Wpis powstał dzięki współpracy z:

Jak Helstrom stał się jednym z ostatnich programów telewizji Marvel

Piekło nie zamarzło na planie filmu Marvel’s Helstrom w Vancouver, ale jest blisko. Chłód można poczuć nawet w sfabrykowanych murach kościoła św. Teresy, gdy Tom Austen, który gra tytułowego Daimona Helstroma, siada, by porozmawiać z prasą. Jest luty i od premiery serialu minęły miesiące

Piekło nie zamarzło całkiem na planie filmu Marvel’s Helstrom w Vancouver, ale jest blisko. Nawet w sfabrykowanych ścianach kościoła św. Teresy można poczuć chłód, gdy Tom Austen, który gra tytułowego Daimona Helstroma, siada, by porozmawiać z prasą. Jest luty, a serial jest kilka miesięcy od daty premiery, ale Austen już ma na sobie klasyczny wygląd „Marvela wiodącego mężczyzny pod przykrywką”, z czarnym kapeluszem bez logo na głowie. Jest gotów omówić wiele aspektów pierwszego horroru Marvela, a wśród nich najważniejszy: jak fajnie jest podpalać rzeczy.

„Uwielbiam rzeczy z ogniem. Powiedziałbym, że ponad 90 procent naszej pracy z ogniem było praktyczne. Jeśli jest ogień, a obok niego stoi Daimon, to ja przy nim stoję. Co było całkiem przyjemne podczas kręcenia na zewnątrz, ponieważ jest tu zimno ”,

Helstrom to nowość w uniwersum Marvela TV. Będzie to pierwszy przypadek kręcenia serialu Marvela w Kanadzie i pierwszy raz, gdy serial Marvela został sklasyfikowany głównie jako horror. Pod wieloma względami będzie też ostatnia. Po pierwsze, Austen może być ostatnim aktorem, który kiedykolwiek podpalił rzeczy dla telewizji Marvel… a to dlatego, że podmiot znany jako Marvel Television już nie istnieje.

W zeszłym roku car Marvel Kevin Feige skonsolidował ofertę telewizyjną Marvela pod szyldem Marvel Studios, tworząc nowy podmiot zajmujący się produkcją telewizyjną znany jako Marvel TV Studios, który mógłby tworzyć treści telewizyjne pasujące do Marvel Cinematic Universe dla nowo przybyłego Disney + . W ramach tej zmiany Marvel Television (znana z The Defenders, Hulu’s Runaways i ABC’s Agents of SHIELD) została zamknięta.

Jedno pociągnięcie pióra sprawiło, że pół tuzina programów wyprodukowanych przez telewizję Marvel zostało na lodzie. Howard the Duck, Tigra & Dazzler, Hit Monkey i Ghost Rider, które były aktywnie rozwijane dla Hulu (kontrolowanego przez Disneya od czasu fuzji Disney-21st Century Fox w 2019 r.) M.O.D.O.K. oraz horror na żywo Helstrom, a nawet wtedy ten ostatni serial stracił swój oryginalny tytuł „Marvel’s Helstrom”. Słowo „Marvel” nie pojawiło się też nigdzie w kampanii reklamowej programu. W jaki sposób Daimon Helstrom stał się nawet jednym z ostatnich bohaterów reprezentujących erę telewizji Marvela, która już nie istnieje?

Na początek postać jest przyzwyczajona do bycia słabszym. Chociaż Marvel od dawna był skłonny wydobywać kilka mniej znanych tytułów, takich jak Guardians of the Galaxy lub The Eternals, Ghost Rider # 1. Daimon poszedł dalej, aby uzyskać swój własny krótki wątek „Son of Satan” w wydaniach Marvel Spotlight od 12 do 24. Od tego czasu Daimon pojawił się w kilku kolejnych biegach, ale nigdy nie został w pełni postacią.

Dla większości Daimon Hellstrom jest najlepiej znany jako kapryśny magik z pentagramem na piersi i rydwanem złożonym z trójskrzydłych demonów. Pomimo stosunkowo ograniczonej historii komiksów Syna Szatana, jedna strona komiksu była wszystkim, czego producenci Helstrom potrzebowali, aby przekonać się, że postać ma drugie życie czekające w telewizji.

Ta jedna strona z 13. numeru zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć o rodzinie Helstrom, gdy Daimon czyta pamiętnik swojej matki i odkrywa, że ​​jest wytworem związku zbudowanego na kłamstwach i zdradzie. Ma zdolności swojego ojca, ale nie ma wskazówek. Jest on odpowiedzialny za tworzenie własnej tożsamości przez cały czas oznaczony znakiem diabła wyraźnie widocznym na jego piersi.

„Spójrz na elementy składowe tego, czym (Daimon) jest” – mówi współproducentka wykonawcza Megan Thomas Bradner. „Jest demonem, który ma niesamowite poczucie winy z powodu swojej historii, tego, kim jest. Może różni pisarze i artyści zdecydowali się nie podążać tą ścieżką, ale wszystko zaczyna się od rzeczy, które nam dali. ”,

Helstrom to bardziej ugruntowane i realistyczne podejście do postaci, które zagłębia się w jego poczucie izolacji i bólu. Ten Helstrom jest synem ojca seryjnego mordercy (przynajmniej zgodnie ze streszczeniem serialu) i matki (Elizabeth Marvel’s Victoria), która straciła rozum i teraz żyje w wyściełanej celi wewnątrz skrzydła szpitalnego św. Teresy. Jako dorosły Helstrom mieszka teraz w Portland i pracuje jako egzorcysta, cały czas zmagając się z traumą przerwanego życia rodzinnego. Nie ma rajstop, magicznych trójzębów ani demonicznych koni… prawdopodobnie… może…

„Będą kucykami” – żartuje Austen.

Oprócz blizn emocjonalnych ma fizyczną bliznę. Ta blizna może przypominać pentagram lub nie, ale trudno powiedzieć. Daimon wciąż robi sobie na nim tatuaż, ale tatuaże szybko znikają. Charakteryzator Cindy L. Barlow mówi, że wie, gdzie umieścić bliznę na plecach Austen, śledząc jej piegi przed nałożeniem kleju w ciągu 10–15 minut. Austen lubi go zdzierać pod koniec każdego dnia pracy.

„Powinno się to delikatnie usunąć, ale to nie jest takie zabawne” – mówi Barlow.

Życie Daimona osiągnęło kruchą równowagę na początku serii. Chociaż pracuje głównie jako nauczyciel etyki na Uniwersytecie Gateway (który pojawia się na krótko w komiksach), wykorzystuje również swoje nadprzyrodzone zdolności zebrane w „The Shadow Side”, aby pomóc Świętej Teresie i innym zainteresowanym stronom w usuwaniu demonów. Aby pomóc w tej misji, wspiera go dr Louise Hastings (June Carryl), ordynator szpitala psychiatrycznego w St. Teresa, w którym popełniana jest matka Daimona, Wiktoria.

„(Dr Hastings) działa jak zastępcza matka Daimona” – mówi Austen. „Jest jedną z pierwszych osób, które zdają sobie sprawę z jego umiejętności i próbuje je skierować, aby zrobił coś dobrego”,

„W Louise jest pewna praktyczność, którą myślę, że ćwiczy” – dodaje Carryl o swojej postaci. „Spacer po tej linii jest interesujący. Kiedy coś wyskakuje z torów i przenosi się do innego królestwa, pojawia się „huh, w porządku. Będę musiał włożyć to do leja. Za chwilę wyskoczy, a zajmiemy się tym później ””,

Kolejnym sojusznikiem Daimona jest Gabriella Rossetti (Ariana Guerra), młoda agentka wysłana przez Watykan, aby pomóc Daimonowi w jego demonicznych problemach. Podczas gdy wszyscy zaangażowani w Helstrom mają do przejrzenia stare materiały źródłowe, Guerra zdecydował się sprawdzić kilka jeszcze starszych tekstów, aby przygotować się do roli przedstawiciela Kościoła.

„Codziennie czytałem Biblię” – mówi Guerra. „Chodziłem do kościoła może dwa lub trzy razy w tygodniu, tylko po to, aby poczuć się połączonym i docenić jego sztywność, a nie postrzegać tego jako uciążliwości. Przez chwilę myślałem: „Mamo, myślę, że się nawrócę”. Ale potem nagle zacząłem mieć dużo katolickiej winy. Musiałem więc po prostu odejść. ”,

Obecność Kościoła katolickiego w Helstrom wskazuje, jak duże, stare i żywiołowe są te siły. A jeśli to wszystko zaczyna brzmieć trochę jak Egzorcysta, to z założenia.

„Myślę, że są tam fajne rzeczy dla fanów Marvela, bez względu na to, czy jesteś fanem komiksów, czy telewizyjnym. Ale jeśli jesteś tylko fanem horroru, też możesz do tego dojść ”- mówi Bradner.

Jest to rodzaj produkcji, w której (niepokojąco anatomicznie poprawne) gumowe zwłoki leżą przypadkowo na noszach poza biurem. To rodzaj produkcji, w której ekipa rekwizytów lubi zauważać, że pracuje nad „kostkami ludzkiego mięsa” i że ma „kosz pełen kciuków”. To horror na wskroś.

Z całym tym horrorem każdy Syn Szatana i jego kumpel watykański musi sobie poradzić. I tu pojawia się Ana Helstrom.

Jako że serial jest małym materiałem źródłowym Daimona Helstroma, z którym serial musi pracować, jest jeszcze mniej do zrobienia dla jego supermocnej siostry – zmysłowej Satany. W komiksach kluczowymi cechami Satany jest głęboka miłość do ojca i jeszcze głębsza niechęć do skromnych ubrań.

„Powiedziałem:„ Och, dobrze. Najwyraźniej będziemy więc używać peruk i protez części ciała. ”To był przytłaczający widok” – mówi aktorka Ana Sydney Lemmon, widząc komiksową wersję swojej postaci.

„Moja Ana Helstrom jest jednak trochę inna” – dodaje.

Po pierwsze, Satana to teraz po prostu Ana. Ana Helstrom pracuje jako sprzedawca dzieł sztuki i antyków we własnym domu aukcyjnym w San Francisco, który wykorzystuje sprzedaż mieczy należących do Napoleona Bonaparte i starożytnych sumeryjskich sztyletów jako punkt wyjścia dla własnej marki demonicznej sprawiedliwości. Lemmon (która jest wnuczką Jacka Lemmona i niedawno była widziana w kluczowym wątku fabularnym Fear the Walking Dead) docenia rolę, jaką dziedzictwo odgrywa w tworzeniu psychiki Any.

„Naprawdę, naprawdę pociągnęła mnie intensywna dynamika rodzinna zachodząca między wszystkimi członkami rodziny Helstrom” – mówi Lemmon. „Jest najeżony i burzliwy, a kiedy dodasz element supermocarstw, sprawa jest skończona”,

Tak jak Daimon ma swoich własnych pomocników w postaci Gabrielli i Hastingsa, Ana również ma swoich sojuszników. Jednym z nich jest Chris Yen (Alain Uy), partner biznesowy Any i zastępczy brat pod nieobecność Daimona.

„Chris jest osobą, która ma dużą kontrolę i lubi rzeczy w ten specyficzny sposób” – mówi Uy. „W pewnym sensie to jest yin dla yang Any. Dosłownie czuje się jak związek brat-siostra. Posłuchaj: nie wiem, czy masz braci czy siostry, ale mam i na pewno jest tam rywalizacja, ale to zdrowa rywalizacja ”,

Jak wielu pomocników Marvela, Chris Yen zostanie uwikłany w niektóre z bardziej intensywnych i interesujących aspektów życia Any, doprowadzając parę do kontaktu z innym przyjacielem Any, Opiekunem (w tej roli Robert Wisdom z The Wire) .

Jak sama nazwa wskazuje, Opiekun jest blisko związany ze zmarłymi i wszelkiego rodzaju mroczną magią. Postać jest jedną z nielicznych postaci wspierających Helstrom, która jest obecna w komiksie i wcześniej grała ją sam Elliott w filmie Ghost Rider z 2007 roku.

„Jeśli znasz Nowy Jork, wiesz o trzeciej linii metra w metrze. W pewnym sensie Caretaker działa w dwóch wymiarach ”- mówi Wisdom. „Jest na peronie i trzyma trzecią poręcz. Jest jednym z nielicznych, którzy potrafią przewodzić tę energię bez pękania. To jest siła rozciągania, którą mu dałem. ”,

Mądrość opisuje Caretaker jako typ Nicka Fury, a także postać ojca i opiekuna Any.

Daimon i Ana Helstrom najwyraźniej nie krzywdzą postaci ze strony ojca i matki w swoim życiu, co jest szczęśliwe, biorąc pod uwagę los ich prawdziwych rodziców. Chociaż ojciec rodzeństwa, co zrozumiałe, nie jest jeszcze zapowiedzianą częścią obsady, Victoria Helstrom ma zamiar odegrać dużą rolę w życiu pary, nawet z ponurego wyściełanego więzienia.

Elizabeth Marvel (bez związku z… cóż, Marvel) wcieliła się w rolę Victorii po części dlatego, że jej nastoletni syn był głęboko zanurzony w rozrywkowym uniwersum Marvela. Chociaż szybko znalazła inne aspekty swojej postaci i serialu, które mogła docenić.

„To niesamowicie satysfakcjonujące i twórcze wspaniałe. Cały czas to tylko cukierki aktorskie ”- mówi. „Podczas tego programu pracujemy nad wieloma problemami, z dużym bólem. Jest dużo radzenia sobie z traumą z przeszłości i dzieciństwa, gdzie jako rodzic jesteś odpowiedzialny i jak możesz kontrolować swoje dzieci i opiekować się nimi, gdy okoliczności są przytłaczające? ”,

Okoliczności Victorii nie mogą być bardziej przytłaczające. Jak wskazano w pierwszym zwiastunie serii, istnieje dość przekonujący, demoniczny powód, dla którego Victoria została zinstytucjonalizowana przez 20 lat. W związku z tym otoczenie postaci jest tak ponure, jak w świecie Helstrom, chociaż wiąże się z pewnymi aktorskimi korzyściami,

„Uwielbiamy je odwiedzać, ponieważ cały pokój jest wyściełany. Więc wszyscy kładziemy się ”- mówi Austen.

„Tak. Robimy trochę jogi, kiedy zapalają światła ”- dodaje Marvel.

Przestoje związane z rodzinną jogą są rzadkie na planie, ale Helstromowie zrobili wszystko, co w ich mocy, aby stworzyć rodzinne środowisko pośród całej krwi, ognia i odciętych kciuków. Mają też nadzieję, że chemia i tematy związane z rodziną i traumą przemówią do fanów Marvela, którzy szukają czegoś nowego.

„Nie sądzę, aby wszystko, co wydało Marvel, było podobne do tego, co robimy” – mówi Lemmon. „Nie mogę się doczekać, aż ludzie zobaczą tę ugruntowaną, fantastyczną historię, którą stworzyliśmy. Wygląda jak życie, ale ma takie magiczne elementy. Wydaje się, że to nowy grunt dla Marvela i to wielki zaszczyt być częścią ”,

Kto wie, co przyniesie przyszłość Helstromowi, gdy Marvel spogląda na Lokiego, WandaVision, The Falcon i The Winter Soldier i nie tylko. Na razie jednak Daimon, Ana i cała grupa demonów są gotowi ożywić październik w Hulu. Być może dlatego Daimon Helstrom był ostatnim bohaterem występującym w telewizji Marvel. Ktoś musiał nadać obradom przerażającą atmosferę, zanim światła zgasły na dobre… i równie dobrze mógłby to być Syn Szatana.

Tytuł oryginalny: How Helstrom Became One of Marvel Television’s Last Shows Standing
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: