Wpis powstał dzięki współpracy z:

Alex Winter Remembers Eddie Van Halen and His Enduring Impact on Bill & Ted

Współtwórca Billa i Teda, Ed Solomon, napisał również hołd dla Eddiego Van Halena, zauważając, że próbowali go zdobyć w Bill & Ted Face the Music.

Współtwórca Billa i Teda, Ed Solomon, napisał również hołd dla Eddiego Van Halena, zauważając, że próbowali go zdobyć w Bill & Ted Face the Music.

Bill & Ted Face the Music gwiazda Alex Winter ujawnił, jak Eddie Van Halen wywarł ogromny wpływ na całą serię. Ponadto współtwórca Billa i Teda, Ed Solomon, złożył hołd legendarnemu gitarzystowi, ujawniając jeszcze więcej na temat jego i wpływu zespołu na filmy. Świat był w szoku, słysząc o śmierci Van Halena w wieku 65 lat. Gitarzysta przegrał swoją długą walkę z rakiem gardła, który rozwinął się w ostatnich tygodniach.

W nowym wywiadzie Alex Winter mówił o Eddie Van Halen i po raz pierwszy usłyszał muzykę zespołu. Jak wielu, to kultowy Van Halen I (1978) wciągnął aktora do zespołu, zwłaszcza w utworze Running with the Devil. Winter mówi, po prostu uwielbiam tę piosenkę. Wiem, że „Eruption” to ten, który ma na sobie ogromne solo, ale „Running With the Devil” był podnoszący na duchu, potężny, innowacyjny i bardzo, bardzo przystępny. Następnie ujawnił, jak Van Halen wpłynął na doskonałą przygodę Billa i Teda. Winter wyjaśnia.

Ed Solomon napisał hołd dla Eddiego Van Halena na Twitterze po usłyszeniu wiadomości. – Bardzo smutno słyszeć o śmierci Eddiego Van Halena – powiedział Solomon. Miał duży wpływ na Chrisa i mnie, kiedy pisaliśmy Billa i Teda. W rzeczywistości, kiedy reżyser Stephen Herek czytał scenariusz, zatrzymał się na 3 stronach, włączył [album Van Halena] 1984 i wznowił. Chcieliśmy, aby film był filmowym „Jump”. Alex Winter dodał, że wiele razy próbowali zdobyć Van Halena we wszystkich trzech filmach. Możesz przeczytać, co miał do powiedzenia poniżej.

Ed Solomon potwierdził, że w Bill & Ted Face the Music próbowali zdobyć Eddiego Van Halena. Próbowaliśmy zmusić go do zrobienia czegoś – cokolwiek – w Face the Music, ale powiedzieli, że jest niedostępny i nie powiedzieli nam dlaczego. Niestety, myślę, że teraz wiem, ujawnił Salomon. Byłoby niesamowite, gdyby miliony fanów Van Halen, Billa i Teda na całym świecie zobaczyły, jak te dwa światy się spotykają. Na szczęście legenda Van Halena jest mocno opisana w trylogii.

Znakomita przygoda Billa i Teda zawiera wiele odniesień do Eddiego Van Halena, zwłaszcza że duet lamentuje, że nie jest w stanie zmusić go do dołączenia do Wyld Stallyns. Jednak, jak zauważają Alex Winter i Ed Solomon, to coś więcej niż tylko odniesienia do jego imienia lub gry na gitarze w stylu czarodzieja: to jego duch i ten przebiegły uśmiech, który zawsze zdawał się przyklejać do twarzy, który jest obecny przez cały czas raty. Komentarze Alexa Wintera na temat Eddiego Van Halena zostały pierwotnie opublikowane przez Rolling Stone.

Tytuł oryginalny: Alex Winter Remembers Eddie Van Halen and His Enduring Impact on Bill & Ted
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: