Wpis powstał dzięki współpracy z:

Pixar’s Soul odpowiada na największe pytania życia w Disney + This Christmas

Reżyser Pete Docter rzuca okiem na to, czego fani Pixara mogą się spodziewać, gdy Soul pojawi się w Disney Plus for the Holidays.

Reżyser Pete Docter rzuca okiem na to, czego fani Pixara mogą się spodziewać, gdy Soul pojawi się w Disney Plus for the Holidays.

Pomimo technicznego tworzenia filmów animowanych dla dzieci, Pixar ma zyskał reputację twórcy historii z głębokimi motywami i dojrzałymi światopoglądami. W przypadku Soul studio podjęło prawdopodobnie najbardziej złożony pomysł. Czym właściwie jest dusza, która definiuje człowieka? Według reżysera filmu, Pete’a Doctera, chęć stworzenia Soul wynikała z zastanowienia się nad jedną z największych tajemnic życia.

Oficjalne streszczenie Soul opisuje historię jako skoncentrowaną wokół postaci Joe Gardnera, której głosem jest Jamie Foxx. Gardner jest nauczycielem zespołu w gimnazjum, któremu spełniło się marzenie o graniu w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Ale zanim będzie mógł spełnić swoje marzenie, Gardner spotyka się z wypadkiem, który zabiera go do Wielkiego Przed, mistycznej przestrzeni, w której nowe dusze mogą decydować o swoich osobowościach, zainteresowaniach i wszystkich innych rzeczach, które zmieniają je w pełnowartościową osobę na Ziemi.

Gardner łączy siły z przedwcześnie rozwiniętą duszą o imieniu 22, której głos wypowiada Tina Fey, aby spróbować powrócić na Ziemię, jednocześnie próbując przekonać sceptyka 22 o wartości ludzkiego życia. Docter zagłębił się w religię i filozofie społeczne, aby wyobrazić sobie drogę do stworzenia duszy, ale nie znalazł wielu konkretnych informacji. Według twórcy filmu, to faktycznie pozwoliło mu na samodzielne przedstawienie idei procesu tworzenia duszy.

Podczas gdy inne filmy animowane starają się unikać tak trudnych tematów, jak śmierć i strata, Pixar zagłębił się już w ten temat z Coco z 2017 roku, opowiadającym o chłopcu, który pogodził się ze śmiercią swoich przodków. Miejmy nadzieję, że Soul będzie kolejnym uznanym przez krytyków wpisem do filmografii Pixara obok Coco.

Soul, w reżyserii Pete’a Doctera, zawiera gwiazdorską obsadę Jamiego Foxxa, Tiny Fey, Questlove, Phylicia Rashad, Daveeda Diggsa i Angeli Bassett . Film zadebiutuje w Disney + 25 grudnia. Ta wiadomość pochodzi z ComicBook.com.

Tytuł oryginalny: Pixar’s Soul Tackles Life’s Biggest Questions on Disney+ This Christmas
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: