Wpis powstał dzięki współpracy z:

Wyjaśnienie zakończenia sezonu 2 chłopców

Poniżej znajdują się spoilery dotyczące finału drugiego sezonu The Boys. Drugi sezon Boys zawiera wszystko, od długo oczekiwanych pojedynków superbohaterów i wielu eksplodujących głów, po dosłownych nazistów i prawie wszystko pomiędzy. Finał drugiego sezonu „What I Know” zamyka zaskakującą ilość fabuły w jednej części, gdy Stormfront wreszcie

Poniżej znajdują się spoilery dotyczące finału drugiego sezonu The Boys.

Drugi sezon The Boys zawierał wszystko, od długo oczekiwanych starć superbohaterów i wielu eksplodujących głów, po dosłownych nazistów i prawie wszystko pomiędzy. Finał drugiego sezonu „What I Know” zamyka zaskakującą ilość fabuły w jednej odsłonie, gdy Stormfront w końcu dostaje swoją nagrodę, Butcher i Becca próbują uratować porwanego Ryana, a Starlight w końcu uzyskuje dowody, które mogą obalić Vought. To, że żaden z tych wątków nie zakończy się tak, jak oczekiwała większość z nas, nie powinno być w tym momencie zaskakujące, a jednak…

Oto podsumowanie tego, jak wszystko się skończyło – lub nie – i co naszym zdaniem to wszystko może oznaczać dla sezonu 3 The Boys.

Finał to kolejny świetny przykład zręcznego sposobu, w jaki The Boys wykorzystali postać Stormfront do zilustrowania podstępnej natury białej supremacji przez cały sezon – jej wyjaśnienie fałszywej idei „białego ludobójstwa” jest szczególnie mrożące – kulminacją jest deklaracja że wielu ludziom podoba się to, co ma do powiedzenia, a naprawdę boją się słowa „nazista”.

Jednak dzięki śledztwu Hughiego i Starlight – z ważną pomocą A-Train – Stormfront jest wreszcie publicznie ujawniony jako potwór, z którego znamy ją od drugiego odcinka sezonu 2. Do prasy wyciekły zdjęcia ze ślubu Stormfront z pierwotnym założycielem, Frederickiem Vought, wraz z gigantyczną swastyką i zdjęciami ze znanymi postaciami reżimu Hitlera, takimi jak Henrich Himmler i Joseph Goebbels.

Fakt, że ten sam rodzaj memów i filmów społecznościowych, które ułatwiły jej powstanie, jest właśnie tym, co pomaga jej powalić, jest tylko wisienką na torcie jej wychodzenia. Jednak „What I Know” tak naprawdę nie robi wiele, jeśli chodzi o przesłuchanie pozornego poparcia Homelandera dla jej ideałów i / lub planów dotyczących wyższej rasy supermanów, zamiast tego decyduje się, aby jego motywacja była przede wszystkim ziejąca emocjonalna pustka w jego wnętrzu. niż jego myśli o rasie. Może tak będzie najlepiej, w końcu, ale jest to wątek fabularny, do którego warto wrócić w sezonie 3.

Po podsłuchaniu Stana Edgara i Alastaira Adany A-Train dowiaduje się, że powodem, dla którego został wyrzucony z Siódemki, jest to, że Stormfront jest nazistą i zjadliwym rasistą. Pomimo swojej poprzedniej walki z Starlight i Hughiem (i, wiesz, faktu, że zabił dziewczynę Hughiego w sezonie 1), A-Train celowo szuka duetu, aby przekazać folder z informacjami, które najwyraźniej ukradł z Church of the Collective. bardzo obszerna tajna baza danych dokumentów.

Chociaż A-Train twierdzi, że nikt nie może wiedzieć, że odegrał rolę w wycieku tego materiału, który wypędzi jego rywala z jego byłej drużyny superbohaterów, z pewnością jego gotowość do pracy z kimś, kogo obiecał zabić tylko kilka krótkich odcinków, aby przejść wydaje się wskazywać, że on i Starlight mogą być niespokojnymi sojusznikami w przyszłości.

Cel Billy’ego Butchera w przypadku większości The Boys był dość prosty – dowiedz się, co stało się z jego żoną. Po odkryciu, że wciąż żyje, cel zmienił się w ponowne połączenie z nią. Ale bez względu na wszystko, Becca zawsze była najważniejszą rzeczą w umyśle Butchera. Dlatego nie jest zaskakujące, że Billy oboje przysięgają pomóc Becce uratować jej syna ze szponów Homelandera i natychmiast obiecuje przekazać Ryana Voughtowi, o ile oddzielą go od matki. To nie pierwszy raz, kiedy próbuje upewnić się, że może „odzyskać Beccę” bez konieczności angażowania się w życie jej syna (zobacz też: „Nic podobnego na świecie”). Ale to pierwszy raz, kiedy zdaje sobie sprawę, że to, co robi, jest złe.

W końcu Butcher zmienia zdanie, zwabiając Vought do domku Homelandera, aby dać Becce i Ryanowi czas na ucieczkę, i nalegając, aby nie mógł z nimi pojechać, ponieważ nie można mu ufać w stosunku do chłopca. To prawdopodobnie pierwsza bezinteresowna decyzja, jaką kiedykolwiek widzieliśmy, podjętą przez Butchera, i jest to nieoczekiwanie poruszające, podobnie jak jego decyzja, by przyznać się do umowy, aby zmusić Beccę do odejścia bez niego.

Chociaż Maeve początkowo odrzuca prośbę Starlight o włączenie – i zeznanie przeciwko – Homelander, królowa wojowników wciąż pojawia się, gdy się liczy, pojawiając się znikąd, aby pokładać Stormfront, uratować Starlight i jej przyjaciół, a ostatecznie szantażować Homelandera, aby ich opuścił zupełnie sam.

Marketingowa sztuczka „Girls Get It Done”, która weszła w znaczną część sezonu 2 The Boys, oznaczała wiele ustnych słów na temat idei wzmocnienia pozycji kobiet, ale niewiele poparto działaniem. (Chociaż łuk Starlight widział, jak odzyskuje swój własny głos i działa przeciwko Vought od wewnątrz.) W finale w końcu widzimy, jak kobiety serialu spotykają się w znaczący sposób – i jednocześnie pokonują bzdury nazistę czas.

Sekwencja, w której Maeve, Starlight i Kimiko łączą siły, aby pokonać Stormfront, jest zarówno niesamowicie zabawna, jak i niezwykle satysfakcjonująca, a także znak, że Maeve zdecydowanie nie jest przegraną przyczyną, jaką mogą być niektórzy z jej Siedmiu kolegów z drużyny.

Niestety Becca Butcher to typ kobiecej postaci, która generalnie istnieje w świecie The Boys, aby zapewnić narrację i emocjonalną motywację mężczyznom wokół niej. Serial spędza stosunkowo mało czasu na badaniu tego, co czuła, gdy została zgwałcona przez Homelandera lub udawała własną śmierć, ostatecznie wykorzystując ją jako emocjonalny kamień milowy zarówno dla jej męża, jak i syna.

Zdesperowany, by ocalić matkę przed szponami Stormfront, supermoce Ryana rodem z Homelandera wreszcie się aktywują, a on ostrzeliwuje obie kobiety swoimi laserowymi oczami. Stormfront jest ciężko ranny, ale rany Becci są śmiertelne, ponieważ prawdopodobnie nigdy nie istniała żadna przyszłość dla tej postaci, która nie obejmowała tragicznej śmierci. Ostatnie chwile spędza błagając Butchera, by chronił Ryana i twierdząc, że to nie jego wina, że ​​umiera. Krótko mówiąc: ten dzieciak będzie potrzebował tak dużo terapii.

Po śmierci Becci Butcher i Homelander walczą o dziecko. Ale zanim Homelander zdąży zabić Billy’ego, Maeve przybywa i grozi swojej Siedmiu koleżance nagraniem wideo, na którym opuszcza samolot pełen ludzi na śmierć w zeszłym sezonie.

Warunki Maeve to: Pozwól Ryanowi odejść, przestań polować na Starlight i zostaw Maeve i Elenę w spokoju albo udostępni materiał prasie. Homelander, jak można było przewidzieć, grozi zniszczeniem wszystkiego, na czym jej zależy, ale Maeve mówi, że to w porządku, pod warunkiem, że będzie mogła patrzeć, jak cały świat zdaje sobie sprawę, że najpierw jest potworem. (Co, szczerze mówiąc, byłoby całkiem zabawne.) To groźba publicznego potępienia – i utrata kultu podobnego do kultu, którym obecnie się cieszy – ostatecznie sprawia, że ​​Homelander rezygnuje. Nie jest to wielka niespodzianka – gigantyczna emocjonalna pustka w jego duszy nigdy nie została wypełniona przez jedno dziecko, którego nigdy tak naprawdę nie chciał.

Ostatnie momenty „What I Know” zawierają jeszcze jedną niespodziankę – kongresmenka Victoria Neuman, głośna przeciwniczka Vought i umazana krwią obserwatorka ataku superzłoczyńców na Kongres, jest w rzeczywistości super. A ponieważ jej zdolność pozwala jej eksplodować ludziom w głowach, najwyraźniej stoi za atakiem na swój własny słuch.

Ten odcinek nie ujawnia zbyt wiele na temat jej motywacji – z wyjątkiem władzy i więcej – ale jej decyzja o zamordowaniu Chrucza przywódcy Kolektywu Adany, zamiast być mu winna przysługę za informacje, które podał, nie wróży dobrze ktoś. Szczególnie biedna dobroczyńczyni Hughie, która zdecydowała się podjąć pracę w ramach swojej kampanii.

Finał drugiego sezonu faktycznie łączy kilka luźnych zakończeń historii, do tego stopnia, że ​​trudno jest przewidzieć, co się stanie, gdy The Boys powrócą po trzeci sezon.

Chociaż Stormfront jest ciężko poparzona i brakuje jej wielu kończyn, w jakiś sposób wciąż jest na tyle żywa, że ​​można ją winić za atak na Kongres i użyć jako kozła ofiarnego za wszystkie problemy w Vought i ze Związkiem V. Homelander przysięga, że ​​zostanie ukarana i wita Starlight z powrotem w The Seven, oczyszczając jej imię i przywracając jej oryginalny kostium superbohatera. (Dzięki Bogu.),

Starlight i Hughie w końcu przyznają się do tego, co wszyscy wiedzieliśmy – że obaj szaleją za sobą – i oficjalnie wracają do siebie. Po sezonie, w którym oboje walczą o zaufanie sobie nawzajem, miło jest zobaczyć, jak ktoś w The Boys dostaje coś, co wydaje się uzasadnione, szczęśliwe zakończenie, a ci dwaj zasługują na to bardziej niż większość. Jeśli Vought nie wprowadzi na zawsze niektórych produktów Starlight + Hughie na rynek, to naprawdę brakuje im sztuczki.

Po prawie poświęceniu się dla Ryana, Butcher przekazuje chłopca Malory’emu i jej zespołowi CIA, pomimo swoich obaw o to, czy może wyrosnąć na lepszego niż jego ojciec. („Becca tak myślała” – mówi i na tym poprzestaje.) Ponieważ Ryan jest w czymś, co wydaje się być dziecięcym superbohaterem, który chroni świadka, nie jest jasne, skąd pochodzi historia Butchera. A kiedy Mother’s Milk w końcu wraca do swojej rodziny, Frenchie i Kimiko udają się na samodzielne tańce, a Hughie zwraca się do polityki jako legalnego sposobu walki z Voughtem, wydaje się, że Chłopcy spędzą trochę czasu oddzielnie. Ale wraz z deklaracją Malory’ego, że ma trochę gotówki, aby sfinansować grupę, która ma pomóc w pilnowaniu supersów… wydaje się mało prawdopodobne, że będą trzymać się od siebie z daleka przez długi czas.

Tytuł oryginalny: The Boys Season 2 Ending Explained
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: