Wpis powstał dzięki współpracy z:

Seria Green Lantern HBO Max oficjalnie zamówiona, Seth Grahame-Smith ustawiony jako Showrunner

To już oficjalne: Green Lantern pojawi się na HBO Max jako serial telewizyjny na żywo, mający na celu wzmocnienie rosnącej listy treści dostosowujących się do DC Comics w niedawno uruchomionej usłudze przesyłania strumieniowego. Zielone światło Green Lantern, jak donosi Variety, scementuje wcześniej reklamowany projekt telewizyjny zamówieniem na 10 godzinnych odcinków. Projekt ostatnio trafił na pierwsze strony gazet

To oficjalne: Green Lantern pojawi się na HBO Max jako serial telewizyjny na żywo, mający na celu wzmocnienie rosnącej listy treści dostosowujących się do DC Comics w niedawno uruchomionej usłudze przesyłania strumieniowego.

Zielone światło Green Lantern, jak donosi Variety, scala wcześniej reklamowany projekt telewizyjny zamówieniem na 10 godzinnych odcinków. Projekt ostatnio trafił na pierwsze strony gazet w styczniu, kiedy HBO Max zafascynowało swoją obecność w dzienniku rozwojowym podczas zimowych TCA. Potwierdzone teraz zamówienie na serię – ustaloną jako zespół podążający za Green Lantern Corps – pochodzi z ujawnieniem Setha Grahame-Smitha jako showrunnera i pisarza, połączonego w tym ostatnim charakterze przez wieczną obecność w pokojach scenarzystów podczas pokazów DC, Marc Guggenheim, obaj producenci wykonawczy.

Serial powstał początkowo z lukratywnej umowy między Warner Bros. Television i Berlanti Productions, w ramach której tytułowy maestro Greg Berlanti będzie nadzorował rozwój. Rzeczywiście, wspomniana wcześniej zimowa prezentacja TCA HBO Max zawierała opis koncepcji fabularnej Green Lanterna prosto z ust samego Berlantiego, który stwierdził:

„Seria obejmie kilka dziesięcioleci i skupi się na historii powstania dwóch głównych Zielonych Latarni na Ziemi, jednocześnie przyglądając się Sinestro”,

Green Lantern HBO Max stanie przed wzniosłym zadaniem zmierzenia się z potężnym mitem skupionym na kultowej, napędzanej szmaragdową energią organizacji strażników galaktyki w Waszyngtonie, koncepcji, która sięga aż do 22 wystawy z września 1959 roku. członkiem tej organizacji jest wyznaczony obrońca Ziemi, Hal Jordan, wydaje się, że zamiast tego serial skupi się na szeregu innych posiadaczy pierścieni, takich jak Guy Gardner, Jessica Cruz, Simon Baz, Sinestro, Kilowog, a nawet ten, który to wszystko rozpoczął, Alan Scott, oryginalny Golden Age Green Lantern, który został później przekształcony w ciągłość komiksową po kryzysie (na Nieskończonych Ziemiach) jako część organizacji i gejów. Jednak szczegóły dotyczące fabuły serialu nie zostały jeszcze ujawnione. To wzniosłe zadanie spadnie głównie na Setha Grahame-Smitha, którego obowiązki jako showrunner sprawią, że producent / scenarzysta będzie czerpał doświadczenie z wybitnych ofert gatunkowych, takich jak adaptacje filmowe jego własnych książek, Pride & Prejudice and Zombies oraz Abraham Lincoln: Vampire Hunter, a także z pracą nad filmem Lego Batman Movie, ponownym uruchomieniem filmu zatytułowanym Johnny-Depp Dark Shadows oraz twórczością producenta za It and It Chapter Two oraz zeszłoroczny remake Child’s Play. A jednak będzie miał weterana telewizyjnego – szczególnie w programach „CWverse” prowadzonych przez Berlanti – w Marc Guggenheim. Co ciekawe, Guggenheim ma tutaj szansę na odkupienie, ponieważ przypadkiem był również zaangażowany w scenariusz do filmu Green Lantern z 2011 roku w reżyserii Martina Campbella, niewypał, który pozostaje stałym źródłem samo-deprecjonowania puent dla swojej gwiazdy, Ryana Reynoldsa.

Oczywiście Green Lantern jest tylko częścią (choć może wyróżniającą się) większej inicjatywy multimedialnej Warner Bros., jeśli chodzi o jej dotychczas źle traktowane oferty akcji na żywo DC Comics, szczególnie dla HBO Max. Nie tylko mityczny niegdyś „Snyder Cut” z 2017 Justice League ma pojawić się jako miniserial wyłącznie na platformie, ale także niedawna seria spinoffów z nadchodzącej kontynuacji reżysera Jamesa Gunna, The Suicide Squad, zobaczymy, jak John Cena powtórzy swój film rolę rozjemcy, a sam Gunn napisał wszystkie osiem zamówionych odcinków, a nawet wyreżyserował kilka. Seria będzie również uzupełniać inne rozwijające się treści DC platformy, takie jak seria prequeli skupiona na Gotham PD, a także Justice League Dark i Strange Adventures. – I to nie obejmuje nawet kanonicznych możliwości krzyżowania się, które te programy mogą mieć w zaskakującym, ale pomyślnym reżyserii filmowej Warner / DC.

Green Lantern nie ma jeszcze okna produkcji ani wydania, ale z pewnością będziemy Cię informować o zmianach, gdy nadejdą nowości.

Tytuł oryginalny: Green Lantern HBO Max Series Officially Ordered, Seth Grahame-Smith Set as Showrunner
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: