Wpis powstał dzięki współpracy z:

Hocus Pocus to największa reedycja 2020 roku po przejściu Imperium kontratakuje w kasie

Disney's Hocus Pocus jest teraz największą reedycją w 2020 roku w kasie w nieoczekiwanym obrocie wydarzeń.

Rok 2020 był naprawdę nieprzewidywalnym rokiem dla branży filmowej, delikatnie mówiąc. Kasa była w większości cieniem swojej dawnej postaci od marca, nawet po ponownym otwarciu kin dla Tenet. Ale ludzie nadal chodzą teraz do kina i dzieją się dziwne rzeczy. Do tego momentu Hocus Pocus Disneya właśnie minął The Empire Strikes Back jako największa kinowa reedycja roku, która dodatkowo utwierdza faworyta Halloween jako autentycznego klasyka lat 90.

Hocus Pocus ma teraz zarobił nieco ponad 3 miliony dolarów w dziesięć dni, odkąd Disney ponownie wypuścił go w kinach. To stawia go poza Imperium kontratakuje, które nadal jest powszechnie uważane za najlepszy film Gwiezdnych Wojen, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Wznowienie odcinka V zarobiło w tym roku 2,4 miliona dolarów w 40. rocznicę powstania. Jurassic Park również dobrze sobie radził, zarabiając dotychczas w tym roku 1,4 miliona dolarów, w dużej mierze napędzane przez sumy wjazdów zarobione między marcem a sierpniem podczas postoju. Jednak to rodzinny film z 1993 roku o trio czarownic, któremu udało się przebić te dwa ponadczasowe, niezwykle udane hity.

Pierwotnie wydany w 1993 roku, Hocus Pocus został wyreżyserowany przez Kenny’ego Ortegę, skupia się na o trio czarownic, granych przez Bette Midler, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimy, które po 300 latach wracają do miasteczka Salem, aby pożywić się dziećmi z miasta, dając im nowe życie. W momencie premiery był szeroko oglądany przez krytyków i był daleki od sukcesu, zarabiając zaledwie 40 milionów dolarów z 28 milionów dolarów budżetu. Jednak z biegiem lat, głównie dzięki regularnej rotacji na kablach i dużej sprzedaży domowych filmów wideo, stał się prawdziwym faworytem na Halloween.

Fakt, że film ma teraz stać się jednym z naprawdę nieprawdopodobnych pudełek Biurowe historie sukcesu z 2020 roku tylko dodatkowo potwierdzają fakt, że oryginalne liczby nie opowiadają historii Hocus Pocus. To dobra wiadomość dla Disneya, ponieważ obecnie pracują nad kontynuacją, która jest w przygotowaniu dla usługi przesyłania strumieniowego Disney +. Chociaż na razie szczegóły są w dużej mierze ukrywane, planuje się przywrócić oryginalny odlew. W pewnym momencie na stole pojawił się inny sequel, który byłby raczej ponownym uruchomieniem, ale te plany zostały ostatecznie odrzucone. Regal Cinemas, które jest własnością Cineworld, ostatnio ponownie zamknęło swoje drzwi po tym, jak filmy takie jak Black Widow i No Time to Die zostały opóźnione do 2021 roku. Wiele z tego miało związek z kiepskimi wynikami Tenet i The New Mutants. Tak więc przez resztę 2020 roku w dużej mierze będzie to drive-in i reedycje napędzające kasę. W kalendarzu pozostało kilka dużych filmów, takich jak Free Guy i Death on the Nile. Ale wygląda na to, że Hocus Pocus ma dużo pasów startowych przez resztę października, aby rzucić się w wir konkurencji. Ta wiadomość była wcześniej podawana przez Forbesa.

Tytuł oryginalny: Hocus Pocus Is 2020’s Biggest Rerelease After Passing Empire Strikes Back at the Box Office
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: