Wpis powstał dzięki współpracy z:

Twórca Watchmen Alan Moore wierzy, że Adam West jest najlepszym Batmanem

Alan Moore udzielił ostatnio rzadkiego wywiadu, w którym mówił o filmach komiksowych i jego niechęci do nich.

Alan Moore niedawno udzielił rzadkiego wywiadu, w którym mówił o filmach komiksowych i jego niechęci do nich.

Twórca Watchmen, Alan Moore, twierdzi, że Adam West jest najlepszym Batmanem. Moore nie jest również fanem filmów komiksowych, zauważając, że nie widział takiego od czasu, gdy Tim Burton wypuścił Batmana w 1989 roku. Ponadto krytykował swoją własną pracę, zwłaszcza The Killing Joke, który jest często chwalony jako jeden najlepszych powieści graficznych, jakie kiedykolwiek napisano. Powiedziano mi, że film Jokera nie istniałby bez mojej opowieści o Jokerze (Batman: The Killing Joke z 1988 roku), ale trzy miesiące po tym, jak napisałem, że się go wyrzekam, był zbyt gwałtowny – był to Batman dla Chrystusa. na litość boską, to facet przebrany za nietoperza, mówi Moore.

Spór o to, kto jest najlepszym Batmanem, istnieje od dziesięcioleci i nie skończy się teraz, gdy Robert Pattinson przejmie tę rolę. Niektórzy fani uwielbiają Michaela Keatona, podczas gdy inni lubią Christiana Bale’a i Bena Afflecka. Jeśli chodzi o Alana Moore’a, podąża własną ścieżką. Coraz częściej myślę, że najlepszą wersją Batmana był Adam West, który wcale nie traktował tego poważnie, mówi Moore.

Adam West grał Batmana na małym ekranie w latach sześćdziesiątych. Program telewizyjny ABC Batman jest kampowy i często komiczny, dlatego wiele osób nie bierze pod uwagę Westa, mówiąc o najlepszej wersji Caped Crusader. Są jednak tacy, którzy podzielają opinię Alana Moore’a na temat Westa i jego filozofię dotyczącą docelowej publiczności komiksów i ich adaptacji na dużym ekranie. Możesz przeczytać, co miał do powiedzenia poniżej.

Debata na temat komiksów bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku lat. Avengers: Endgame jest teraz najbardziej dochodowym filmem wszechczasów. Todd Phillips i Joaquin Phoenix przynieśli Jokera do Oscara, chociaż Jack Nicholson zrobił to samo, grając tę ​​samą postać 30 lat wcześniej. Filmy komiksowe są obecnie bardzo popularne i nie znikną w najbliższym czasie.

Alan Moore wycofał się ze świata komiksów i przygotowuje się teraz do wydania The Show. W roli głównej Tom Burke i reżyseruje go Mitch Jenkins. Film jest opisywany jako fantastyczna przygoda, której akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście Moore’a, Northampton, która śledzi poszukiwania skradzionego artefaktu przez mężczyznę, podróż, która prowadzi go do surrealistycznego świata zbrodni i tajemnic. Moore ma nadzieję przekształcić go w serial telewizyjny i ma już zaplanowanych prawie 5 sezonów. Wywiad z Alanem Moorem został pierwotnie przeprowadzony przez Deadline.

Tytuł oryginalny: Watchmen Creator Alan Moore Believes Adam West Is the Best Batman
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: