atmosfery, który można wykorzystać w kompilacjach, po prostu przesuwając kwiat. Kałuże wody będą również stanowić dużą część bujnych jaskiń, umożliwiając podziemne podróże łodzią.

Woda będzie również tętnić życiem w postaci brzydkiego, uroczego axolotla, zagrożonego gatunku, którym Minecraft walczy w taki sam sposób, jak pszczoły w aktualizacji 1.15. Amfibie można zgarnąć do wiader i zabrać do walki z topielcami lub strażnikami oceanicznych pomników. Axolotls będą udawać martwego, aby się leczyć, a nawet mogą przekazać to zdrowie graczowi.

Najstraszniejsza część aktualizacji jaskini Minecrafta znajdowała się w najgłębszych głębinach, gdzie nowe spotkanie na poziomie bossa będzie wyzwaniem nawet dla osób w pełnej zbroi netherite. Strażnik to przerażające, ślepe stworzenie z ciemności, które zaatakuje wszystko, co wydaje dźwięk lub wibracje w pobliżu jego legowiska. Jaskinia, w której się znajduje, często drastycznie traci światło, a ponieważ gracz będzie zmuszony skradać się, aby przeżyć, to nowe środowisko stanie się jednym z najbardziej przerażających miejsc w grze.

Eksperci Redstone z przyjemnością usłyszą, że nowy czujnik Sculk z najgłębszych głębin, który wykorzystuje tę samą reaktywność na wibracje co Warden, wyśle ​​sygnał podobny do bluetooth Minecrafta. Ruch jednego czujnika sculk aktywuje bezprzewodowo następny, umożliwiając wprowadzanie nowych innowacji w automatycznych farmach, drzwiach i innych konstrukcjach technologicznych. Wełna znajdzie również nowe zastosowanie jako tłumik dla czujników, dzięki czemu nie zostaną one wciągnięte w pętlę sprzężenia zwrotnego.

Bujne jaskinie dadzą również fanom parkour roślinę dripleaf, która zapewnia platformę liści, która opadnie, jeśli gracz stanie na niej zbyt długo. Roślina rośnie do dużych wysokości, pozwalając na różne poziomy tymczasowych platform, które można wykorzystać kreatywnie lub po prostu do dekoracji. Wraz z nowymi liśćmi azalii, a nawet strukturami korzeni, które są widoczne w bujnej prezentacji jaskini z Minecraft Live, jest mnóstwo nowych roślin do dodania do palety budowniczych.

Aktualizacja jaskini Minecraft doda do gry także wykopaliska archeologiczne, a odłamki garnków dodadzą światu elementy dekoracyjne i historię. Nowa szczotka może nawet służyć do zmiany poziomu żwiru i brudu, usuwając je na tyle ostrożnie, aby odsłonić artefakty, takie jak odłamki, a nawet bloki diamentów lub szmaragdów. A mówiąc o klejnotach, Minecraft Live ujawnił również istnienie ametystowych geod, kryształów, które rosną tylko w określonych miejscach i okolicznościach.

Wreszcie, co nie mniej ważne, Minecraft otrzyma bardzo interesującą nową rudę w postaci miedzi. Metal będzie wydobywany w żyłach, a nie w skupiskach, a powstałe wlewki mogą być wytwarzane z bloków, które mają intensywny brązowy kolor, który z wiekiem powoli tworzy zieloną patynę, tak jak robi to miedź w prawdziwym życiu. Materiał będzie również integralną częścią tworzenia teleskopów, które pozwolą graczowi na przybliżanie odległych widoków, oraz piorunochronów, które będą chronić drewniane dachy podczas burzy.

Trudno jest zdecydować, który aspekt aktualizacji Minecraft Caves and Cliffs jest najbardziej ekscytujący, ale nie ma wątpliwości, że doświadczeni gracze i ci, którzy odkryją grę podczas pandemii, znajdą mnóstwo nowej zawartości, która zainspiruje ekscytujące przygody i kreatywne budowanie przyszłość.

Będziemy na bieżąco informować Cię, gdy będziemy wiedzieć więcej!

Tytuł oryginalny: Minecraft Caves Update: The Big Changes Coming to the Game with 1.17
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: