Wpis powstał dzięki współpracy z:

Gal Gadot zagra Kleopatrę w filmie Patty Jenkins

Patty Jenkins i Gal Gadot's Wonder Woman 1984 jeszcze nie dotarły do ​​kin, ale zespół reżyserów i gwiazd znalazł już swój kolejny projekt: współczesny hollywoodzki epos o życiu i czasach egipskiej królowej Kleopatry VII Filopator, ostatniego faraona linii Ptolemeusza oraz w historii starożytnego Egiptu. Zgodnie z ostatecznym terminem, Gadot

Patty Jenkins i Gal Gadot’s Wonder Woman 1984 jeszcze nie dotarły do ​​kin, ale zespół gwiazd reżyserskich znalazł już swój kolejny projekt: współczesny hollywoodzki epos o życiu i czasach egipskiej królowej Kleopatry VII Filopator , ostatni faraon z linii Ptolemeusza i w historii starożytnego Egiptu. Jak złamał Deadline, Gadot i Jenkins wystawili na aukcji nowy film Cleopatra Paramount Pictures w pakiecie zawierającym scenariusz, który ma napisać Laeta Kalogridis. Dodatkowo Charles Roven, który był producentem Wonder Woman, jest powiązany z Atlas Entertainment.

To poważny zamach obsady dla Gadota, który wzbogaca swoją karierę serią ról opartych na prawdziwych kobietach, które wywarły cudowny wpływ na świat – od Kleopatry po obecnie niezatytułowany projekt Apple TV + Gadota o ikonie blasku Hollywood i Wynalazca II wojny światowej, Hedy Lamarr. W rzeczywistości Apple, a także Warner Bros. Universal i Netflix walczyły o zmianę składu Gadota i Jenkinsa na Cleopatrę.

Kleopatra, imię, które żyje w historii od ponad dwóch tysięcy lat, jest osobą przesiąkniętą zarówno mitologią, jak i faktami historycznymi. Potomka linii Ptolemeusza w starożytnym Egipcie, była nieprawdopodobną spadkobierczynią tronu, biorąc pod uwagę roszczenia jej młodszego brata i męża technicznego (Potlemysowie praktykowali kazirodztwo), Ptolemeusza XIII, a także kilku sióstr. Jednak jej zdolność do sprzymierzania się z rzymskim generałem i konsulem Juliuszem Cezarem – którego armia najechała Egipt z powodu trwającej rzymskiej wojny domowej – doprowadziła ją w końcu do rozwinięcia militarystycznych i politycznych sojuszników niezbędnych do zdetronizowania i prawdopodobnie zamordowania jej młodszego brata. W ten sposób została kolejnym i ostatnim monarchą Egiptu.

Często romantyzowany przez legendę o jej uwodzeniu Cezara, ponieważ wkroczył do jego komnat niezauważony przez zwijanie w dywan – a tym samym dramatycznie rozwinięty w jego obecności – wizerunek Kleopatry jako nieodpartego manipulatora mężczyzn jest obrazem, który pozostał od wieków, chociaż prawdopodobnie opiera się w równym stopniu na rzymskiej propagandzie, jak na faktycznych zapisach historycznych.

Pozornie ostry jak brzytwa umysł – potrafiła mówić co najmniej trzema językami i była pierwszym władcą Ptolemeusza, który również władał egipskim – Kleopatra w takim samym stopniu wpłynęła na Cezara, a później Marca Antoniusza dzięki politycznej przebiegłości. Ale biorąc pod uwagę, że Antoniusz ostatecznie poślubił Kleopatrę, a następnie przegrał wojnę domową z człowiekiem, który został pierwszym cesarzem rzymskim, Augustem (dawniej Oktawianem), jej wizerunek został prawdopodobnie przesunięty do zwycięzców. Widzimy jego wpływ wciąż poprzez to, co Hollywood zniesławił w dekadenckim (i nudnym) filmie Cleopatra z 1963 roku z udziałem Elizabeth Taylor.

Rzeczywiście, pomimo tego, że film prowadzony przez Taylora jest swego rodzaju klasykiem, można spierać się, że nie było jeszcze szczególnie dobrego filmu o Kleopatrze nakręconego przez Hollywood, a najbliższym jest adaptacja sztuki George’a Bernarda Shawa Cezar i Kleopatra z 1945 roku, która zagrali Vivien Leigh jako Kleopatrę i Claude Rains jako Cezar. Jednak to oparte na sztuce napisanej w epoce wiktoriańskiej, a film ma więcej wspólnego z Pigmalionem Shawa, w którym mężczyźni kontrolują i kształtują silne kobiety na ich własny obraz, tak jak ma to miejsce w rzeczywistości.

Wyobrażamy sobie, że wersja Jenkinsa i Gadota spróbuje zbliżyć się do bardziej inspirującego wizerunku Kleopatry, zachowując jednocześnie mityczny blask związany z egipską królową. Rzeczywiście, przeciąganie liny z kimś, kto był Kleopatrą, zaczęło się już w mediach społecznościowych, trochę zdenerwowane obsadzeniem izraelskiej aktorki w roli egipskiej królowej. Jednak biorąc pod uwagę rodowód Kleopatry wywodzący się od Ptolemeusza I Sotera, greckiego generała Aleksandra Wielkiego z Macedonii, a późniejsza dynastia rodzinna notorycznie praktykowała kazirodztwo – do tego stopnia, że ​​zainspirowała przedstawienie Targaryenów w Grze o tron ​​- pozostaje trudne dowiedzieć się, jaką cerę odziedziczyła Kleopatra i jej rodzeństwo.

Jednak biorąc pod uwagę wrażliwość i poczucie własności, wielu wciąż czuje do historii Kleopatry, nawet po tysiącleciach Jenkins, Gadot i scenarzysta Kalogridis najwyraźniej mają bardzo precyzyjną igłę do nawlekania. Inne osiągnięcia pisarskie Kalogridisa to: Oliver Stone’s Alexander (2004), Shutter Island (2010) i Alita: Battle Angel (2019).

Tytuł oryginalny: Gal Gadot Will Play Cleopatra in Patty Jenkins Movie
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: