Wpis powstał dzięki współpracy z:

Dark Nights: Death Metal wskrzesza cały świat DC

Scott Snyder i James Tynion IV mieli okazję porozmawiać o swoich dużych, bieżących projektach w ramach Metaverse, tegorocznej pandemicznej margaryny do masła New York Comic Con, i było kilka zaskakujących nowości. Najbardziej zaskakujące? Snyder zepsuł zakończenie Dark Nights: Death Metal. Raczej. Death Metal jest

Scott Snyder i James Tynion IV mieli okazję porozmawiać o swoich dużych bieżących projektach w ramach Metaverse, tegorocznej pandemicznej margaryny do masła New York Comic Con. Było też kilka zaskakujących nowości. Najbardziej zaskakujące? Snyder zepsuł zakończenie Dark Nights: Death Metal.

W pewnym sensie.

Death Metal to wiele rzeczy. Jest to przede wszystkim zwieńczenie dziesięciolecia Snydera prowadzącego linię DC, najpierw jako scenarzysta Nowego 52 Batmana z Gregiem Capullo, a następnie w tryptyku All-Star Batman and the Dark Nights: Metal / Justice League / Death Metal Crisis. To kulminacja jego partnerstwa z Capullo, którego współpraca i przyjaźń ze Snyderem na zawsze zmieniły ambicje Scotta dotyczące opowiadania historii. I, jak przekazał Snyder nowym DC EIC Marie Javins i Tynion w panelu, jest to sposób na przywrócenie historii DC.

Wszystko

„Pod koniec dnia [Superman, Batman i Wonder Woman] muszą liczyć się z całym DCU. Każda historia, przez którą przeszli, wydarzyła się i jedynym wyjściem jest nie tylko zaakceptowanie tego, ale także posiadanie tego w swoim arsenale do walki ”- powiedział Snyder.

W ramach cyklu Metal Snyder opowiada historię, która na swój własny kreskówkowy, superbohaterowski sposób odzwierciedla niektóre z horrorów świata, w którym obecnie żyjemy. Założeniem Roku Złoczyńcy było zasadniczo to, że mieszkańcy Ziemi Najwyższej wybrali zło, zdecydowali, że psychotyczny miliarder, biznesmen Lex Luthor, złożył im ofertę zbyt dobrą, by odmówić w świecie upadającym z sił poza ich kontrolą, więc pieprzyć to.

W panelu Snyder sugeruje, że zawiązuje to w smyczku w Death Metal, przedstawiając linię przejściową do wszystkich różnych kryzysów w historii DC. Chodzi o egoizm. Anti-Monitor, Superboy Prime i Darkseid (odpowiednio w Crisis on Infinite Earths, Infinite Crisis i Final Crisis) próbowali wymazać historię i uczynić ich moment ważniejszym niż ciężar historii wszechświata DC za nimi. / p>

Mówi, że wyjściem dla bohaterów Death Metalu jest objęcie tego, co wielu uznało za najbardziej pociągający aspekt bohaterów DC: dziedzictwo.

„Mówi się o wszystkich tych wspaniałych historiach, z którymi dorastałeś, niezależnie od tego, czy je kochasz, czy nienawidzisz, wszystkie mają znaczenie. Wszystkie są prawdziwe, są częścią tej epickiej historii pokoleniowej ”- powiedział Tynion. „Na koniec mówimy, że wszystko to było materialne, wszystko było konsekwencją, a teraz, niezależnie od tego, jaki DC zamierza się rozwijać, zarówno narracyjnie w ramach historii bohaterów, jak i jako firma, ponieważ istniała również wiele zmian, jesteśmy tym podekscytowani i witamy to z otwartymi ramionami i mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej niż wcześniej. ”,

Tynion miał również okazję porozmawiać o swoim biegu na Batmana, który właśnie osiągnął wysoki poziom dzięki niedawno wydanemu numerowi # 100, który zakończył historię Joker War. Jego plany na przyszłość są podobne do tych, które widzieliśmy do tej pory.

„Ugruntowany realizm nie jest czymś, do czego dążę” – powiedział pisarz, który właśnie zakończył historię o Jokerze, który wypuścił armię klaunów w Gotham City, by siać chaos po opróżnieniu kont bankowych Bruce’a Wayne’a. < / p>

Tynion postrzega bieganie przez Batmana jako sposób na zgłębienie jednego aspektu rozległego świata Gotham – jego czas w Detective Comics koncentrował się na powiększaniu i pogłębianiu rodziny Bat, tak samo jak skupia się na złoczyńcach Batmana. Chce popracować nad ich podniesieniem, zbadaniem ich indywidualnych ról w mieście, a nawet wykorzystując niektórych z nich jako stałych członków obsady drugoplanowej. Powiedział, że występy Harleya w Joker War to zapowiedź kolejnych wydarzeń: „Nadal będzie kluczową częścią wyścigu” – powiedział Snyderowi.

Tytuł oryginalny: Dark Nights: Death Metal Resurrects the Entire DC Universe
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: