Wpis powstał dzięki współpracy z:

Zwiastun Mank: David Fincher zajmuje się kręceniem Citizen Kane dla Netflix

Netflix wydał pierwszy zwiastun filmu Mank, w którym występuje Gary Oldman jako scenarzysta Herman J. Mankiewicz.

David Fincher (Seven, The Social Network) wraca z Mank, swoim pierwszym nowym filmem od sześciu lat, a Netflix właśnie wypuścił pierwszy zwiastun. Fincher ponownie współpracuje z serwisem streamingowym przy swoim najnowszym dziele reżyserskim, który przedstawia Hollywood lat 30. oczami scenarzysty Hermana J. Mankiewicza, granego przez zdobywcę Oscara Gary’ego Oldmana (Darkest Hour, The Dark Knight. najlepszy do napisania Citizen Kane, ponadczasowego klasyka reżysera Orsona Wellesa. W związku z tym film będzie mocno skoncentrowany na tworzeniu tego, co powszechnie uważa się za jedno z najwspanialszych dzieł kinowych, jakie kiedykolwiek powstały.

Zwiastun rozpoczyna się od logo starej szkoły, aby zanurzyć nas w czasie. Film jest całkowicie czarno-biały. Otwieramy Herman leżący w szpitalnym łóżku, a Orson Welles odwiedza go, i pozornie nie przyjacielski. Następnie staje się szybkim zbiorem ujęć i różnych wersów z filmu, które jedynie pomagają nadać ton, chociaż nie zapewniają dobrego uchwycenia narracji podczas gry. Ale wydaje się, że Fincher doskonale oddał klimat oldschoolowego Hollywood .

Film wystawił gwiazdorską obsadę. W jej skład wchodzą Amanda Seyfried jako Marion Davies, Lily Collins jako Rita Alexander, Arliss Howard jako Louis B. Mayer, Tom Pelphrey jako Joe Mankiewicz, Sam Troughton jako John Houseman, Ferdinand Kingsley jako Irving Thalberg, Tuppence Middleton jako Sara Mankiewicz, Tom Burke jako Orson Welles, Joseph Cross jako Charles Lederer, Jamie Mcshane jako Shelly Metcalf, Toby Leonard Moore jako David O. Selznick, Monika Gossmann jako Fraulein Freda i Charles Dance jako William Randolph Hearst. Scenariusz napisał Jack Fincher, syn Davida Finchera.

Akcja Mank rozgrywa się w Hollywood lat 30. XX wieku i służy do ponownej oceny okresu. Widzimy to oczami zjadliwego krytyka społecznego i alkoholika Hermana J. Mankiewicza, który ściga się o ukończenie scenariusza Obywatela Kane’a dla Orsona Wellesa. Trent Reznor i Atticus Ross są na pokładzie, aby podać wynik. Duet współpracował z Davidem Fincherem kilka razy w przeszłości, w tym przy The Social Network i The Girl With the Dragon Tattoo.

David Fincher od dawna współpracuje z Netflix. Współpracował z nimi przy House of Cards, jednym z pierwszych podejść firmy do oryginalnych treści. Fincher współpracował także z usługą przesyłania strumieniowego przy uznanym serialu o prawdziwym przestępstwie Mindhunter oraz animowanym Miłość, śmierć i roboty. Ostatnim filmem Finchera była Gone Girl z 2014 roku, która była dużym sukcesem krytycznym i finansowym.

Jest to natychmiastowo pozycjonowane jako potencjalny kandydat do nagrody w sezonie. To prawda, że ​​rok 2020 nie był typowym rokiem, delikatnie mówiąc, ale nowy film Davida Finchera w dowolnym roku prawdopodobnie byłby ulubieńcem Oscara. Netflix zapewni filmowi kwalifikację do Oscara w kinach w listopadzie. Jeśli chodzi o resztę świata, Mank pojawi się 4 grudnia w serwisie streamingowym Netflix. Koniecznie sprawdź sam nowy zwiastun.

Tytuł oryginalny: Mank Trailer: David Fincher Takes on the Making of Citizen Kane for Netflix
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: