Wpis powstał dzięki współpracy z:

Gal Gadot Is Cleopatra in Wonder Woman Reżyserka Patty Jenkins w adaptacji

Gal Gadot poprowadzi nowy film Kleopatry w reżyserii Wonder Woman Patty Jenkins dla Paramount Pictures.

Gal Gadot poprowadzi nowy film Cleopatra, którego reżyserem Wonder Woman jest Patty Jenkins dla Paramount Pictures.

Patty Jenkins i gwiazda Gal Gadot, reżyserka Wonder Woman Kleopatra, nowy film w pracach o słynnej egipskiej królowej. Po wojnie licytacyjnej z innymi studiami Paramount Pictures uzyskało prawa do nadchodzącego projektu, podobno pokonując inne zainteresowane firmy, takie jak Netflix, Universal, Warner Bros. i Apple. Jest to pierwszy duży projekt prezes Paramount Motion Picture Group, Emmy Watts, po objęciu przez nią stanowiska w lipcu.

Podobno film był pomysłem Gadota, a projekt został sprzedany po spotkaniach promocyjnych Zoom opisujących historię szczegółowo. Jenkins wyreżyseruje Cleopatrę z Galem Gadotem w roli tytułowej. Scenariusz, określany jako dramat biograficzny z epoki, napisał Laeta Kalogridis (Altered Carbon). Charles Roven z Atlas Entertainment produkuje wraz z Jenkinsem, Gadotem i Jaronem Varsano z firmy Pilot Wave Motion Pictures. Kalogridis będzie również producentem wykonawczym.

Kleopatra, urodzona w 69 rpne, była ostatnim egipskim władcą Królestwa Ptolemeuszy. Urodziła także syna Juliuszowi Cezarowi, co było wynikiem tajnego związku między nimi, a Cezar pomógł jej zostać królową. Później sprzymierzyła się z Markiem Antoniuszem podczas kłótni z Rzymem, kończąc na samobójstwie Antoniusza, kiedy ich flota morska została pokonana przez siły Oktawiana. Mówi się, że Kleopatra zmarła przez otrucie się wkrótce potem, a po jej śmierci Egipt stał się prowincją Cesarstwa Rzymskiego, prawdziwie kończąc erę.

Filmowcy opowiadają historię Kleopatry od dziesięcioleci, z wiele aktorek wkraczających w tę rolę na przestrzeni lat. Obejmuje to występy Thedy Bara w 1917 r. I Claudette Colbert w 1934 r. Sławną rolę odegrała Elizabeth Taylor w filmie Kleopatra z 1963 r. W reżyserii Josepha L. Mankiewicza. Z Rexem Harrisonem w roli Juliusza Cezara film prawie zbankrutował 20th Century Fox, kiedy został nakręcony, ustanawiając rekord najdroższej produkcji filmowej w tamtym czasie. Mimo to przyniósł niesamowity sukces obsadzie i ekipie, ponieważ zdobył cztery z dziewięciu nominacji do nagrody Emmy na rozdaniu Oscarów.

To nie jest pierwszy film biograficzny dla Patty Jenkins. Wcześniej napisał scenariusz i wyreżyserował nagrodzony Oscarem film Monster z 2003 roku z Charlize Theron w roli seryjnej morderczyni Aileen Wuornos. Weszła z powrotem na krzesło reżyserskie dla Warner Bros., kierując Wonder Woman DCEU w 2017 roku z Gadotem w roli głównej. Projekt był nie tylko wielkim hitem w kasie, ale także recenzje były raczej miłe, co stanowi wyraźny kontrast w stosunku do wielu innych instalacji DCEU. Kontynuacja, Wonder Woman 1984, ponownie nawiązała współpracę z Jenkinsem, który powrócił do reżyserii. Obecnie film ma trafić do kin w te Święta Bożego Narodzenia.

Mówi się, że Kleopatra jest na najlepszej drodze do produkcji, ponieważ Paramount chce rozpocząć pracę nad kolejnym wysokobudżetowym kinowym wydaniem, gdy tylko możliwy. Kalogridis natychmiast zacznie pisać scenariusz, ale nadal nie jest jasne, kiedy rozpocznie się filmowanie. Wstępne okno wydania również nie zostało jeszcze ujawnione. Jednak dla każdego fana Gadota i Jenkinsa będzie to z pewnością film, na który warto zwrócić uwagę. Termin był pierwszym, który podał tę wiadomość.

Tytuł oryginalny: Gal Gadot Is Cleopatra in Wonder Woman Director Patty Jenkins’ Adaptation
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: