Wpis powstał dzięki współpracy z:

Pixar’s Soul przenosi się do Disney Plus na Boże Narodzenie

W wiadomościach, które raczej nie kwalifikują się jako niespodzianka, choć wciąż gorzka dla właścicieli kin, Disney oficjalnie wybija okno kinowe na następny film Pixara, Soul, na rzecz premiery Disney +. The Mouse House ogłosił tę wiadomość późnym czwartkiem, udając się na posunięcie, o którym od dawna spekulowano, zwłaszcza po przeprowadzce Disneya

W wiadomościach, które raczej nie kwalifikują się jako niespodzianka, chociaż nadal są gorzkie dla właścicieli kin, Disney oficjalnie wybija okno kinowe na następny film Pixara, Soul, na rzecz premiery Disney +. The Mouse House ogłosił tę wiadomość późnym czwartkiem, robiąc krok, który od dawna był spekulowany, szczególnie po tym, jak Disney przeniósł Black Widow Marvela i remake West Side Story Stevena Spielberga z 2020 roku, ale zostawił Soul w kalendarzu. p>

Według Disneya, film porzuci obecną pozycję 20 listopada i całkowicie pominie Święto Dziękczynienia, aby być w domu na Boże Narodzenie. W związku z tym, że oficjalna premiera filmu w Disney + ma się odbyć 25 grudnia, film technicznie konkuruje ze świątecznym namiotem Warner Brothers Wonder Woman 1984, który jest obecnie zaplanowany na Boże Narodzenie, ale wielu obserwatorów z branży oczekuje, że ruszy wcześniej niż później.

Dodatkowo Soul będzie dostępny dla wszystkich subskrybentów Disney + na wszystkich rynkach, na których obecnie jest dostępna usługa przesyłania strumieniowego. Oznacza to, że oprócz opłaty abonamentowej Disney + nie będzie drogiego ekranu PVOD, podobnie jak w przypadku ceny 30 USD towarzyszącej Mulan w zeszłym miesiącu. Podobnie jak decyzja Disneya o przeniesieniu Hamiltona do Disney + w weekend 4 lipca – ponad rok przed pierwotną datą kinowej premiery w październiku 2021 r. – i umieszczenie Frozen 2 w Disney + miesiące wcześniej na początku pandemii koronawirusa, ten ruch prawdopodobnie apel do rodziców zdesperowanych w poszukiwaniu nowej rozrywki dla całej rodziny.

„Cieszymy się, że możemy w grudniu podzielić się spektakularną i poruszającą„ Duszą ”Pixara z publicznością bezpośrednio w Disney +” – powiedział Bob Chapek, dyrektor generalny Walt Disney Company. „Nowy oryginalny film Pixara to zawsze wyjątkowa okazja, a ta prawdziwie serdeczna i humorystyczna opowieść o więzi międzyludzkiej i znalezieniu swojego miejsca na świecie będzie gratką dla rodzin, którymi będą się razem cieszyć w te święta.”

Ta przeprowadzka znowu nie jest zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę obojętne dochody kasowe WB w ciągu ostatniego półtora miesiąca, studia w dużej mierze opuściły rok 2020 i porzuciły właścicieli kin ze względu na ponurą rzeczywistość trwającej pandemii, w tym globalną publiczność obawiającą się siedzenia obok obcych w ciemny. Po łagodnym otwarciu Teneta w USA, Disney popchnął Black Widow i innych, podczas gdy Universal również opóźnił Candymana. Ale najbardziej bolesne odroczenie dla właścicieli kin nastąpiło w zeszłym tygodniu, kiedy MGM i Universal przeniosły się z No Time to Die z listopada na kwiecień, co spowodowało, że Cineworld „tymczasowo zawiesił” działalność wszystkich brytyjskich kin i Regal Cinemas w USA.

Przeniesienie duszy do Disney + ma pewien sens, biorąc pod uwagę, że kosztowny i powolny proces animowania funkcji tworzy ciąg filmów, które trudniej jest cofać w nieskończoność. Ale udostępnienie go wszystkim subskrybentom to radosna ulga dla wielu, biorąc pod uwagę poprzedni eksperyment Disneya PVOD. (Film zostanie udostępniony w kinach w późniejszym terminie na rynkach, na których nie ma Disney +.)

Film jest najnowszym filmem legendy Pixar, Pete’a Doctera, po napisaniu i wyreżyserowaniu filmu Up (2009) i Inside Out (2015) w domu animacji. Najnowszy film skupia się na muzyku jazzowym (Jamie Foxx), który przemija przed swoim czasem, ale w zaświatach może odnaleźć swoje prawdziwe powołanie, celebrując potrzebę uduchowionego życia. W filmie występują również głosy Tiny Fey, Quest Love, Daveed Diggs i Angeli Bassett.

Tytuł oryginalny: Pixar’s Soul Moves to Disney Plus for Christmas
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: