Wpis powstał dzięki współpracy z:

Star Trek: Lower Decks kontynuuje tradycję finału sezonu Trek

Ten artykuł zawiera GŁÓWNE spoilery dla Star Trek: Lower Decks i Star Trek: Picard. Gdy wrogie statki kosmiczne się zbliżają, a wszelka nadzieja jest stracona, nasi bohaterowie ze zniszczonego statku patrzą w górę i widzą: tak, właśnie pojawił się inny statek. Za chwilę zostaną uratowani! Wszystko będzie ok!

Nie mogliśmy nie zauważyć, że finał sezonu Star Trek: Lower Decks ma coś wspólnego z finałem sezonu Star Trek: Picard …

Ten artykuł zawiera GŁÓWNE spoilery dotyczące Star Trek: Lower Decks i Star Trek: Picard.

W miarę zbliżania się wrogich statków kosmicznych i utraty nadziei, nasi bohaterowie ze zniszczonego statku patrzą w górę i widzą, że: tak, właśnie pojawił się inny statek. Za chwilę zostaną uratowani! Wszystko będzie dobrze!

W Star Trek przyzwyczailiśmy się do tego rodzaju ostatniej sceny ratunkowej statku kosmicznego, a najbardziej znanym przykładem jest prawdopodobnie Enterprise-E, który przybył na ratunek Worfowi i Defiantowi w Star Trek: First Contact. Ale w finale 1. sezonu Lower Decks mamy początek tego, co staje się ekscytującą tradycją finału Trekkie.

Tak więc, w przypadku ataku na USS Cerritos przez Pakledów w finale Dolnych Pokładów, okrętem, który przyjdzie do ich wycofania, jest USS Titan dowodzony przez kapitana Willima T. Rikera. Zgadza się. Niespodzianką wielkiego sezonu dla Lower Decks było pojawienie się Rikera i Troi, którzy, jak się już dowiedzieliśmy, powrócą na kilka odcinków w 2. sezonie Lower Decks.

Ale chwileczkę. Czy Riker nie zaskoczył również w finale sezonu Star Trek: Picard? Tak, to prawda, powierzchownie, ostatnia akcja ratunkowa Rikera w Lower Decks jest niesamowicie podobna do finału sezonu 1 Star Trek: Picard, który miał miejsce dopiero w marcu 2020 roku. I w „Et in Arcadia Ego Part 2 , ”Podobnie jak w„ No Small Parts ”, ratunek Rikera w ostatniej chwili, dowodzący supermocnym statkiem kosmicznym, ratuje dzień. Czy „No Small Parts” zdzierżyło „Et in Arcadia Ego Part 2?” Czy jest jakiś związek z tymi ratunkami Rikera?

Krótka odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie. Michael Chabon, Akiva Goldsman i Kirsten Beyer pracowali nad Picardem niezależnie od tego, co działo się na dolnych pokładach. Tak, Jonathan Frakes i Marina Sirtis musieli być zaangażowani w oba programy, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby Mike McMahan zadzwonił do Michaela Chabona i powiedział: „Hej, upewnijmy się, że w obu finałach naszego sezonu Riker pojawi się w ostatniej chwili i będzie cały i przezabawne. ”, A jednak. Tu jesteśmy. Finały sezonu back-to-back przyciągnęły Beardo Numero Uno do pomocy w ostatniej chwili. Fakt ten staje się dziwniejszy, jeśli weźmie się pod uwagę, że Riker i Troi pojawili się również w finale serialu Star Trek: Enterprise w 2005 roku, znanym również jako odcinek „These Are the Voyages…”. W finale Lower Decks Riker odnosi się do tego wprost, mówiąc, że był na holodekcie i oglądał „pierwsze Enterprise”. Niższe pokłady zdają się być świadome, że sprowadzenie Rikera i Troi na finał sezonu to rodzaj żartu, ponieważ wydarzyło się to już w Enterprise w 2005 roku. ALE, ponieważ wydarzyło się to również Picard też jest nie tylko podwójnie zabawny, ale teraz potrójnie zabawny. Co następne? Czy Discovery ujawni, że jeden z potomków Kestry Troi-Riker ma na imię Will i mieszka w roku 3188, a gra go Jonathan Frakes? Czy Thomas Riker pojawi się w sezonie 2 w Lower Decks? Czy w sekcji 31 ​​pokażemy, dlaczego Riker zawsze pojawia się w ostatniej chwili?

W każdym razie renesans Riker-Troi nadszedł i prawdopodobnie najlepiej jest po prostu usiąść i cieszyć się płynnym, płynnym jazzem.

Tytuł oryginalny: Star Trek: Lower Decks Continues What Is Becoming a Trek Season Finale Tradition
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: