Wpis powstał dzięki współpracy z:

Fear the Walking Dead: jak Morgan przeżył i kto go uratował?

Ten artykuł w Fear the Walking Dead zawiera spoilery. Jeśli oglądałeś premierę 6 sezonu Fear the Walking Dead, „The End is the Beginning”, zostanie ci wybaczone, że doświadczyłeś odrobiny déjà vu podczas powrotu Morgana. Fear the Walking Dead lubi zabijać swoich bohaterów - od razu przychodzą na myśl Madison, Nick i Travis. Więc

Ten artykuł w Fear the Walking Dead zawiera spoilery.

Jeśli oglądałeś premierę szóstego sezonu Fear the Walking Dead, „The End is the Beginning”, zostanie ci wybaczone, że doświadczyłeś odrobiny déjà vu podczas powrotu Morgana. Fear the Walking Dead lubi zabijać swoich bohaterów – od razu przychodzą na myśl Madison, Nick i Travis. Dlatego rozsądnie było założyć, że wydarzenia z ostatniego sezonu, „End of the Line”, oznaczały dla Morgana pewną zagładę.

Ale jak się okazuje, ciężko ranny i pozostawiony na śmierć w miarę zbliżania się piechurów nie wystarczył do zakończenia podróży Morgana. Nie żeby nie było czerwonych flag wskazujących na jego możliwe przetrwanie.

Po pierwsze, AMC zrobiło wielką rzecz, kiedy Morgan przeszedł do Fear the Walking Dead, aby stać się jej nową gwiazdą w sezonie 4. Po prostu nie wydawało się prawdopodobne, że aktor o randze Lenniego Jamesa zostanie zabity po dwóch sezonach, zwłaszcza gdy nowy kierunek serialu skupia się na misji Morgana, by pomagać innym.

Kolejną czerwoną flagą było to, jak ostrożni showrunnerzy Andrew Chambliss i Ian Goldberg mówili o „śmierci” Morgana pod koniec ubiegłego sezonu, który zakończył się zbyt oczywistym cliffhangerem. Pomimo obiecującego momentu, który naprawdę zmieni grę, showrunnerzy zdawali się wycofywać z tego, kiedy rozmawialiśmy z nimi we wrześniu ubiegłego roku.

Nie jest też tajemnicą, że wszechświat The Walking Dead ma tendencję do brania ciosów, jeśli chodzi o śmierć wielkich postaci. Wystarczy spojrzeć na udawaną śmierć Glenna w szóstym sezonie The Walking Dead jako doskonały przykład. W odcinku „Dziękuję” Glenn stoi na śmietniku otoczony przez piechurów, a kiedy wpada do czekającej hordy, wydaje się, że jest rozdzierany i zabijany. Jak się później dowiedzieliśmy, Glenn przeżył głodną hordę, ukrywając się pod śmietnikiem. Fani i krytycy płakali z tego powodu – łącznie ze mną. Chociaż kocham Glenna (i Stevena Yuena), to wydawało mi się najgorszym rodzajem oszustwa. A kto miał powiedzieć, że zespoły kreatywne serialu w końcu nie zrobią czegoś takiego ponownie?

Co prowadzi nas z powrotem do strachu. Sezon 6 nie tracił czasu, ujawniając, że Morgan przeżył swoje ostatnie spotkanie z Virginią. Ale jak dokładnie udało mu się przeżyć nie tylko poważną ranę postrzałową, ale także tych głodnych piechurów? Odcinek, napisany przez Chamblissa i Goldberga, jest nieco lekki w szczegółach. Dowiadujemy się, że ostatnią wiadomość Morgana przez krótkofalówkę usłyszał tajemniczy nieznajomy, który wytropił go w Humbug’s Gulch. Gdyby nie ten dobry Samarytanin, z pewnością zginąłby.

Biorąc pod uwagę, jak był ubezwłasnowolniony i bez swojego personelu, gdy szwendacze się zbliżali, rozsądne jest założenie, że ktokolwiek uratował Morgana, musiał być stosunkowo blisko. Założę się nawet, że być może ta osoba była chętna do przyłączenia się do grupy i ich altruistycznej krucjaty, zanim Virginia nieoczekiwanie rozdzieliła wszystkich. Jakkolwiek by nie było, byli w stanie dotrzeć do Morgana na czas. Co ważniejsze, byli w stanie albo naprawić go na miejscu, albo zabrać do pobliskiej bazy domowej, gdzie go załatali. To znowu sugeruje, że ten nieznajomy był w jakiś sposób zaznajomiony z grupą i ich misją i przyszedł przygotowany, by w jakiś sposób pomóc.

Ten odcinek ujawnia dwie inne wskazówki – że ktokolwiek zaszył Morgana, nie jest lekarzem i że wie, jak obchodzić się z bronią palną. Oczywiście wiele osób, które przeżyły, znajduje się w centrum tego postapokaliptycznego diagramu Venna, dlatego tak trudno jest zidentyfikować tego dobrego Samarytanina.

Oglądając Fear, odkąd Chambliss i Goldberg przejęli stery w sezonie 4, można założyć, że wszystko zostanie ujawnione o tej tajemniczej postaci do końca sezonu, jeśli nie wcześniej. Odrobina tajemnicy jest dobra i dobra, o ile jest to opłacalne. W międzyczasie notatka, którą zostawili Morganowi, zawiera ostatnią interesującą wskazówkę: „Nie znasz mnie, ale usłyszałem twoją wiadomość” – czytamy. „Musisz zrobić to samo. Masz jeszcze rzeczy do zrobienia… ”,

Ta notatka, biorąc pod uwagę wartość nominalną, ma dużą wagę, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że ten nieznajomy został zainspirowany przez samego Morgana jako zmiana, którą chcą zobaczyć na świecie. W końcu, czy to nie dlatego Isaac, były medyk polowy i jeden z byłych strażników Wirginii, ostatecznie kończy pracę nieznajomego, ostatecznie usuwając fragment kuli?

Tak więc teraz, gdy Morgan otrzymał nowe życie, próbuje zrozumieć swój cel. Jeśli nie chodzi o zbudowanie bezpiecznej przystani dla osoby, która uratowała mu życie (i która nie chciałaby przeżyć apokalipsy zombie w wyśledzonej wieży ciśnień), być może jest to kierowanie Izaaka z powrotem do jego ciężarnej żony. Cokolwiek by to nie było, jasne jest, że samo istnienie nie jest wystarczającym powodem, aby żyć. Rzeczywiście, tylko dlatego, że przeżył ranę postrzałową, nie oznacza, że ​​życie Morgana nie jest zagrożone. Życie z otwartą raną przez sześć tygodni doprowadziło do gangreny, a ratownika Morgana nie ma nigdzie. Dlatego tak bardzo nalega na trzymanie się uwięzionego w jednym miejscu, odwdzięczając się lojalnością.

Motywy Morgana są oczywiście kwestią sporną pod koniec odcinka, biorąc pod uwagę fakt, że Emile niszczy wieżę ciśnień. Ale chciałbym pomyśleć, że jeśli ta osoba raz znalazła Morgana, to znowu go znajdą. Do tego czasu, jeśli mnie zapytasz, powrót Morgana to nie kolejna DumpsterGate, ale to tylko ja.

Tytuł oryginalny: Fear the Walking Dead: How Did Morgan Survive and Who Saved Him?
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: