Wpis powstał dzięki współpracy z:

The Scariest Star Trek Episodes

Szukasz kosmicznych emocji i dreszczy, aby cieszyć się tym Halloween? Nie bój się - a właściwie bój się dużo - Star Trek Cię obejmuje! Wymieniliśmy 28 najstraszniejszych odcinków z całej serii, aby sprawdzić, jak bardzo nas wystraszyli, więc czy wolisz

Szukasz kosmicznych emocji i dreszczy, aby cieszyć się tym Halloween? Nie bój się – a właściwie bój się dużo – Star Trek Cię obejmuje! Wymieniliśmy 28 najstraszniejszych odcinków z całej serii według tego, jak bardzo nas wystraszyli, więc niezależnie od tego, czy wolisz eksplorację kosmosu, rozdarte wojną stacje kosmiczne, czy najdalsze zakątki znanego wszechświata, jest coś dla Ciebie.

Ta lista nie obejmuje wszystkich filmów fabularnych, które wydają się być bardziej przerażające, ponieważ mają na celu wywarcie wpływu na publiczność kinową (.) Star Trek II: The Wrath Of Khan i Star Trek: First Contact mają szczególnie przerażające sekwencje). Nie obejmuje również seriali animowanych i dolnych pokładów. Serial animowany jest poważnie niedoceniany, ale jego jasny, kolorowy styl i nieco jaśniejsza tonacja nie wywołują przerażenia. Na Dolnych Pokładach jest mnóstwo krwi, wnętrzności, krwi, zombie i gigantycznego pająka, którym rywalizują Szeloba – a to dopiero pierwszy odcinek! – ale to w zasadzie satyra, więc żadna z nich nie wydaje się tak przerażająca.

Ta lista jest również mocno skupiona na strasznych dreszczach Halloween. Istnieje wiele, wiele odcinków Star Trek z całej serii, które dotyczą tortur lub moralnej ciemności. Nie szukamy odcinków, które sprawią, że będziesz mieć wątpliwości, czy można być dobrą osobą w trudnym wszechświecie, ale klasycznych horrorów – przerażających ustawień, przerażających scenariuszy i strasznych dreszczy.

Ten odcinek nie różni się zbytnio od wielu odcinków The Original Series, w których jakiś niewiarygodnie potężny kosmita gra z ekipą w niebezpieczne gry, które zawierają sporą dawkę fantazji, ale ustawienie w stylu Halloween nadaje mu upiorny klimat . Kapitan Kirk oczywiście próbuje wykorzystać swój seksualny urok, aby rozwiązać problem, i całkowicie zakłóca związek z obcymi poprzez samą siłę swojej męskości. Ale na końcu wszystko jest dobrze, chociaż scena, w której złoczyńca używa magii współczującej, aby przegrzać Enterprise, gdy macha jej modelem nad płomieniem świecy, jest dość dziwaczna.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: kiepskich ustawień na Halloween

Pomysł, że możesz nie być tym, za kogo się uważasz, ma w sobie wyraźny egzystencjalny horror, a nie jest to jedyny odcinek na tej liście oparty na tej koncepcji. To naprawdę bardziej smutne niż przerażające, ponieważ prawda o sytuacji zostaje odkryta mniej więcej w połowie, a kiedy cała załoga zdaje sobie sprawę, że w końcu nie są ludźmi, ale ostatnimi kopiami oryginalnej załogi Voyagera, są zbyt zaniepokojeni faktem, że umierają w ogromnych ilościach, aby rozwodzić się nad osobistym horrorem ich pozycji. Nawet wiedząc, że nie są oryginalną ekipą, obserwowanie, jak te ukochane postacie umierają jedna po drugiej, jest bolesne, a ostatnie chwile są naprawdę koszmarem – są tak blisko, aby pomóc, ale po prostu nie mogą krzyczeć… ,

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: dezintegracji, zniszczenia na całym statku

Przerażenie nie musi pochodzić ze starych domów, ciemnych ulic i pokoi pełnych cieni. Może również pochodzić z jasnego, białego światła i pustych przestrzeni. Zagrożenia nie muszą być od razu oczywiste – mogą pojawić się pod osłoną czegoś, co wygląda na życzliwość i hojność. Dzięki przerażającym wskazówkom Roxanna Dawsona z Voyagera, który również wypowiada głos tajemniczy komputer, i zawsze niepokojącemu motywowi komputera zabijającego organiczne formy życia, tworzy to niepokojący klimat bez schludnych zszywek Halloween. Dorzuć klasyczne fałszywe zamówienie z przekonująco brzmiącego głosu, pozornej śmierci zwykłej postaci (nie jest to rzadkie zdarzenie w Star Trek, trzeba to powiedzieć) i desperackiej prośby Archera, znanej wszystkim nam, którzy kiedykolwiek zadzwonił na numer telefonu zaufania „Muszę z kimś porozmawiać!”, a masz przyjemnie niepokojącą godzinę oglądania telewizji.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: automatycznych telefonów zaufania

To nie jedyny odcinek na tej liście, w którym opowiada się o przerażeniu, jakie wiąże się z odkryciem, że nie jesteś tym, za kogo się uważałeś, lub o członku rodziny, który nie jest sobą. Ale oferuje inne i równie niepokojące podejście do tego pomysłu. Przez większą część tego odcinka śledzimy Chief O’Brien, gdy powraca do Deep Space Nine, tylko po to, by odkryć, że zachowanie wszystkich wokół niego jest tylko trochę… wyłączone. Zakończenie jest tragicznie wzruszające, ale większość odcinka jest coraz bardziej niepokojąca, a O’Brien nie jest w stanie nikomu zaufać ani ustalić, co mogło się wydarzyć, gdy go nie było. Gra w lęki głębsze niż strach przed rzeczami, które pojawiają się w nocy – strach, że Twoi przyjaciele i rodzina mogą od Ciebie odejść, odwrócić się od Ciebie lub oderwać się od Ciebie. I to jest jedna z najbardziej przerażających rzeczy.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: porzucenia, gdy szef i współpracownicy zwracają się przeciwko tobie

Dzieci Voyagera Borg otrzymują od Neelixa opowieść o ognisku na pozornie „nawiedzonym” pokładzie 12. Jest to oczywiście kosmita, ale ma swoje chwile, które przynoszą niezłe przerażenie i kolejną okazję dla załogi Voyagera, aby prawie opuścić statek ( coś, co robią z nawyku bardziej niż powinni, biorąc pod uwagę, że zgubili się w Kwadrancie Delta). Opowieść o duchach przy ognisku dodaje opowieści przyjemnego poczucia halloweenowej zabawy, jest też niezła praca postaci (pojawia się częsty strach Neelixa przed ciemnością i nicością oraz jego związek miłości / nienawiści z Tuvokiem) i jest kilka przerażających chwil – w końcu, jak prześcignąć chmurę gazu?

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: gazu, mgławic

Ten odcinek jest zbyt okropny, aby dostać się wyżej na liście – naprawdę nie możemy go polecić jako naprawdę dobrego odcinka Star Trek. Ale to tutaj, ponieważ nie można zaprzeczyć, że podczas gdy załoga Enterprise powoli ewoluuje i cofa się do wcześniejszych faz ewolucji z ich odpowiednich gatunków, efekty są naprawdę niepokojące, a czasem nawet śmieszne. „ Próg ” Voyagera (często nazywany najgorszym odcinkiem Star Trek wszechczasów) podobnie zawiera skuteczny horror ciała, zanim popadnie w śmieszność, a ludzie zaczną zamieniać się w jaszczurki i porzucają swoje jaszczurcze dzieci, ale jest zbyt głupi, aby to uwzględnić – ten jednak wisi wystarczająco długo, aby wywołać prawdziwy strach. Pomaga to, że załoga nie ewoluuje, zamiast ewoluować do pozornie wyższej formy.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: pająków, jaszczurek, lemurów i przerażających hybryd ludzi i zwierząt.

Jeden z kilku odcinków „koszmaru na jawie”, ten jest nieco zawiedziony przez nieco nieprzekonujące sceny, w których Troi leci przez dziwny zielony niebiański krajobraz, ale jest mnóstwo naprawdę przerażających chwil, którymi można się cieszyć. Halucynacja Dr Crushera dotycząca pokoju pełnego siedzących zwłok jest czymś wyjątkowym, ale Picard myślący, że turbowindy się do niego kurczy, jest również niepokojący, a strzępki dźwięku ujawniają, co stało się z późną załogą USS Brattain, która zamordowała się nawzajem w uścisk paranoicznych halucynacji, chłodzi. Nauka stojąca za ideą, że potrzebujemy snu REM, aby móc funkcjonować, jest solidna, co sprawia, że ​​całość jest jeszcze bardziej przerażająca.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: zwłok, bezsenności

W ciągu siedmiu lat Voyager zrobił tyle epizodów, w których prawie cała załoga została znokautowana, cierpiała na halucynacje, uśpiona we wspólnym śnie lub w inny sposób psychicznie uwięziona przez kosmitów, że nawiązali do tego w siódmym sezonie „Shattered”. Ten jest jednak dobrym wyborem na Halloween, dzięki kilku ładnie upiornym obrazom. Zawierała holograficzną wiktoriańską gotycką powieść Janeway, więc jej halucynacje obejmują upiorną małą dziewczynkę w wiktoriańskich ubraniach, która wpadła w furię z powodu kanapek z ogórkiem, co jest szczególnie niepokojące. Przedstawia także niezwykle „złego” i tajemniczego złoczyńcę, który nie ma innego motywu niż bycie paskudną postacią i znika w powietrzu, i pozwala Kes naprawdę zabłysnąć w punkcie kulminacyjnym, pokazując własne znaczne moce.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: przerażających dzieci, ogromnych wrzodów, z których wycieka ropa.

Ten odcinek jest zapamiętany tylko z jednego powodu – eksplodującej głowy. I incydent z kosmicznym pęknięciem klatki piersiowej, który następuje zaraz po tym. Chociaż zakończenie wydaje się wskazywać na szersze zagrożenie, nigdy nie było oficjalnie kontynuowane w serialu, być może częściowo dlatego, że ten odcinek był o wiele gorszy niż wszystko, co widziano w Star Trek do tej daty. W trakcie rozwoju doświadczył również pewnych własnych mutacji. To, co pierwotnie miało być konspiracją w Gwiezdnej Flocie, zostało zlikwidowane przez żyjącego wówczas Gene’a Roddenberry’ego jako niezgodne z jego utopijną wizją. Być może dlatego, aby zrekompensować mniej niepokojący psychologicznie spisek obcego obcego, zespół produkcyjny poszedł na całość na punkcie kulminacyjnym odcinka. Z pewnością zapadają w pamięć!

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: krwi, obcych wybuchów klatki piersiowej

Robert Picardo wspaniale przedstawia to w hołdzie Jekyllowi i Hyde’owi. Pomysł, który stał się podstawą odcinka, że ​​kiedy Doktor wpisze do swojego programu osobowości znanych ludzi, dostanie ich ciemne strony, a także ich dobre cechy, jest zgrabną koncepcją i interesującą myślą. Rzeczywisty sposób, w jaki manifestują się te ciemne strony, jest nieco mdły, koncentrując się głównie na ogólnym zła i obsesji na punkcie Kes, która zmienia prawdziwe uczucia Doktora do niej w coś bardziej złowrogiego. Bardziej subtelny był Zły Kirk Williama Shatnera w „The Enemy Within”. Ale zapewnia pewne mrożące krew w żyłach chwile, zwłaszcza gdy B’Elanna znajduje się na łasce Złego Doktora.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: lekarzy, przerażających prześladowców

To dopiero trzeci odcinek Discovery i pierwszy, który zostanie ustawiony na tytułowym statku, więc jest to nasze wprowadzenie do większości załogi i ogólnie do serii. Na tym wczesnym etapie wydawało się, że Discovery zmierza w bardzo mrocznym i zabarwionym przerażeniem kierunku. Z Gabrielem Lorcą jako kapitanem, Burnhamem nadal więźniem, a Stametsem w najbardziej mroźnym okresie, serial już zapowiadał się „ mroczniejszy ” – a potem dowiadujemy się o makabrycznym losie załogi siostrzanego statku Discovery, wywróconej na lewą stronę, z ciałami skręconymi i zniekształconymi . Reszta serii do tej pory udała się w wiele mrocznych moralnie i emocjonalnie miejsc, ale ze względu na zwykłe przerażenie i być może trochę mdłości, to jest ten, który należy obejrzeć.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: krwi, wątpliwych moralnie kapitanów Gwiezdnej Floty,

Star Trek zaczyna się tak, jak trzeba – pierwszy odcinek nadawany jest jednym z przerażających (a wcześniejsi piloci również są dość niepokojący). Głównym powodem, dla którego został zapamiętany jako przerażający, jest projekt wielkiego stworzenia potwora tygodnia, solnego wampira. Połączenie rozwartych, zębatych ust, opadających oczu i ciała przypominającego Yeti jest imponująco pomysłowe. Ale ten odcinek ma również rdzeń emocjonalny, ponieważ okazuje się, że były doktor McCoy został zabity przez to stworzenie dawno temu. Chęć zaakceptowania przez męża stworzenia, które ją zastąpiło, jest prawdopodobnie najbardziej przerażającą rzeczą ze wszystkich.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: Zmiennokształtnych, Yeti.

Kolejny odcinek koszmaru, ale nie za oryginalność dajemy tutaj punkty. Fabuła tego odcinka jest dość prosta, a kluczową koncepcją oglądania koszmarów jest taka, którą możemy zobaczyć gdzie indziej – nie jest to nawet jedyny „odcinek koszmaru” z The Next Generation. Ale powodem, dla którego oba pojawiają się na tej liście, jest to, że chociaż koncepcja może nie być oszałamiająco oryginalna, a odcinki mogą być nawet raczej tandetne, dziwne obrazy, które w nich widzimy, są naprawdę denerwujące. Ciasto Troi może być często wyśmiewane, ale to naprawdę dziwaczny obraz, pomimo niepewnych efektów wizualnych. Dodaj do tego Dr Crusher pijący z głowy Rikera i telefon w ciele Daty, a masz niezły zestaw dziwnych zdjęć, które pozwolą Ci oszaleć w Halloween.

Jedna, której należy unikać, jeśli boisz się: pożarcia, upicia się.

Jeden z dwóch odcinków na tej liście, wyreżyserowany przez Roxanna Dawsona z Voyagera, który najwyraźniej ma dobre oko na przerażającą scenografię. Fabuła ma również coś wspólnego z Voyagerem, ponieważ jest to zasadniczo powtórka z odcinka Voyagera „ Pierwszy ”, większość załogi jest uśpiona w celu ochrony medycznej, podczas gdy jeden lub dwóch odpornych członków załogi zostaje samotnie wędrować po statku. Wcześniejszy odcinek zawierał dłuższy okres izolacji i bardziej wrażliwego członka załogi (były Borg Seven of Nine, który bał się samotności), ale ten po prostu wpisał go na listę dzięki kilku szczegółom. Ma kilka miłych komediowych rytmów, przełamujących powtarzalną naturę izolacji (Phlox błąka się nago to miły akcent), a Phlox świadomie odnosi się do sytuacji jako „ nawiedzonego domu ” z jakiegoś powodu, ponieważ celowo czerpie z klasycznych tropów, takich jak grzechoczące łańcuchy. , ciemne cienie i dziwne odgłosy. Również ten zawiera uroczego psa. Straszną historię zawsze można wzbogacić, wrzucając do niego uroczego psa.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: nawiedzonych domów (lub statków kosmicznych), gigantycznych owadów.

To był finał trzeciego sezonu, który zaczyna się od nagrania przez Sisko „mojego ostatniego dziennika dowódcy” – to dlatego, że awansował na kapitana, ale od samego początku stwarza to poczucie ostateczności, zamknięcia drzwi. To sprawia, że ​​późniejsze, wywołujące paranoję polowanie na wroga, który mógłby być przebrany za dowolnego członka załogi – Odmieńca – jest jeszcze bardziej napięte. Odo mówi, że żaden Odmieniec nigdy nie skrzywdzi innego, więc wiesz, co się wydarzy pod koniec odcinka, ale jest dobrze zrobiony, klaustrofobiczny, z echami motywów The Thing i porywaczy ciał (bez faktycznego porywania). Nikt nie wie, komu zaufać i wszyscy są zadowoleni z wyzwalania – zapowiadając rosnącą przemoc, która stanie się cechą serii, gdy zmierza w kierunku fabuły wojennej w przyszłości. A Sisko był kapitanem zaledwie pięć minut, kiedy mógł bawić się autodestrukcją, co wszyscy kapitanowie Gwiezdnej Floty uwielbiają robić od czasu do czasu.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: uśpionych agentów, klonów

Wiele odcinków na tej liście korzysta z klasycznego horroru fantasy i nadaje mu maskę science-fiction – duchy, które są gazowymi kosmitami, czarownice, które są telepatycznie potężnymi kosmitami, wampiry, które szukają soli zamiast krwi. To jest science-fiction o opanowaniu opętania przez demona, ponieważ biednemu szefowi O’Brienowi powiedziano, że jego żona została przejęta przez złowrogą istotę, ale nie może powiedzieć nikomu innemu bez narażania życia jej i swojej córki. Kluczem do tego wszystkiego jest świetny występ Rosalind Chao, której sposób bycia i zachowanie przez całą sprawę jest zdecydowanie takie, jak nowej postaci, która nie jest Keiko.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: opętania przez demona

Istnieje wiele odcinków Star Trek, w których różni członkowie załogi myślą, że nie żyją i wędrują po korytarzach statku jako duch (i jeden nieco dziwny odcinek Voyagera, „Cathexis”, w którym Chakotay dosłownie to robi). Większość skupia się na wpływie pozornej straty na drugą załogę, kontemplacjach życia pozagrobowego i tak dalej. Jednak w tym odcinku Hoshi po raz pierwszy doświadcza niepokojącego przerażenia ciała, gdy znamiona przesuwają się, a jej umiejętności tłumaczeniowe zanikają, a następnie wydaje się powoli stawać się duchem, niezdolnym do prawidłowego dotykania rzeczy, a nawet zaczyna całkowicie znikać. Jest o wiele bardziej przerażająca i dziwaczna niż zwykła fabuła „poza fazą”. A oto dodatkowa dawka horroru – wszystko to wydawało się przydarzyć Hoshiemu przez 8,3 sekundy, kiedy była w buforze transportera. Więc przez co dokładnie przeszedł Scotty, kiedy utknął tam na 80 lat w „Reliktach” The Next Generation?!,

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: stania się niewidzialnym, transporterów materii.

Zanim przejdziemy do napisów początkowych tego odcinka, widzieliśmy już, jak grupa dzieci tańczy i radośnie śpiewa dziwną wersję „Ring a Ring a Roses” w miejscu masowego samobójstwa dorosłych. Czy musisz wiedzieć więcej niż to ?! Później wszyscy poruszają się w kółko, śpiewając wezwanie do „ przyjaznego anioła ”, który wytwarza zieloną, przezroczystą istotę, która chce mieć uniwersalną kontrolę (jak zwykle) i zabrali się za doprowadzenie załogi Enterprise do szaleństwa za pomocą dziwnych halucynacji, w tym przedwczesnego starzenia , planety, których tam nie ma i tak dalej. Chodzi mi o to, że jeśli to podsumowanie cię nie przeraża, jesteś albo sadystycznym małym dzieckiem, albo oszalałym na punkcie mocy, przezroczystym, zielonym kosmitą. Jako bonus, ma też naprawdę wpływające zakończenie, ponieważ pełen horror tego, co stało się z ich rodzicami, uderza w dzieci.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: przerażających dzieci, ogólnie dzieci

Ten odcinek to kolejne „Nie żyję!” fałszywka, w której członek załogi – w tym przypadku kapitan Janeway – wydaje się umrzeć i patrzy, jak przyjaciele opłakują ich jako ducha. Ten ma jednak kilka zwrotów akcji. Istnieje pętla czasowa, w której Janeway doświadcza powtarzających się różnego rodzaju zgonów w różnych pętlach. A potem, żeby naprawdę nas wystraszyć, złowieszczy kosmita próbuje przekonać Janeway, by poszła za nim do zaświatów, sugerując nawet, że czeka na nią i na wszystkich innych, kiedykolwiek i gdziekolwiek w końcu umrze. Wydaje się o wiele bardziej prawdopodobne, że jest po prostu przerażającym kosmitą z Kwadrantu Delta, próbującym w jakiś sposób zebrać coś (pożeracz dusz? Czy zjada siłę życiową?), Ale nadal jest to głęboko niepokojąca koncepcja.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: śmierci i umierania

Borg został po raz pierwszy przedstawiony w odcinku „Q Who” i był wtedy dość przerażający. Ich całkowity brak zainteresowania czymkolwiek, czego nie postrzegają jako zagrożenie, jak na ironię sprawia, że ​​są o wiele bardziej przerażający, niż byliby, gdyby atakowali innych, gdy tylko ich zobaczą, podczas gdy ich cybernetyczne implanty i zbiorowa świadomość wywołują upiorną przerażenie. Ale bez względu na to, jak przerażające wydawały się na początku, stały się o wiele straszniejsze, gdy wprowadzono ich główną metodę podboju – asymilację. Nawet w tym odcinku przez większość historii nie słychać tego szeptem – dopóki schwytany Kapitan Picard nie odwraca się twarzą do Beverley (i kamery), by odsłonić twarz pełną technologii Borg. „On jest Borg!” jak woła Worf. Przy pierwszym obejrzeniu, nie mając pojęcia, że ​​to nadchodzi, był to poważny szok i naprawdę przerażający.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: cyborgów, kostek Oxo

Musieliśmy uwzględnić ten, w którym dr Bashir desperacko próbuje pomóc ludziom cierpiącym na „Plagę”, śmiertelną chorobę wywołaną bronią biologiczną na długo przed rozpoczęciem historii. To nie jest choroba zakaźna, ale jest przenoszona z matki na dziecko przez pokolenia, a społeczeństwo wokół niej całkowicie się zreformowało, opracowując system zrytualizowanej eutanazji jako jedyną metodę radzenia sobie z nią. Ufam, że nie ma potrzeby wyjaśniania dokładnie, co jest tak przerażającego w tym scenariuszu. Jest to również niezwykle przygnębiające. Na końcu jest jakaś nadzieja, przynajmniej dla dziecka Ekorii, ale to niewielka pociecha po wstrząsającej ponurości pozostałej części odcinka. Szczerze mówiąc, nie jesteśmy pewni, czy w pełni polecamy obejrzenie tego odcinka teraz, chyba że masz ochotę na poważne tarzanie się. Ale to zdecydowanie przerażające. Bardzo, bardzo przerażające.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: broni biologicznej, zarazy

Często najstraszniejsze lub najbardziej wpływowe odcinki mają najkrótszy początek. Ten odcinek Enterprise przenosi nas prosto do akcji z wrzeszczącym T’Polem umieszczonym w ambulatorium, wyraźnie wymykającym się spod kontroli – i ograniczonym do kredytów. To jest sposób na niepokoić publiczność od samego początku! Jolene Blalock stawia na świetny, niespokojny występ, a chwiejna praca kamery potęguje wrażenie horroru, więc zanim cofniemy się pewnego dnia, aby dowiedzieć się, co się stało, jesteśmy przygotowani na horror. Reszta odcinka rozgrywa się w klasycznym stylu horroru kosmicznego, w ciemnościach, hałasach i migających światłach, wszyscy biegają dookoła wyglądając na brudnych i spoconych, ścigani przez Vulcan zombie, podczas gdy biedny T’Pol coraz bardziej pogrąża się w szaleństwie. 45-minutowy mini horror.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: własnych silnych emocji, zombie.

To kolejny horror w miniaturze. Wiesz, że sprawy potoczą się naprawdę źle, gdy kilka zwykłych postaci wyrusza na misję z kolekcją postaci, która, gdyby była w The Original Series, prawdopodobnie nosiłaby czerwone koszule. Ten odcinek, w którym nasi bohaterowie udają się na poszukiwanie po opuszczonej siostrzanej stacji Deep Space Nine i odkrywają zdenerwowanych Cardassian, ma ciemne korytarze, malejącą obsadę, regularną postać pod wpływem narkotyków psychotropowych, które stają się niebezpieczne i dziwne przerażenie. Daje to Andrew Robinsona jako Garka zawsze pożądaną szansę zagrania bardziej złowrogiej strony postaci i utrzymuje wysokie napięcie przez cały czas.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: ciemnych korytarzy, slasherów

Wiele oryginalnych odcinków seriali jest przerażających w niewłaściwy sposób, z niewłaściwych powodów. Pomimo jawnych wysiłków Star Trek w walce z seksizmem na swój własny sposób, nadal był to głęboko seksistowski program nakręcony w seksistowskich czasach i czasami mógł być wręcz mizoginistyczny (ostatni odcinek, „ Turnabout Intruder ”, jest prawdopodobnie najgorszym przestępcą) . Ale „Wolf In The Fold” łączy raczej mniej przyjemne przerażenie uprzedmiotawiania kobiet z odpowiednio przerażającymi dreszczami. Większość historii sugeruje, że Scotty może być seryjnym mordercą, co jest naprawdę niepokojące, ponieważ gra w bardzo realny strach, że ktoś wokół ciebie, ktoś, kogo czujesz, że dobrze znasz, może ukrywać mroczny sekret. Podczas gdy ostateczne ujawnienie, że został w jakiś sposób opętany przez Kubę Rozpruwacza (który był obcą formą życia posiadającą człowieka, oczywiście) daje pewien pocieszenie, pomysł, że wiktoriański seryjny morderca podróżuje po zabijaniu kobiet od wieków z pewnością przerażające.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: seryjnych morderców, Scotty

Biedny Riker. Właśnie skończył występować w sztuce, w której gra mężczyznę trzymanego w zamknięciu, odurzonego i przeżywającego załamanie psychiczne, i zostaje porwany przez kosmitów, którzy trzymają go w zamknięciu, odurzają i zmuszają do pytania, co jest, a czego nie. prawdziwe, wywołujące załamanie psychiczne. Jakie były szanse, co ?! Przeskakując między swoją zwykłą rolą na Enterprise a byciem pacjentem w szpitalu psychiatrycznym, który popełnił okropną zbrodnię, coraz trudniej jest ustalić, co jest „ prawdziwe ”, a ostatecznie prawie nic z tego, co widzieliśmy, nie było prawdziwe wszyscy – z wyjątkiem bardzo realnego uwięzienia Rikera przez wrogiego kosmitę. Jonathan Frakes zagrał cudownie oszołomiony występ w odcinku, który przyprawi Cię o zawrót głowy, pozostawiając publiczność tak samo zdezorientowaną jak Riker.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: instytucji psychiatrycznych, więzienia

To jest ten, w którym obca rasa, która pozostaje niewidzialna, wykorzystuje załogę Voyagera jako obiekt testowy do eksperymentów laboratoryjnych. Początkowa tajemnica jest intrygująca, ale dopiero po ujawnieniu sprawy stają się naprawdę niepokojące. To, co było frustrującym i niezwykle znajomym problemem medycznym dla Janeway, nawracające bóle głowy, staje się przerażającym obrazem, gdy widzimy obcych otaczających nieświadomego Kapitana, wbijających ogromne igły w jej mózg. Następnie, w jednej z bardziej przerażających i niewygodnych sekwencji telewizyjnych, które prawdopodobnie zobaczysz, Siedem z Dziewięciu, jedyna osoba, która może je zobaczyć, musi ich całkowicie zignorować, gdy badają ją, gdy bierze turbowindę. Na szczęście Janeway powstrzymuje to, lecąc prosto na jakieś podwójne pulsary, a ci kosmici są tak przerażający, że wydaje się to dobrym pomysłem.

Jeden, którego należy się bać: naukowców, igieł

W wielu najstraszniejszych odcinkach tej listy powraca motyw – horror ciała. To właśnie sprawia, że ​​Borg staje się jeszcze bardziej przerażający niż byli już wcześniej, to właśnie sprawia, że ​​„Metoda naukowa” jest tak niesamowicie mrożąca, a duża część tego, co sprawia, że ​​„Schizmy” są jednym z najbardziej niepokojących odcinków wszech czasów Star Trek. Odkrycie, że Rikerowi amputowano i ponownie przywiązano kończyny, jest po prostu przerażające. Połącz to z klasyczną historią o uprowadzeniach przez kosmitów i niesamowicie niepokojącym, przypominającym owady odgłosem klikania, które wydają porywacze, i masz odpowiednio przerażającą opowieść o uprowadzeniach przez kosmitów, która rywalizuje z The X-Files (jeden z największych programów telewizyjnych w tamtym czasie). wyemitowany).

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: uprowadzenia przez kosmitów

Oceniając te odcinki wyłącznie pod kątem tego, jak bardzo są przerażające, ta rata z łatwością zajmuje pierwsze miejsce. Ten odcinek, który ukazuje się na krótko przed Matrixem, zawiera podobną przesłankę, że jeśli mózg jest podłączony do wirtualnego środowiska, śmiertelny szok w wirtualnym świecie może zabić osobę. Ale idzie w zupełnie innym kierunku, ponieważ przyjaźni kosmici, którzy początkowo weszli w wirtualne środowisko, aby spędzić długi czas w zastoju, zostali wzięci jako zakładnicy przez wirtualnego klauna i jego cyrkową trupę, manifestacja ich lęku wpadła w amok. Zasadniczo są uwięzieni w niekończącym się koszmarze, utrzymywani w stanie ciągłego, wiecznego strachu przez krzykliwą kolekcję niepokojących postaci. Cały odcinek to jedna przerażająca scena po drugiej, z fantastycznie energetycznym występem Michaela McKeana jako klauna. To wszystko jest tak przerażające, że wręcz niewygodne. Dzięki Bogu za wgląd Janeway w ostatniej chwili w to, czego naprawdę chce Strach – być pokonanym.

Jeden, którego należy unikać, jeśli boisz się: klaunów

The Original Series: sezon 3, odcinek 12 „The Empath”

Wiele odcinków Star Trek dotyczy tortur i zwykle pomijamy je z tej listy, ponieważ są one bardziej denerwujące, niepokojące lub tragiczne niż przerażające, które powodują dreszcze. Ten jest jednak dość dziwaczny.

The Original Series: sezon 3, odcinek 7 „The Day Of The Dove”

Znaczna część tego odcinka to dość standardowy epizod wczesnych Klingonów, aczkolwiek z tajemniczą, świecącą chmurą (cały grad!) unoszącą się dookoła i mieczami wyłaniającymi się z powietrza. Ale kiedy Sulu mówi Kirkowi, że zmarły brat Chekov mówił o tym, że cały odcinek od dawna nigdy nie istniał, zdajemy sobie sprawę, że dzieje się coś dziwniejszego.

Voyager: sezon 4, odcinek 25 „One”

Całkiem podobny pomysł i wykonanie zarówno do „Wytrwałości wzroku”, jak i „Rozkazów lekarza” (i pomiędzy nimi). Wciąż jednak przerażająca koncepcja.

Discovery: sezon 2, odcinek 12 „Through the Valley of Shadows”,

Gotowe zaakceptowanie przez Pike’a swojego losu – i fakt, że wiemy, że jest to trafne z The Original Series – jest heroiczne, tragiczne i przerażające w jednym.

Picard: sezon 1, odcinek 6 „The Impossible Box”

Pomyśl o tym, co dzieje się w kulminacyjnym momencie tego odcinka z punktu widzenia Soji, ponieważ osoba, której ufa najbardziej, ujawnia, że ​​nie jest nawet człowiekiem, a następnie próbuje ją zabić i wzdrygnąć się z przerażenia.

Dolne pokłady: sezon 1, odcinek 1 „Drugi kontakt”,

Jak wspomniano powyżej, ten odcinek zawiera wiele klasycznych trofeów z horroru, w tym krew, wnętrzności, posokę, wymiociny, zombie i gigantycznego pająka. Po przejściu przez resztę listy zobacz, jak będzie wyglądać lekka ulga!

(Nie) – honorowa wzmianka: The Next Generation: sezon 7, odcinek 14 „Sub Rosa”, aka The One Where Bev Boinks A Ghost. To zbyt śmieszne, żeby być odpowiednio przerażającym, ale gdzieś w tym kryje się przyzwoita historia o duchach.

Tytuł oryginalny: The Scariest Star Trek Episodes
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: