Wpis powstał dzięki współpracy z:

Disney stawia na rozrywkę strumieniową, ponieważ zapowiadana jest poważna reorganizacja

Disney na razie omija treści kinowe, ponieważ kładzie większy nacisk na strumieniową stronę biznesu podczas zamknięcia teatru.

Disney na razie omija treści kinowe, ponieważ koncentruje się bardziej na strumieniowej stronie biznesu podczas przerwy w kinie.

Od miesięcy rozrywka Analitycy biznesowi przewidują, że zamykanie kin z powodu globalnej blokady oznaczało śmierć przemysłu teatralnego. W tym, co można uznać za potwierdzenie tego rodzaju przewidywań, Disney, prawdopodobnie najpotężniejsze studio filmowe i telewizyjne na świecie, ogłosił, że jego głównym celem będzie przesyłanie strumieniowe treści, a nie emisje kinowe. Dyrektor generalny Disneya, Bob Chapek, złożył oświadczenie Julii Boorstin z CNBC w Closing Bell w ubiegły poniedziałek.

W tej chwili platformy streamingowe Disneya na całym świecie mają ponad 100 milionów płatnych subskrybentów, z których ponad połowa korzysta z Disney + . Podczas gdy Imperium Myszy było stosunkowo nową pozycją w krajobrazie transmisji strumieniowych, rozpoznawalność marki, jaką zapewnił Disneyowi przez lata produkcji hitów filmowych i telewizyjnych, szybko uczyniła Disney + liderem, szczególnie wśród dzieci i rodzin. To właśnie ten sukces, według Chapka, skłonił firmę do skoncentrowania się na transmisji strumieniowej.

Efekty nowej koncentracji Disneya na transmisji strumieniowej już zaczęły przynosić efekty. Ich reboot Mulan stał się pierwszym wysokobudżetowym filmem z Hollywood wydanym wyłącznie na platformie streamingowej. Chociaż zarobki filmu nie zostały jeszcze ujawnione, Disney musiał być do pewnego stopnia zadowolony z eksperymentu, ponieważ inny duży film, animowana oferta Pixar, Soul, została niedawno ogłoszona, że ​​pójdzie na trasę Disney + zamiast być pokazywana w kinach.

Nie wszyscy są zachwyceni zmieniającymi się priorytetami Disneya. Podczas gdy widzowie od dawna domagają się wypuszczenia dużych filmów w transmisji strumieniowej, aby mogli oglądać nowe treści bez ryzyka infekcji, chodząc do kin, właściciele sal kinowych są zamknięci w walce o swoje istnienie przez ostatnie kilka miesięcy. Po ogłoszeniu debiutu Soul w Disney +, International Union of Cinemas (UNIC) wydała oświadczenie potępiające decyzję Disneya:

Czy nam się to podoba, czy nie, streaming jest tutaj na dobre, a kina po prostu nie mogą rywalizować z wygodą oferowane przez wideo na żądanie. Miejmy nadzieję, że obie branże znajdą sposób na koegzystencję, zamiast oznaczać jedną zagładę dla drugiej. Ta wiadomość została po raz pierwszy wygenerowana na CNBC.com.

Tytuł oryginalny: Disney Puts Focus on Streaming Entertainment as Major Reorganization Is Announced
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: